Serie A: a Napoli kétgólos előnyről sem nyert a Sassuolo ellen

R. P.R. P.
2021.12.01. 22:56
Gian Marco Ferari gólja egy pontot ért a Sassuolónak a Napoli ellen (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Milan 3–0-ra győzött a Genoa ellen. A Napoli meglepetésre csak 2–2-t játszott a Sassuolo otthonában.

A Napolinak a Sassuolo otthonában kellett megőriznie előnyét a tabella első helyén. Nos, Luciano Spalletti csapatának az első félidőben még nem sikerült feltörnie a Sassuolo védelmét, de a második játékrész elején megtört a jég: az 51. percben Fabián Ruiz, majd szűk tíz perccel később Dries Mertens is gólt szerzett.

Ekkor aligha gondolta volna bárki a hazai drukkereken kívül, hogy itt még bármi esélye lehet a Sassuolónak. És mégis, a Napoli nem tudta megnyerni a mérkőzést. Előbb Gianluca Scamacca talált be a 72. percben, majd a 89. percben jött Gian Marco Ferrari, és gyönyörű fejessel egyenlített…

A végén még a Napoli örülhetett az egy pontnak, mert a ráadásban Grégoire Defrel is betalált, de a VAR megmentette a vendégeket, így a vége 2–2 lett.

Ferrari egyenlítő fejese

Az este másik meccsén a Milan góljainak sorát gyönyörű szabadrúgással nyitotta meg Zlatan Ibrahimovic. A svéd támadó 25 méterről vette be a hazaiak kapuját.

Az első félidő vége előtt még Junior Messias is betalált.

Messias a második félidőben is „eljött”:

Legutóbb 2010-ben fordul elő, hogy egy brazil játékos legalább két gólt szerzett idegenben bajnokin a Milan mezében: Ronaldinho volt a Juventus ellen.

A vége maradt 3–0, a Milan egy pontra megközelítette a Napolit a tabellán.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ
Genoa–Milan 0–3
(Ibrahimovic 10., Junior Messias 45+2., 61.)
Sassuolo–Napoli 2–2 (Scamacca 72., Ferrari 89., ill. Fabián Ruiz 51., Mertens 59.)
Korábban
Internazionale–Spezia 2–0
(Gagliardini 36., Lautaro Martínez 58. – 11-esből)
Bologna–Roma 1–0 (Svanberg 35.)

Kedden
Salernitana–Juventus 0–2 (Dybala 21., Á. Morata 70.)
Verona–Cagliari 0–0
Atalanta–Venezia 4–0 (Pasalic 7., 12., 67., Koopmeiners 57.)
Fiorentina–Sampdoria 3–1 (José Callejón 23., Vlahovics 32., Sottil 45., ill. Gabbiadini 15.)