Úszás: Sztankovics Annának az olimpia előtt még kell egy rövid leállás

Lassan visszarázódik a szokásos napi rutinjába Sztankovics Anna is, aki a koronavírus-járvány miatt márciusban és áprilisban alig tudott úszni. Sőt, egy egész hónapig medencét sem látott... Április végétől aztán Balatonfűzfőn kapott lehetőséget az edzésre. A sportolónő a Borsod Online-nak mesélt az elmúlt hónapok tapasztalatairól, valamint a 2021-re tolt olimpiára való felkészülési terveiről.

úszás koronavírus Tokió 2020 Sztankovics Anna Miskolci Sportiskola

Koronavírus: jótékonysági árverésbe fogtak olimpikon úszóink

2020-03-29 15:32:03

Bernek Péter és Mutina Ágnes kezdeményezéséhez tizennyolc úszó csatlakozott eddig. A cél, hogy mindennap egy-egy relikviát licitre bocsájtva minél több pénzt gyűjtsenek össze az egészségügyi dolgozók számára. A tárgyak között Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka vagy Cseh László ereklyéire lehet majd ajánlatot tenni.

úszás koronavírus Sztankovics Anna Raszovszky Kristóf Mutina Ágnes Kapás Boglárka

Vizes vb: Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai szintidőt úszott

2019-07-27 05:34:46

Bohus Richárd férfi 50 méter háton, Sztankovics Anna női 50 méter mellen bejutott az elődöntőbe a kvangdzsui vizes világbajnokságon. Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos századra pontosan megúszta az olimpiai szintidőt.

úszás vizes vb 2019 vizes vb Sztankovics Anna Kalmár Ákos Gyurta Gergely

Úszó ob: Szabó Szebasztián Milákot és Cseh Lászlót is megverte 100 pillangón

2019-03-30 16:22:37

A debreceni úszó országos bajnokság záró napján Hosszú Katinka két aranyérmet is nyert: 100 méter pillangón lehajrázta Szilágyi Liliánát, majd 200 gyorson is győzött. A férfiaknál Kozma Dominik szerzett aranyérmet utóbbi kategóriában, 50 mellen Szilágyi Csaba új országos csúccsal nyert.

úszó ob úszás Sztankovics Anna Szilágyi Liliána Szilágyi Csaba Németh Nándor

Rp. úszó-vb: Sztankovics hét századdal maradt le a továbbjutásról

2018-12-14 06:53:29

Sztankovics Anna mindössze hét századdal maradt le a továbbjutásról 100 méter mellen, így a 17. lett pénteken a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon.

rövid pályás úszó-vb Szun Jang Sztankovics Anna 100 méter mell

Rp. úszó-vb: Kapás a 400 m gyorstól is visszalépett

2018-12-13 14:27:00

Kapás Boglárka betegsége miatt 400 méter gyorson sem indul a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon.

rövid pályás úszó-vb Sztankovics Anna Kapás Boglárka

Rp. úszó ob: 50 perc alatt három arany Miláktól – csúcseső zárásként

2018-11-10 19:19:28

Milák Kristóf parádés teljesítménnyel köszönt el 2018-tól: kevesebb, mint egy óra leforgása alatt három aranyérmet szerzett a százhalombattai országos bajnokság zárónapján. Gyurta Gergely szintén csúcsot döntött, ráadásul 800 gyorson a világranglista második helyére száguldott. A hölgyeknél Sztankovics Anna Hosszú Katinka 50 mellen elért 2014-es rekordját adta át a múltnak, és a BVSC férfi vegyes váltója is lebontotta a csúcsot.

rövid pályás úszó ob rövid pályás úszás Sztankovics Anna Milák Kristóf Gyurta Gergely

