Találatok a Sam Bird címkére

Találatok száma: 7

Formula E: Jaguar-győzelem és -kiesés New Yorkban

2021-07-11 18:57:40

Sam Bird nyerte meg a Formula E New York-i versenyhétvégéjének második futamát. A Jaguar számára felemásan végződött az amerikai forduló, mert míg Bird győzött, Evansnek fel kellett adni a versenyt az utolsó körben. A dobogón Nick Cassidy (Virgin) és a címvédő António Félix da Costa (DS Techeetah) ünnepelhetett még.

Sam Bird Nick Cassidy New York Formula E António Félix da Costa

Formula E: a Jaguar kisajátította az első sort New Yorkban

2021-07-11 16:04:34

Sam Bird szerezte meg a pole pozíciót a Formula E New York-i versenyhétvégéjének második időmérőjén. A Jaguar brit versenyzője mellől a csapattársa, Mitch Evans vághat neki a futamnak, a harmadik helyen Nick Cassidy (Virgin) zárta a kvalifikációt.

Sam Bird Nick Cassidy New York Mitch Evans Jaguar Formula E

Formula E: Bird nyert a piros zászló mögött záruló rijádi versenyen

2021-02-27 17:42:18

Sam Bird aratott győzelmet a Formula E 2020–2021-es kiírásának második szaúd-arábiai versenyén Rijádban. A brit mögött Robin Frijns, illetve Jean-Éric Vergne szelte át a célvonalat a piros zászló mögött záródó futamon. A balesetbe belekeveredő Alex Lynnt kórházba kellett szállítani.

Sam Bird Robin Frijns Formula E

Formula E: Da Costa győzött, és növelte előnyét az összetettben

2020-08-05 18:35:18

António Félix da Costa rajt-cél győzelmével vette kezdetét a Formula E idényzáró versenydömpingje Berlinben. A portugál versenyző mögött André Lotterer és Sam Bird látta meg a kockás zászlót a nyitó futamon. Da Costa az idénybéli második győzelmével egyértelműen a bajnoki cím első számú esélyesévé lépett elő.

Sam Bird Formula E Berlin António Félix da Costa André Lotterer

FORMULA E, 2019–2020 – MENETREND, MEZŐNY

2019-11-22 15:40:12

Immár a hatodik szezonját rendezik az elektronikus motorral hajtott formulaautók számára kiírt Formula E sorozatnak. A korábbi nyolc autógyártóhoz a Mercedes és a Porsche révén további kettő csatlakozott, a versenyzőket tekintve pedig már kilencen vannak olyanok, akik korábban a Formula–1-et is megjárták.

adatbank Sébastien Buemi Stoffel Vandoorne Sam Bird Jean-Éric Vergne Formula E

Formula E: Sam Bird nyerte az idénynyitót Rijádban

2019-11-22 13:55:25

Sam Bird győzelmével kezdődött meg a Formula E 2019–2020-as idénye Rijádban. A brit pilóta mögött két korábbi Formula–1-es versenyző, André Lotterer és Stoffel Vandoorne látta meg a kockás zászlót Szaúd-Arábiában.

Stoffel Vandoorne Sam Bird Rijád Formula E André Lotterer

Autósport: ismét ex-F1-es versenyzőé a bajnoki cím a Formula E-ben

2018-07-15 14:31:49

Jean-Éric Vergne szerezte meg a bajnoki címet a Formula E negyedik szezonjában. A Formula–1-es Toro Rosso-istálló korábbi versenyzője a szezonzáró első versenyén a mezőny végéről kűzdötte fel magát az ötödik helyig, ez pedig elég volt bajnoki riválisa, Sam Bird ellen.