Találatok a Grand Slam címkére

Találatok száma: 59

A világelső Barty három szettben nyert Plísková ellen, ő Wimbledon bajnoka

2021-07-10 14:17:51

A világelső ausztrál, Ashleigh Barty nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyét azzal, hogy a szombati fináléban 6:3, 6:7 (4–7), 6:3-ra legyőzte a nyolcadik kiemelt cseh Karolína Plískovát.

női tenisz Wimbledon WTA Karolína Plísková Grand Slam Ashleigh Barty

Wimbledon: visszalépett a tornától a női címvédő Simona Halep

2021-06-25 13:12:31

Simona Halep, a női verseny címvédője visszalépett a jövő hétfőn rajtoló wimbledoni tenisztornától.

Wimbledon Simona Halep Grand Slam

Tenisz: Wimbledonban telt ház lehet a döntőkön

2021-06-15 09:47:29

Telt ház előtt rendezhetik meg a döntőket a wimbledoni teniszbajnokságon – döntött hétfőn a brit kormány.

Wimbledon WTA Grand Slam Anglia ATP

Roland Garros: „Számos GS-tornán fog még diadalmaskodni”– Djokovics Cicipaszról

2021-06-13 21:53:05

Mint beszámoltunk róla, a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének döntőjében Novak Djokovics kétszettes hátrányból felállva 6:7 (6–8), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4-re legyőzte az első GS-döntőjét játszó Sztefanosz Cicipaszt. A mérkőzés után a szerb tornagyőztes elmondta, visszatér még Párizsba – írta meg a L’Équipe.

tenisz férfi tenisz Sztefanosz Cicipasz Roland Garros Novak Djokovics Grand Slam

Háromszettes Fucsovics-siker Simon ellen a Roland Garroson

2021-05-30 12:10:31

Fucsovics Márton a francia Gilles Simon ellen játszott a Párizsban zajló Grand Slam-torna, a Roland Garros főtáblájának első fordulójában, s három szettben, 6:4, 6:1, 7:6-ra győzött, így bejutott a legjobb 64 közé.

élő közvetítés Roland Garros Grand Slam Gilles Simon Fucsovics Márton ATP

Tenisz: Elgondolkoztam azon, folytassam-e – Nadal

2021-05-07 16:48:04

Rafael Nadal a Telegraph Sportnak adott interjújában mondta el, hogy nagyon nehezen élte meg a versenyek nélküli időszakot, de a visszatérés sem volt könnyű. A klasszis teniszező kezdetben nem tudta magát átadni a tenisznek, a bajbajutottakon való segítés foglalta le. Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

Rafael Nadal Laurens-díj Grand Slam

Cselgáncs: Cirjenics Miklós a 16 között búcsúzott Kazanyban

2021-05-07 16:29:42

Utolsó tatamira lépő magyarként, egy-egy győztes és vesztes meccs után búcsúzott a 100 kilogrammosok között szereplő Cirjenics Miklós a Kazanyban rendezett cselgáncs Grand Slam-verseny záró napján.

dzsúdó cselgáncs Kazany Grand Slam Cirjenics Miklós

Ütésváltás – minden, amit Fucsovics Márton profi pályafutásáról tudni érdemes

2021-03-14 08:14:46

Fucsovics Márton ismét szintet lépett. A 29 esztendős magyar teniszező Rotterdamban pályafutása során először jutott ATP 500-as erősségű torna döntőjébe, amelyben ugyan kikapott az orosz Andrej Rubljovtól, ám a remek eredmény tovább erősítette játékosunk helyét a férfitenisz élmezőnyében. Fucsovics persze aligha lenne elégedett, ha ez a döntős szereplés állna majd karrierje befejezésekor a legnagyobb sikereit megjelenítő rubrika elején (igaz, van tornagyőzelme ATP 250-es viadalról), de a Képes Sport sem a lezárás szándékával kíván összegzést adni a nyíregyházi születésű teniszező eddigi munkásságáról. Ellenkezőleg: azzal, hogy megmutatjuk, hol, hányszor, ki ellen, milyen hatásfokkal vagy éppen milyen ranglistahelyezést elérve teljesített Fucsovics, nem valami végét, sokkal inkább egy még magasabb minőségű versenyzés kezdetét kívánjuk előre jelezni.

infografika Képes Sport Grand Slam Fucsovics Márton ATP-torna

Rászóltak, hogy mosolyogjon – Oszaka Naomi, a félénk bajnoknő

2021-02-26 18:41:12

Japánul kérdezik, ám angolul felel. Nem érti a világ működését, de az emberi jogokért harcol. A földkerekség legjobban kereső női sportolója, a negyedik Grand Slam-győzelme után mégis csak pizzára vágyott. Az Australian Open-bajnok Oszaka Naomi álma, hogy példaképként nézzenek rá.