Hosszú Katinka nyert 200 vegyesen, Cseh László a legjobb idővel döntős

2018-08-08 16:25:24

A Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság utolsó előtti napján a magyar küldöttség tagjai két döntőben szerepeltek: Hosszú Katinka megvédte címét női 200 vegyesen, a mix 4x100-as váltó pedig hatodik lett.  A délután során női 200 háton Burián Katalin a második legjobb idővel, férfi 100 pillangón Cseh László a legjobb, Milák Kristóf a 4. legjobb idővel került a döntőbe. Sztankovics Annának nem sikerült a továbbjutás női 50 mellen, a 11. helyen zárt.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb Sztankovics Anna Milák Kristóf Jakabos Zsuzsanna Hosszú Katinka

Úszó Eb: Hosszú Katinka visszalépett a 200 háttól

2018-08-08 09:55:45

Utolsó előtti napjához érkezett a glasgow-i úszó Európa-bajnokság, a szerdai, délelőtti előfutamok mindegyikében akadt magyar érdekeltség. Hosszú Katinka visszalépett a 200 hát előfutamaitól, míg Burián Katalin a második legjobb idővel középdöntőbe jutott. Ugyancsak középdöntős 100 pillangón Milák Kristóf és Cseh László, illetve 50 mellen Sztankovics Anna. A mix 4x100 m gyorsváltó este a döntőben lesz érdekelt.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb Sztankovics Anna Szilágyi Liliána Németh Nándor Milák Kristóf

Késely ezüstérmes 800 gyorson, negyedik lett a mix gyorsváltónk

2018-08-04 17:48:15

Késely Ajna óriási versenyzéssel ezüstérmet nyert a 800 méteres gyorsúszásban a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon. A győzelmet az olasz Simona Quadarella szerezte meg, Kapás Boglárka az 5. lett. A mix gyorsváltónk óriási csatában lecsúszott a dobogóról, a negyedik helyen zárt. A férfi 200 pillangó elődöntőjében Kenderesi Tamás érte el a legjobb időt, Milák Kristóf a második helyen jutott a döntőbe, férfi 100 gyorson Németh Nándor holtversenyben a harmadikként kvalifikált. A svéd Sarah Sjöström két aranyat nyert, a brit Adam Peaty és az orosz Kliment Kolesznyikov új világcsúcsot állított fel.

úszó Eb úszás Sztankovics Anna Németh Nándor Milák Kristóf Késely Ajna

Úszó Eb: Milák és Kenderesi elődöntős, Biczó és Cseh a szabályok áldozata

2018-08-04 08:50:58

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság második napján a délelőtti selejtezők során férfi 100 méter gyorson Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd is medencébe ugrott – Kozma (49.11) és Németh (48.93) bejutott a középdöntőbe, Holoda és Bohus azonban nem ment tovább. Női 100 méter mellen Sztankovics Anna 1:08.05-tel összesítésben a 11. helyen továbblépett a szám középdöntőjébe, míg Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel a 35. legjobb volt, ez nem ért elődöntőt. Férfi 200 méter pillangón keserű lehet a szájízünk: noha Milák Kristóf az 1., Kenderesi Tamás pedig összesítésben a 2. legjobb idővel jutott tovább a középdöntőbe, a 3. leggyorsabb Biczó Bence és az 5. Cseh László a szabályok értelmében nem folytathatja, egy nemzetből ugyanis csak a két leggyorsabb mehetett tovább. Női 50 méter háton Burián Katalin (28.94) 25.-ként nem döntőzhet, mix 4x200 méter gyorsváltónk viszont hetedikként ott lesz az esti fináléban.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb Sztankovics Anna Sebestyén Dalma Németh Nándor Milák Kristóf

Úszás: Sztankovics Anna országos csúcsa 50 mellen

2018-06-30 20:06:26

Sztankovics Anna 31.09 másodperces idővel megjavította saját országos csúcsát női 50 méteres mellúszásban a Budapest Open úszóverseny szombati, negyedik napján.

mellúszás Sztankovics Anna

Vizes vb: az országos csúcs sem volt elég női 4x100 m vegyes váltónknak

2017-07-30 09:15:15

A Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Molnár Flóra négyes új országos csúccsal a 4. helyen zárt a budapesti vizes vb-n a női 4x100 méteres vegyes váltójának vasárnapi előfutamában, 4:03.08-as ideje összesítésben a 10. helyre volt elég, így a döntőbe nem jutott be.

