NBA: megműtötték a Spurs argentin klasszisának sarkát

Sikeresen túlesett artroszkópos sarokműtétjén Manu Ginóbili, a San Antonio Spurs kosárlabdacsapatának argentin sztárja.

Kosárlabda: Popovich lebeszélné Ginobilit az olimpiáról

Gregg Popovich, a San Antonio Spurs edzője szerint Manu Ginobilinek ki kellene hagynia a pekingi olimpiát, amennyiben nem javul bokasérülése.

San Antonio Spurs Manu Ginobili

Könnyedén szépített első hazai meccsén a San Antonio Spurs

2008-05-30 04:00:14

A két Los Angeles-i verést követően magára talált a címvédő San Antonio Spurs a nyugati főcsoportdöntőben: a házigazdák 103–84 arányban simán verték a Lakerst, Manu Ginóbili és Tim Duncan vezérletével, ezzel pedig 2–1-re szépítettek.

Tim Duncan

A Spurs játékosát, Manú Ginóbilit választották a legjobb csereembernek

2008-04-25 00:00:21

Manú Ginóbilit választották a Legjobb hatodik embernek az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 2007-2008-as szezonjában. A bajnoki címvédő San Antonio Spurs játékosa mögött Leandro Barbosa (Phoenix Suns) lett a második, míg Jason Terry (Dallas Mavericks) a harmadik.

San Antonio Spurs

Manu Ginobili szinte egymaga verte meg a Minnesota gárdáját

2008-02-26 00:00:29

Három mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 107. játéknapján. Hazai pályán nyert a Houston és a Portland, idegenben a címvédő San Antonio.

Miami Heat

Az All Starra készülő Jason Kidd nélkül szenvedett a New Jersey Nets

2008-02-18 00:00:29

Nem erőltette meg magát az immár Jason Kidd nélkül felálló New Jersey Nets, és sima vereséget szenvedtek a Toronto Raptorstól. Manu Ginobili a kezdőben kapott helyett a San Antonio Spurs csapatában, ezt 46 ponttal és nyolc gólpasszal hálálta meg. Igaz, LeBron James is kitett magáért, 39 ponttal zárt, de végül a Spurs nyert. Sorozatban ötödször nyert a Boston Celtics, tizedszerre a Detroit Pistons.

LeBron_James

Manu Ginobili parádéja győzelmet ért a címvédő Spursnek Torontóban

2008-02-16 00:00:32

Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 101. játéknapján elsősorban Manu Ginobili remek egyéni teljesítményének köszönhetően nyert a címvédő San Antonio Spurs Torontóban a Raptors ellen. Ugyancsak két príma egyéni játék szolgáltatta az LA Lakers, illetve a Cleveland Cavaliers idegenbeli győzelmét: előbbi gárdában Kobe Bryant, utóbbiban Larry Hugges parádézott a Charlotte, illetve az Orlando ellen. A Golden State Warriors győzelmet érően hajrázott a Washington ellen, a Dallasnak viszont a negyedik negyed betlije jelentette a vereséget Philadelphiában.

Hiába szorította meg a címvédőt, ez volt a 15. veresége a Miaminak

2008-01-29 00:00:32

Három mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 83. játéknapján. A címvédő San Antonio Spurs a Miami Heat otthonában nyert, a hazaiakan ez volt sorozatban a 15. vereségük. Idegenben diadalmaskodott az Indiana is, míg a Golden State Warriors otthon győzte le a New Jerseyt.

Miami Heat

Ginobili volt a Spurs vezére, továbbra is hibátlan otthon a Boston

2007-12-12 00:00:08

Manu Ginobili vezérletével nyert otthon a San Antonio Spurs csapata a Utah ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 38. játéknapján. A Boston tovább folytatta a jó sorozatát, hiszen a Celticsnek ez volt a tizedik győzelme hazai pályán, ami egyben azt jelenti, hogy továbbra is hibátlan a Banknorth Gardenben ebben a szezonban.

San Antonio Spurs alapszakasz

Ginobili előlépett a tartaléksorból, és sikerre vezette a Spurst

2007-12-10 00:00:08

A San Antonio Spurs nyerte a texasi rangadót, miután 97-95-re megverte a Dallas Mavericks gárdáját az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 36. játéknapján. Az idén első alkalommal kezdő Manu Ginobili 37 ponttal zárt. Hiába szerzett 51 pontot Allen Iverson, a Denver vereséget szenvedett a Los Angeles Lakers ellen.

San Antonio Spurs Dallas_Mavericks Allen Iverson

Wade egyszerűen nem találta a gyűrűt, így megint nyert a Boston

2007-12-05 00:00:09

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 31. játéknapján megint nyert a ligaelső Boston, így a tizenötödik meccsén már a tizenharmadik győzelmét aratta. A Celtics ezúttal a Miamit verte idegenben 95-85-re, és megerősítette vezető helyét a Keleti főcsoport élén. Szintén nyert a címvédő San Antonio, a Spurs a Minnesotát késztette megadásra (106-91).

Dwyane Wade

Hosszabbítás után győzött az Indiana Pacers és a New Jersey Nets

2007-11-05 00:00:11

Indianapolisban és New Jerseyben csak a hosszabbítás döntött, végül mindkétszer a hazaiak javára. A Dallas Mavericks csak hetvennégy pontot engedélyezett a Celeveland Cavaliersnek, Manu Ginobili pedig harminc ponttal, ezen belül öt sikeres hárompontos kosárral vette ki részét a bajnok San Antonio Spurs győzelméből. Allen Iverson huszonöt pontot dobott és tizennégy gólpasszt osztott ki a Seattle Supersonics elleni gólzáporos mérkőzésen.

Botrányos meccs után kerültek közel a nagydöntőhöz a texasiak

2007-06-02 00:00:12

Már csak egy győzelemre vannak az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjétől a San Antonio játékosai, miután Salt Lake Cityben legyőzték a Utah Jazz gárdáját. Az összesítésben 3-1-re vezető texasiak hazai pályán harcolhatják ki a továbbjutást.

San Antonio Spurs Utah Jazz Manu Ginobili

Sorozatban tizenegyedik alkalommal nyert a San Antonio Spurs

2007-03-13 00:00:25

Tovább menetel a San Antonio Spurs. A texasi együttes ezúttal a Sacramento Kings otthonában nyert, ezzel sorozatban 11. meccsén maradt veretlen. A játéknap másik mérkőzésén a Chicago Bulls – amely talpraállt a Miamitól elszenvedett súlyos vereség után – az Orlando Magic pályáján diadalmaskodott.

San Antonio Spurs Manu Ginobili Chicago Bulls

Wade megsérült, a Miami kikapott

2007-02-26 00:00:14

Houstonban kapott ki a bajnok Miami együttese az észak-amerikai profi kosárlabda-bajokság (NBA) alapszakaszának 107. játéknapján. Dwyane Wade, a Heat legnagyobb sztárja a negyedik negyedben megsérült. Manu Ginobili szezoncsúcsot ért el, Phil Jackson, a Lakers trénere negatív karriercsúcsot állított fel.