Találatok a piros lap címkére

Találatok száma: 122

Videó: amikor a horvátok védője tekintélyt parancsolóan állította meg a szerbek játékosát

2021-09-08 10:55:06

Egy 2013-as Szerbia–Horvátország világbajnoki selejtezőn (1–1) a vendégek védője, Josip Simunic a 80. percben brutális módon állította meg a szerb ellenakciót. Miralem Szulejmani egy szöglet után indult el nagy rössel a horvát kapu irányába, Simunic pedig kamikaze módon, nem tartva a piros laptól, fogalmazzunk úgy: megállította.

videó szerb válogatott piros lap labdarúgás horvát válogatott amikor

Videó: felrúgta a vizespalackot az edző – a VAR jelzése után kiállították

2021-08-30 16:37:29

Mint ismert, a VAR-nak jeleznie kell a játékvezetőnek, hogyha piros lap gyanús esetet észlel. Ez történt egy japán élvonalbeli mérkőzésen is, amikor a Tokusima Vortis vezetőedzője, Marcel Sans a segédje és a negyedik játékvezető mellett dühösen felrúgott egy vizes palackot. A bíró az esetet a VAR jelzésére visszanézte, majd elküldte a trénert a kispadtól. Íme!

piros lap labdarúgás játékvezető edzősors VAR Tokusima Vortis

Videó: arcon talpalta ellenfelét, rögtön mehetett zuhanyozni

2021-04-25 15:51:53

Azonnali piros lappal állították ki Issiaga Syllát a vasárnap délutáni Lens–Nimes francia élvonalbeli bajnoki mérkőzésén. A hazaiak guineai futballistájának meccse a 24. percben ért véget, miután arcon talpalta az ellenfél csapatkapitányát, Renaud Ripart-t, akit le is kellett cserélni. A Lens végül emberhátrányban is nyert 2–1-re.

videó piros lap kiállítás Nimes Ligue 1 Lens

Videó: ez minden idők legérthetetlenebb szerelése?

2021-04-16 09:50:03

Észak-Írország női labdarúgó-válogatottja történelmet írt, mivel legyőzte 2–0-ra Ukrajnát és így kijutott a 2022-es Európa-bajnokságra, ez lesz ugyanis az északírek első nagy tornája. A meccs viszont nem a történelmi tett miatt maradt emlékezetes.

Észak-Írország videó piros lap női labdarúgás női futball női foci

Videó: előbb labdát, aztán lábat talált – ezért állították ki a Leeds-játékost!

2021-04-10 14:45:45

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Leeds United az első félidő végén megfogyatkozott a Manchester City otthonában Liam Cooper kiállítása miatt. A 29 éves skót védő belépőjéért előbb sárga lapot kapott, ám a videobíró jelzése után a játékvezető leküldte őt a pályáról.

videó piros lap labdarúgás kiállítás angol labdarúgás angol foci

Videó: brutális karaterúgás – hét öltéssel kellett összevarrni a védő fejét

2021-03-17 14:43:05

A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 30. fordulójában a Gaziantep FK és a Yukatel Denizlispor összecsapásán brutális szabálytalanságnak lehettünk szemtanúi.

videó szabálytalanság piros lap labdarúgás Törökország Süper Lig

AC Milan: a beszólás, ami miatt azonnal kiállították Rebicet

2021-03-16 16:31:59

Mint beszámoltunk róla, vasárnap a Napoli 1–0-ra legyőzte az AC Milant az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A). Ante Rebic nem lehetett végig ott a pályán, a játékvezető ugyanis a 92. percben kiállította. Most az is kiderült, miért.

piros lap olasz foci olasz bajnokság kiállítás Serie A Ante Rebic

PL: visszavonták a Southampton egyik piros lapját

2021-02-04 18:23:51

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) csütörtökön visszavonta a kettőből az egyik piros lapot, melyet a Southampton játékosai kaptak a Manchester Uniteddel szemben 9–0-ra elveszített keddi bajnoki mérkőzésen.

labdarúgás angol labdarúgás angol foci Southampton Premier League Mike Dean

Serie A: Conte hosszabb eltiltással is számolhat – videó

2021-01-24 12:00:46

Mint ismert, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Internazionale szombaton gól nélküli döntetlent játszott Udinében. A mérkőzés végén a milánóiak vezetőedzőjét, Antonio Contét a játékvezető (Fabio Maresca) reklamálásért elküldte a kispadról, és az indulatok a játékoskijáróban sem csillapodtak – számolt be a La Gazzetta dello Sport.

piros lap olasz labdarúgás olasz foci labdarúgás játékvezetés eltiltás

Videó: brutális belépő, rögtön kiállították a Fulham játékosát

2021-01-16 19:26:23

Antonee Robinson, a Fulham 23 éves futballistája 43 percet töltött a pályán a Chelsea elleni bajnokin a Premier League-ben. Az egyesült államokbeli játékos ugyanis brutálisan rácsúszott César Azpilicuetára, ami után érthető módon azonnal fel is mutatta a játékvezető a piros lapot.

