Találatok a Lucz Dóra címkére

Találatok száma: 27

Szeretett, szeret kajakozni, de ennyi volt! – Lucz Dóra 27 évesen visszavonult

2022-07-10 09:53:07

Véget ért a kaland: mindössze 27 évesen visszavonul a kajakozástól az Újpesti Torna Egylet versenyzője, a tokiói olimpián K–1 200 méteren hatodik, háromszoros Európa-bajnok Lucz Dóra. Jelenleg Németországban él, gazdasági informatikát tanul, és a jövőben civil életet képzel el magának. Szeretett sportágától azonban nem szakad el teljesen: a hobbiszintű edzések mellett az idén mindkét hazai válogatóversenyt megnyerő húga, Lucz Anna, valamint férje, a kétszeres olimpiai bajnok Tom Liebscher révén az élsporttal is szoros kapcsolatban marad.

interjú Tom Liebscher Lucz Dóra Képes Sport

Kajak-kenu: Lucz Anna kétszáz méteren megállíthatatlan

2022-06-26 20:53:19

A legtöbb számban duplázást láthattunk a vasárnapi „döntődömpingben” a kajak-kenu válogatóversenyén, de Kopasz Bálint egyesben ezúttal nem állt rajthoz 500 méteren, Kiss Balázs pedig C–1 500 méteren lepte meg az Adolf Balázs nélküli mezőnyt.

kajak-kenu ob kajak-kenu Lucz Dóra

Tokió 2020: Lucz Dóra 6. lett a döntőben női kajak egyes 200-on

2021-08-03 04:36:08

Lucz Dóra a női kajak egyes 200 méteres A-döntőjében a hatodik helyen ért célba. Kárász Anna a B-döntőben hetedik helyen végzett, így összesítésben a 16. lett. Az olimpiai bajnoki címet a papírformának megfelelően az új-zélandi Lisa Carrington szerezte meg.

superfeed kajak-kenu Tokió 2020 Lucz Dóra Kárász Anna

Kettős magyar siker: Kopasz aranyérmes, Varga a második – Kozák és Bodonyi harmadik

2021-08-03 04:08:33

Megszületett a magyar küldöttség harmadik olimpiai aranyérme, miután Kopasz Bálint győzni tudott kajak egyesben 1000 méteren, ráadásul ugyanitt Varga Ádám lett a második. A női kajak kettesek 500 méteres távján Bodonyi Dóra és Kozák Danuta bronzérmes, Csipes Tamara és Medveczky Erika pedig negyedik lett. A női kajak egyesek 200 méteres távján Lucz Dóra a hatodik helyen zárt.

olimpia 2020 olimpia kajak-kenu Varga Ádám Tokió 2020 Medveczky Erika

Tokió 2020: Lucz, Kopasz és a Kozák, Bodonyi páros futamgyőztesként döntős kajakban

2021-08-03 02:49:26

A keddi kajak-kenu elődöntők közül először a női kajak egyesek 200 méteres futamait rendezték meg a tokiói olimpián. Lucz Dóra a második futamot megnyerve jutott a fináléba, Kárász Anna a B-döntőben lesz érdekelt. A férfi kajak egyes 1000 méteres távján Kopasz Bálint futamgyőztesként, Varga Ádám pedig másodikként jutott fináléba. A női kajak kettesek 500 méteres távján az első két helyen kvalifikálták magukat a döntőbe a mieink.

olimpia 2020 olimpia kajak-kenu Tokió 2020 Lucz Dóra Kárász Anna

Kajak-kenu: Nagyon vártam már ezt a lehetőséget – Lucz Dóra

2021-06-09 11:49:16

Lucz Dóra immáron háromszoros Európa-bajnok, a 26 éves sportoló ráadásul nemcsak a kajak négyesben szerzett aranynak, hanem egy egyéni ezüstéremnek is örülhetett a vasárnap zárult poznani Eb-n.

kajak-kenu Tokió 2020 Lucz Dóra

Kajak-kenu Eb: Tótka Sándor és a női kajaknégyes is aranyérmes

2021-06-06 10:10:15

Aranyérmet szerzett a Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes 500 méteren, valamint Tótka Sándor kajak egyes 200 méteren a poznani kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kozák Danuta 500 méteren második lett. A Balla Virág, Takács Kincső kenus duó ezüst-, a Lucz Anna, Kiss Blanka kajak kettes bronzérmet szerzett 200-on.

kajak-kenu Eb kajak-kenu Tótka Sándor Takács Kincső Lucz Dóra Lucz Anna

Kajak-kenu: meglepő győztes született férfi K–2-ben

2021-05-30 16:38:59

Férfi K–2 1000 méteren Noé Bálint és Kulifai Tamás, női K–1 200 méteren Lucz Dóra nyert vasárnap Szegeden, a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, amelyen az olimpiai, illetve az Európa-bajnoki csapatba kerülés volt a tét.

kajak-kenu Noé Bálint Lucz Dóra Kulifai Tamás

Kajak-kenu: Lucz Dóra egy délután erejéig visszatért Dunakeszire

2020-08-16 15:54:18

A Dunakeszi Kajak Club tehetségeivel találkozott a kétszeres Európa-bajnok Lucz Dóra, valamint párja, az olimpiai aranyérmes Tom Liebscher.

