Olasz Kupa: drámai végjáték, a Lazióval teljes a negyeddöntő

K. Zs.K. Zs.
2021.01.21. 23:21
Vedat Muriqi fejéről indult el a labda a kapu felé a döntő pillanat előtt (Fotó: AFP, archív)
A 90. percben esett öngóllal a Lazio 2–1-re legyőzte a Parmát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjének csütörtök késő esti mérkőzésén,  ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása: a római kékek az Atalantával találkoznak a következő körben.

Erősen kezdett a Lazio, Vedat Muriqinek kapufája, majd egy másik nagy helyzete volt, Andreas Pereira is eltalálta a kapufát – és még csak a 23. percben jártak a csapatok, amikor ezek után az üresen hagyott Marco Parolo fejjel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 1–0

A római csapat sokáig jegelte az előnyét, ám megtartani nem tudta: a 73. percben Thomas Strakosha még nagy bravúrral védte Juan Brunetta fejesét, a kipattanóból pedig Valentin Mihaila a lécet találta el, ám utóbbi tíz perccel később, a leshatárról kiugorva éles szögből már betalált. 1–1

Érett a hosszabbítás, amikor egy újabb fejes megpecsételte a vendégek sorsát: ugyan Muriqi megint a kapufát találta el, csakhogy a kipattanó labda a vetődő Simone Colombi kapus testéről újra a gólvonal felé vette az irányt – és át is jutott felette. 2–1

A parmai csapat fiatal magyarjai közül Kosznovszky Márk a kispadon ült, nem cserélték be, Balogh Botondot pedig nem nevezték a mérkőzésre.