Oszaka Naomi Melbourne Képes Sport Grand Slam Australian Open

Tenisz: Olyan volt az elmúlt néhány hét, akár egy hullámvasút – Djokovics

2021-02-21 13:34:52

Mint ismert, Novak Djokovics három szettben legyőzte Danyiil Medvegyevet a Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyes döntőjében. A mérkőzés után mindkét fél elismerően nyilatkozott a másikról.

Novak Djokovics Grand Slam Danyiil Medvegyev Australian Open

Tenisz: Fucsovics kemény játékos, megérdemelte a győzelmet – Wawrinka

2021-02-10 11:29:28

Mint ismert, Fucsovics Márton ötszettes mérkőzésen, tie-breakben legyőzte Stan Wawrinkát a Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének második fordulójában. A 17. helyen kiemelt, háromszoros Grand Slam-győztes svájci a mérkőzés után elismerően nyilatkozott magyar ellenfeléről, a közösségi médiában pedig külön posztban gratulált neki.

férfi tenisz Stan Wawrinka Grand Slam Fucsovics Márton Australian Open

Australian Open: pénteken újraindul a játék Melbourne-ben

2021-02-04 13:18:13

A csütörtöki kényszerszünet után pénteken újraindul a játék a hétfőn kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokság melbourne-i felvezető tornáin és az ATP-kupa csapatversenyen.

Melbourne Grand Slam Australian Open

Nyerő ütések – emlékezetes női teniszsikerek 2020-ból

2020-12-28 20:11:34

A második világháború óta először maradt el a wimbledoni tenisztorna – plusz a női világbajnokság sok száz versennyel egyetemben. Mégis láttunk legalább három teniszcsodát. A Képes Sport év végi összegzése ezúttal a női tenisz emlékezetes pillanatait szedte össze.

US Open Sofia Kenin Roland Garros Képes Sport Kristina Mladenovic Iga Swiatek

Adrenalin és idegesség a párizsi salakon – Rafael Nadal csodálatos tizenhármasa

2020-12-04 14:10:48

Bár térdproblémái és csuklósérülései megkeserítették az életét, a 2014-es és a 2017-es Roland Garros között nem nyert Grand Slam-tornát, a spanyol ikon az elmúlt három esztendőben csendre intette a kétkedőket, akik azt gondolták, harmincon túl nem kell számolni vele.

Roland Garros Rafael Nadal Képes Sport Grand Slam

Ki van a maszk mögött? – egy világklasszis teniszező története

2020-11-13 13:24:12

A spanyol Rafael Nadal a Roland Garroson 20. Grand Slam-trófeájával beérte Roger Federert az örökrangsor élén – de új sorozatunkban ennél sokkal fontosabb témákról lesz szó.

US Open: „Bárcsak két győztes lehetne” – Thiem a diadal után

2020-09-14 10:14:23

Mint arról beszámoltunk, Dominic Thiem kétszettes hátrányból felállva 3–2-re legyőzte Alexander Zverevet a US Open férfi egyes döntőjében. Az élete első Grand Slam-tornagyőzelmét szerző 27 éves osztrák és német vetélytársa is elismerően nyilatkozott a másik félről a döntő utáni sajtótájékoztatón.

US Open 2020 US Open Tenisz Grand Slam Dominic Thiem Alexander Zverev

A 22 éves Oszaka nyerte az US Opent, ez a harmadik GS-győzelme

2020-09-12 15:18:33

A japán Oszaka Naomi lett a 2020-as US Open női egyesének győztese, miután a finéléban három játszmában legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

online! Viktorija Azarenka US Open Oszaka Naomi Grand Slam

Tenisz: veszélyben lehet a US Open, de az amerikai rendező eltökélt

2020-08-01 10:48:58

A koronavírus-járvány ellenére kitart a US Open megrendezése mellett az Egyesült Államok Teniszszövetsége (USTA).

tenisz koronavírus US Open Grand Slam Fucsovics Márton Babos Tímea

Tenisz: Djokovics szerint ő lesz minden idők legjobbja a sportág történetében

2020-05-15 10:19:44

A világelső Novak Djokovics hisz abban, hogy ő lesz minden idők legtöbbszörös Grand Slam-bajnoka és a férfi világranglistát a leghosszabb ideig vezető teniszező.

tenisz Novak Djokovics Grand Slam ATP

Tenisz: „Federer játszik a legszebben, de Djokovics átmegy a falon is”

2020-05-09 11:14:31

A kétszeres Grand Slam-torna-döntős Todd Martin szerint a világelső Novak Djokovics a leginkább verhetetlen a férfi teniszmezőnyben.