Serie A: hétgólos meccsen nyert, BL-résztvevő az Atalanta!

2021.05.15. 16:59
Az Inter után az Atalanta is kvótát szerzett a Bajnokok Ligája következő idényére (Fotó: AFP)
Az Atalanta 4–3-ra nyert a Genoa vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában, ezzel biztossá vált a Bajnokok Ligája-szereplése a következő idényben! A Spezia a Torino legyőzésével kiharcolta a bennmaradást az első osztályban.

Az Atalanta már a szünetben 3–0-ra vezetett a bennmaradását az előző fordulóban biztossá tévő Genoa otthonában. A bergamói együttesben Duván Zapata és Ruszlan Malinovszkij is gólt szerzett és gólpasszt adott az első félidőben. A kolumbiai támadó 56. találatával – az argentin Germán Denist utolérve – az Atalanta történetének legeredményesebb külföldi gólszerzőjévé avanzsált a Serie A-ban. Az ukrán középpályás a legutóbbi tíz mérkőzésén 15 kanadai pontot jegyzett hat gól és kilenc gólpassz formájában.

A hazaiak szépítő találata után a bergamóiak hamar visszaállították a háromgólos különbséget (1–4), de nem volt még vége a meccsnek, mert a Genoa a hajrában felzárkózott (3–4). Újabb gól ezt követően már nem esett, nyert az Atalanta, ezzel biztossá tette helyét a Bajnokok Ligája következő idényében!

Merthogy a negyedik helynél hátrébb már nem csúszhat. A jelenleg harmadik Milan és a negyedik Napoli még megelőzheti Gian Piero Gasperini együttesét, a hatpontos lemaradással ötödik Juventus azonban a felek egymás elleni eredménye (0–1, 1–1) miatt már nem – ez egyben azt jelenti, hogy a Juve nem végezhet már a harmadik helynél előrébb.

Az Atalanta idén ősszel sorozatban harmadszor szerepelhet majd a BL csoportkörében.

Ne menjünk el szó nélkül amellett sem, hogy a Spezia a Torino 4–1-es kiütésével biztossá tette bennmaradását az élvonalban. A liguriai együttes először szerzett négy gólt Serie A-mérkőzésen. A kieső helyen álló Benevento mellett a Toro és a Cagliari első osztályú tagsága forog még veszélyben.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Genoa–Atalanta 3–4
(Somurodov 48., 84., Pandev 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 9., Malinovszkij 26., Gosens 44., Pasalic 51.)
Spezia–Torino 4–1 (Saponara 19., Nzola 41., 74. – az elsőt 11-esből, Erlic 84., ill. Belotti 54. – 11-esből)