videó piros lap kiállítás angol foci angol bajnokság Premier League

Videó: brutális tömegverekedés Brazíliában, karaterúgással talpalta fejbe az ellenfelet

2020-12-22 08:46:23

Brutális tömegverekedés tört ki az brazil U17-es labdarúgó-bajnokság döntőjében, az Athletico Paranaense–Fluminense összecsapás utolsó perceiben, amikor a hazaiak szabálytalanul állították meg a vendégek kontratámadását.

tömegverekedés piros lap Brazília

Videó: támadhatott volna a 91. percben a csapat, de az edző leszerelte a játékost

2020-11-20 13:28:23

Négymeccses eltiltást kapott az olasz harmadosztályú labdarúgócsapat, a Catania edzője, Giuseppe Raffaele, mert a szerdai, Vibonese elleni bajnoki mérkőzésen leszerelte az ellenfél egyenlítésért támadó játékosát.

vezetőedző piros lap olasz labdarúgás edző Catania

PSG: tíz perc után hasba talpalták a Barcától érkező játékost

2020-10-16 21:29:01

A PSG Barcelonából igazolt középpályása, Rafinha nem biztos, hogy csak szép emlékeket őriz majd párizsi bemutatkozásáról, hiszen bő tíz perc játék után hasba talpalta a Nimes labdarúgója, Loïck Landre. A francia játékost azonnal kiállította a játékvezető a szabálytalanságot követően, Rafinha folytatni tudta a játékot.

piros lap francia labdarúgás Rafinha PSG Nimes Ligue 1

Videó: borzalmas szerelés – Maguire-t fél óra után kiállították

2020-10-14 21:50:50

Nem mondhatni, hogy élete formájában futballozik Harry Maguire, a Manchester United középhátvédje: az Anglia–Dánia Nemzetek Ligája mérkőzésen már a 32. percben kiállították, amiért rossz ütemben szerelte és buktatta Kasper Dolberget.

piros lap Nemzetek Ligája Harry Maguire Dánia Anglia

Franciaország: döbbenetesen sok piros lapot mutattak fel

2020-09-16 20:29:00

28 mérkőzést játszottak le eddig a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2019–2020-as idényében, melyek során rengeteg kiállítást láthattunk.

piros lap kiállítás Rennes PSG Olympique Marseille Montpellier

Légiósok: Kádár bemutatkozott, 4 perc után kiállították – videó

2020-07-31 13:56:33

Kádár Tamás csapata, a Santung Luneng gól nélküli döntetlent játszott a kínai labdarúgó-bajnokság második fordulójában – a magyar válogatott védőt négy perc után kiállították.

videó piros lap légiósok Santung Luneng Kína Kádár Tamás

La Liga: az Alavés-kapus elfelejtette a futball szabályait a karantén alatt?

2020-06-13 15:28:26

Tény, hosszú volt a szünet, ami után végre visszatért a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga), de annyira talán mégsem, hogy a játékosok elfelejtsék a szabályokat… Mindenesetre a sereghajtó Espanyol Fernando Pacheco banális hibája után magabiztosan begyűjtötte a három bajnoki pontot.

videó spanyol foci spanyol bajnokság piros lap kiállítás La Liga

Bundesliga: kiállítást ért? Nyolc perc után villant a piros!

2020-06-06 15:54:10

Nem lehet mondani, hogy eseménytelen lett volna a Düsseldorf–Hoffenheim találkozó első néhány perce a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A gyors hazai gól után ugyanis a 8. percben egy piros lap is villant Benjamin Hübnernek, miután a játékvezető szerint szándékosan lekönyökölte ellenfelét a Hoffenheim futballistája. A kérdés csak az: valóban jogos volt a kiállítás?

szavazás piros lap német foci német bajnokság kiállítás Hoffenheim

Sárga helyett ötezres, farzsebbe visszatett képzeletbeli lap – videók!

2020-05-07 12:05:43

Múlt héten megemlékeztünk a sárga és piros lapok közelgő ötvenedik „születésnapjáról”, hiszen ezek az – immár alapvető fontosságú kelléknek tartott – eszközök csak 1970 óta részei a labdarúgás világának. Most azokra az esetekre tekintünk vissza, amikor valami hiba volt a kréta – illetve a lapok – körül.

videó sárga lap piros lap játékvezetés Paul Gascoigne Margarida

50 éve villannak a lapok: a futball fegyelmezőeszközei nyomában

2020-04-30 20:51:58

Szót ejtettünk a hetekben arról, hogy a mezszámok viszonylag friss „találmánynak” számítanak a labdarúgásban, és a futballvilág sokáig nem ismerte meg a sárga és piros lapokat sem. Ötven éve villannak a figyelmeztető kártyák a pályákon: miért és hogyan jött az ötlet, ki kapta az elsőt 1970 tavaszán, ki a hazai „pionír”, mik voltak lapszempontból a legelképesztőbb mérkőzések?