koronavírus kajak-kenu UTE Tom Liebscher Tokió 2020 Lucz Dóra

Kajak-kenu: Lucz Dóra olasz tanulással dobja fel az otthoni edzéseket

2020-04-17 15:07:10

Lucz Dóra igyekszik optimista maradni a koronavírus-járvány ideje alatt. Mint a kétszeres Eb-győztes kajakos elárulta, testvérével, a szintén az UTE-nál versenyző Annával együtt sikerült ideális edzőkörülményeket kialakítaniuk. Ráadásul a teljes családjuk sportosabbá vált a kényszerszünet alatt. Próbálja élvezni, hogy a legnagyobb kihívást most egy 2000 darabos puzzle jelenti számukra…

koronavírus kajak-kenu UTE Tokió 2020 Lucz Dóra Lucz Anna

Kajak-kenu: Oroszországban tudta meg, hogy mégis kvótát szerzett Szegeden

2019-09-18 16:17:20

Már Oroszországban, egy meghívásos versenyen járt, amikor megérkezett a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség állásfoglalása, mely szerint Lucz Dóra hatodik helye is olimpiai kvótát ért a szegedi világbajnokságon. Az UTE sportolója a hazai pályán átélt versenyről, a felkészülés nehézségeiről és kulisszatitkairól, valamint a Maty-éren bronzérmet nyerő húgáról, Lucz Annáról is mesélt.

Újpest kajak-kenu UTE Tokió 2020 Tokió Szeged 2019

Kopasz Bálint és Csipes Tamara is világbajnok K–1 1000 méteren!

2019-08-24 09:23:06

Kopasz Bálint szenzációs hajrával aranyérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon K–1 1000 méteren, így huszonkét év után van újra magyar világbajnoka a királyszámnak. Az ezüstérmes a cseh Josef Dostál, a bronzérmes a portugál Fernando Pimenta. Kopasz Bálint után Csipes Tamara is aranyérmes lett K–1 1000 méteren, Lucz Dóra pedig épphogy lemaradt az olimpiai kvótáról, mivel a hatodik helyen zárt K–1 200 méteren. Férfi K–2 500 méteren Noé Zsombor és Bogár Gábor ötödikként végzett.

kajak-kenu vb kajak-kenu 2019 kajak-kenu Lucz Dóra Kopasz Bálint Csipes Tamara

Kajak-kenu vb: a Korisánszky, Mike kettős döntőzhet

2019-08-21 15:37:21

A délelőtti előfutamában negyedik helyen célba érő Korisánszky Dávid, Mike Róbert kettősnek délután túlóráznia kellett a döntős szereplésért: a páros második lett a középfutamában, és eredményével kivívta, hogy a fináléban szerepeljen. Később Csizmadia Kolos és Lucz Dóra is továbbjutott az előfutamából.

kajak-kenu vb 2019 kajak-kenu vb Mike Róbert Lucz Dóra Korisánszky Dávid Csizmadia Kolos

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

2019-08-19 13:39:55

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

kajak-kenu vb Medveczky Erika Lucz Dóra Lucz Anna Kárász Anna Kozák Danuta

Kajak-kenu vb: Lucz Dóra nyerte a szétlövést 200 méteren

2019-08-10 13:28:31

Lucz Dóra nyerte a szombati szétlövést női kajak egyes 200 méteren Csipes Tamarával szemben Szolnokon, így ő indul ebben a számban az augusztus 21. és 25. között Szegeden rendezendő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

kajak-kenu vb kajak-kenu Lucz Dóra Csipes Tamara

Kajak-kenu: sífutással készülnek a szezonra a magyar fiatalok

2018-01-06 22:37:31

Két fiatal magyar kajak-kenu reménység, a kétszeres Európa-bajnok 23 éves Lucz Dóra és a 20 éves Eb-bronzérmes Kopasz Bálint egy ausztriai, magaslati sífutó-edzőtáborban folytatja a felkészülést a szezonra.

kajak-kenu Lucz Dóra Kopasz Bálint

Kajak-kenu ob: Takács alaposan kihasználja Fábiánné ígéretét

2017-09-02 19:11:55

Takács Tamara szombaton is három aranyérmet nyert a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek második napján az 500 méteres versenyeket bonyolították le.

kajak-kenu Lucz Dóra

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

2017-08-27 08:41:48

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

kajak-kenu vb kajak-kenu Vasbányai Henrik Varga Dávid Vad Ninetta Tótka Sándor

Kajak-kenu vb: további négy magyar egység jutott A-döntőbe

2017-08-26 15:51:58

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombat délutáni középdöntőjében a Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettős, Lucz Dóra, Horváth Bence és Devecseriné Takács Kincső is továbbjutó helyen végzett, így ők is csatlakoztak a tegnap továbbjutó hat egységünkhöz, valamint a négy, előfutam nélkül biztos finalistához. A férfi K–4 500-as csapat a B-döntőben lesz érdekelt.

kajak-kenu vb kajak-kenu Tótka Sándor Nádas Bence Mozgi Milán Molnár Péter

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

2017-08-25 09:46:35

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.