úszás vizes vb 2017 vizes vb Sztankovics Anna Szilágyi Liliána Molnár Flóra

Vizes vb: Sztankovics Anna nem jutott tovább 50 mellen

2017-07-29 10:19:08

Nem jutott tovább a nők 50 méteres mellúszásának előfutamából Sztankovics Anna, aki összesítésben a 27. időt úszta.

vizes vb 2017 vizes vb Sztankovics Anna FINA 2017 FINA

Elképesztő Kozma, döntőben a magyar vegyes gyorsváltó!

2017-07-29 09:09:25

A magyarországi vizes világbajnokság szombat délelőtti úszóprogramjának mind az öt számában érdekeltek voltunk: Molnár Flóra, Balog Gábor és Sztankovics Anna sajnos nem jutott tovább, a magyar vegyes gyorsváltó ellenben a negyedik legjobb idővel biztosította helyét a fináléban – Kozma Dominik világcsúcsrészidőn belül hozta a váltót. A délelőttöt az 1500 m-es gyorsúszás zárta, Kalmár Ákos és Rasovszky Kristóf sem jutott be a vasárnapi döntőbe. (Fotók: Koncz György, Földi Imre)

úszás vizes vb Verrasztó Evelyn Sztankovics Anna Rasovszky Kristóf Németh Nándor

Vizes vb: lógó nyelvű Katinka, Kapás nem bírta – képgaléria

2017-07-24 13:10:24

Mint írtunk róla, hétfő délelőtt folytatódott a medencés úszóprogram a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. Koncz György és Török Attila kollégáink fotóztak az eseményen, tekintsék meg a legjobb képeikből készült galériát!

vizes vb képgaléria Sztankovics Anna Késely Ajna Kapás Boglárka Hosszú Katinka

Vizes vb: Sztankovics Anna a 25. lett, és kiesett 100 mellen

2017-07-24 08:44:36

Sztankovics Anna 100 méter mellen a saját előfutamában a kilencedik helyen zárt, összesítésben a 25. időt érte el, így nem jutott tovább a szám délutáni elődöntőjébe a magyarországi vizes világbajnokságon.

úszás vizes vb Sztankovics Anna FINA 2017

Rio 2016: nem lesz magyar úszó a női 200 mell elődöntőjében

2016-08-10 19:08:31

Sem Sebestyén Dalma (2:27.94), sem Sztankovics Anna (2:27.97) nem jutott tovább a női 200 méteres mellúszás előfutamaiból a riói olimpia szerdai versenynapján.

úszás olimpia 2016 Sztankovics Anna Sebestyén Dalma Rio 2016

Hosszú Katinkával döntőbe jutott 4x200-as gyorsváltónk

2016-08-10 16:42:17

Női 4x200-as gyorsúszóváltónk a harmadik helyen végzett előfutamában a riói olimpia szerdai versenynapján, és az ötödik legjobb idővel ott lesz a hajnali döntőben. Női 200 méter mellen és férfi 200 méter háton nem lesz döntősünk, míg Verrasztó Dávid visszalépett a 200 vegyes előfutamától – tehát ott sem.

úszás olimpia 2016 Verrasztó Evelyn Verrasztó Dávid Telegdy Ádám Sztankovics Anna

Rio 2016: Sztankovics a 24. helyen zárt női 100 mellen

2016-08-07 19:08:50

Sztankovics Anna 1:08.06-os idővel a 24. helyen végzett a riói olimpia női 100 méteres mellúszásának előfutamában.