Serie A: az ismét történelmet író Ronaldo vezérletével nyert a Juventus

2021.05.12. 22:45
Cristiano Ronaldo 100. Juve-góljával vette ki a részét csapata idegenbeli győzelméből (Fotó: AFP)
A Juventus 3–1-re nyert a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A mérkőzésen Cristiano Ronaldo megszerezte 100. gólját a torinói együttesben. Futballtörténelmet írt ezzel CR, a Manchester United és a Real Madrid után a Juventus a harmadik klubja, amelyben tétmérkőzésen legalább száz gólt szerzett.

SASSUOLO–JUVENTUS 1–3

Újabb elképesztő eredményt ért el Cristiano Ronaldo, miután a portugál klasszis válogatottja, illetve egykori klubjai, a Manchester United és a Real Madrid után a Juventusban is megszerezte századik gólját – ezzel ő lett a futballtörténelem első olyan játékosa, aki három klubban is elért ennyi találatot.

A 36 éves támadó csapata Sassuolo elleni, idegenbeli győzelméből vette ki a részét. A mérkőzésen a hazaiak szerezhettek volna először vezetést, ha Berardi nem hibázza el a Bonucci szabálytalansága után megítélt tizenegyest. A hiba megbosszulta magát, a félidő derekán Adrien Rabiot szép szólót követően juttatta előnyhöz a Juventust.

A francia a félidő vége előtt nem sokkal hosszú fejesével Cristiano Ronaldót hozta helyzetbe, aki egy szép csellel becsapta a védőt, majd a kapuba lőtte 100. gólját a Juvéban.

Az 59. percben remek összjáték után Giacomo Raspadori révén visszajött a meccsbe a Sassuolo, de örömük nem tartott sokáig: nem sokkal később Paulo Dybala emelte át kapusukat, kialakítva a mérkőzés végeredményét (1–3).

CRISTIANO RONALDO GÓLJA

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A bajnok Inter hamar bekezdett a Roma ellen, húsz perc elteltével már két góllal vezetett, amire a vendégek még válaszoltak, de az egyenlítésre már nem volt erejük, ráadásul Romelu Lukaku 90. percben szerzett találata minden fennmaradó kérdést eldöntött.

Az élbolyban továbbra is nagy csata zajlik a még BL-indulást jelentő 2-4. helyekért. A jelenleg ezüstérmes pozíciójában álló Atalanta könnyed győzelmet aratott a Benevento felett.

AMilan mészárlást rendezett a Torino vendégeként: megnyugtató, kétgólos félidei előnyét követően a második játékrészben ötöt vágott – ezekből a horvát csatár, Ante Rebic tizenkét perc alatt összehozott mesterhármasával vette ki a részét.

A MILAN HÉT GÓLJA

Az utolsó pillanatban győzte le a Balogh Botondot a kispadon pihentető Parmát a Lazio, Ciro Immobile a 95. percben döntötte el az addig gól nélküli mérkőzést.

A kiesés elől menekülő Spezia kétszer is vezetett a Sampdoria otthonában, mégis egy ponttal távozott onnan, míg a középmezőnybe tartozó Bologna és Genoa összecsapásán vendéggyőzelem született.

A gólt nem, kaput találó lövésből pedig mindössze egyet hozó Cagliari–Fiorentina összecsapásról itt olvashat.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Atalanta–Benevento 2–0
(Muriel 22., Pasalic 67.)
Bologna–Genoa 0–2 (Zappacosta 13., Scamacca 61. – 11-esből)
Inter–Roma 3–1 (Brozovic 11., Vecino 21., Lukaku 90., ill. Mhitarjan 31.)
Lazio–Parma 1–0 (Immobile 90+5.)
Parma: Balogh Botond a kispadon ült, nem cserélték be, Kosznovszky Márkot nem nevezték.
Sampdoria–Spezia 2–2 (Verre 32., Keita Baldé 80., ill. Pobega 15., 73.)
Sassuolo–Juventus 1–3 (Raspadori 59., ill. Rabiot 29., C. Ronaldo 45., Dybala 66.)
Torino–Milan 0–7 (T. Hernández 19., 62., Kessie 26. – 11-esből, B. Díaz 50., Rebic 67., 72., 79.)
Torino: Horváth Krisztofert nem nevezték.
Cagliari–Fiorentina 0–0