Találatok a Berkes Ferenc címkére

Találatok száma: 33

Sakk-vk: Berkes Ferenc és Erdős Viktor is búcsúzott

2021-07-17 18:01:31

Erdős Viktor és Berkes Ferenc is alulmaradt ellenfelével szemben a 2. forduló rájátszásában, a Szocsiban zajló sakkvilágkupán, így mind a ketten kiestek.

sakk Erdős Viktor Berkes Ferenc

Sakk-vk: Berkes és Erdős rájátszást vív majd Szocsiban

2021-07-16 19:42:23

Erdős Viktor, Berkes Ferenc és Hoang Thanh Trang is döntetlent játszott a Szocsiban zajló sakkvilágkupa második fordulójának második mérkőzésén pénteken, amíg azonban előbbi kettőre rájátszás vár a folytatásban, addig utóbbi ezzel kiesett – tudósít a Magyar Távirati Iroda.

Hoang Thanh Trang Erdős Viktor Berkes Ferenc

Sakk-vk: Berkes és Erdős remizett, Hoang Trang kikapott

2021-07-15 21:06:37

Erdős Viktor és Berkes Ferenc döntetlent játszott, Hoang Thanh Trang elvesztette a Szocsiban zajló sakkvilágkupa 2. fordulójának első partiját csütörtökön.

sakk-vk sakk Szocsi Hoang Thanh Trang Erdős Viktor Berkes Ferenc

Sakk: négy magyar indul a világkupán

2021-06-22 15:15:44

Egy női és három férfi nagymester képviselheti a magyar színeket a sakkozók idei világkupáján, amelynek Szocsi ad otthont július 10. és augusztus 8. között.

sakk Kozák Ádám Hoang Thanh Trang Erdős Viktor Berkes Ferenc

Sakk-világranglista: Carlsen vezet, Rapport a 11.

2021-05-03 14:52:30

Továbbra is a világbajnoki címvédő norvég Magnus Carlsen áll az élen a férfi sakkozók világranglistáján. A nemzetközi szövetség (FIDE) legfrissebb rangsorában a magyarok közül a legjobb helyen Rapport Richárd áll, aki a 11., és az első százban még további három honfitársa szerepel – számolt be róla az MTI.

Rapport Richárd Magnus Carlsen Lékó Péter Berkes Ferenc Almási Zoltán

Sakk-vk: mindkét magyar kiesett az oroszországi vk-ról

2019-09-11 18:14:11

Mindkét magyar sakkozó kiesett szerdán az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló világkupán.

Sakk-vk Gledura Benjámin Berkes Ferenc

Sakk-vk: mindkét magyar remizett a keddi nyitányon

2019-09-10 17:33:06

Mindkét magyar résztvevő döntetlent játszott a keddi nyitányon az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló sakkvilágkupán.

Sakk: három magyar játékos indulhat a világkupán

2019-07-05 10:55:42

Három magyar sakkozó indulhat a szeptember 9-én kezdődő világkupán, amelyről az első két helyezett kerül be a nyolcfős világbajnok-jelölti döntőbe.

sakk-világkupa Sakk Rapport Richárd Gledura Benjámin Berkes Ferenc

Sakkolimpia: a férfi és a női válogatott is győzött

2018-10-02 19:28:33

A magyar férfi és női válogatott is győzött kedden a grúziai Batumiban zajló 43. sakkolimpia 8. fordulójában. Az eddig 10. helyen álló női együttes India elleni sikerével a közvetlen élcsoportba került.

sakkolimpia sakk Terbe Julianna Lékó Péter Hoang Thanh Trang Gledura Benjámin

Sakkolimpia: a férfiak nem bírtak Albániával, a nők nyertek

2018-09-25 19:10:45

A magyar férficsapat 2:2-es döntetlent ért el Albánia ellen, míg a nők 2.5:1.5-re megverték a macedón válogatottat a grúziai Batumiban zajló 43. sakkolimpia második fordulójában.

sakkolimpia sakk Lékó Péter Berkes Ferenc

Sakk: meglepetés az olimpiai válogatott keretében

2018-07-07 13:17:47

A Magyar Sakkszövetség kihirdette az olimpián induló kereteket. A szeptember 23. és október 6. között a grúziai Batumiban megrendezendő eseményen Lékó Péter és Almási Zoltán asztalhoz ül, ellenben Rapport Richárd nem utazik.

sakkolimpia sakk Terbe Júlianna Lékó Péter Lázárné Vajda Szidónia Hoang Thanh Trang

Sakk: Lékóék kiütötték Angliát, de nincs érem a csapat Eb-n

2017-11-06 16:52:59

Az 5. helyen végzett a magyar sakkválogatott a Krétán megrendezett Európa-bajnokságon. Lékó Péterék 3.5:0.5-re legyőzték Angliát az utolsó fordulóban, de a többi eredmény nem alakult úgy, hogy érmes helyen végezzenek.

sakk Vajda Szidónia Rapport Richárd Papp Petra Lékó Péter Hoang Thanh Trang

Sakk: Lékóék kiütötték az éllovast, újra vezetnek az Eb-n!

2017-11-03 18:46:41

Magyarország 3.5:0.5-re legyőzte Horvátországot a Krétán zajló sakkcsapat Európa-bajnokság nyílt versenyében. Balogh Csaba szövetségi kapitány válogatottja 6 forduló után ismét vezet a kontinensviadalon.

sakk Eb sakk Lékó Péter Erdős Viktor Berkes Ferenc Almási Zoltán

Sakk Eb: Lékó kétpontos, Prohászka és Berkes a legjobb

2017-06-01 21:17:37

Három forduló után Prohászka Péter és Berkes Ferenc szerepel a legjobban a magyar sakkozók közül a minszki egyéni Európa-bajnokságon.

sakk Eb sakk Prohászka Péter Lékó Péter Berkes Ferenc

Sakk Eb: orosz arany, a mezőny első felében a magyarok

2016-05-23 20:48:58

Erneszto Inarkijev nyerte a koszovói Gjakovóban hétfőn véget ért sakk Európa-bajnokságot.

sakk Prohászka Péter Erneszto Inarkijev Berkes Ferenc Antal Gergely

Sakk: Lékó kikapott, Rapport mentette meg a csapatot az Eb-n

2015-11-13 22:05:33

Döntetlennel debütált a férfi sakkcsapat kapitányaként Polgár Judit a reykjavíki Európa-bajnokságon.

sakk Rapport Richárd Polgár Judit Lékó Péter Berkes Ferenc Almási Zoltán

Sakk: Lékó az első hat közé vezetné a válogatottat a csapat Eb-n

2015-11-10 13:56:12

A lehető legerősebb összeállításban vesz rész a magyar sakkválogatott a csapat Európa-bajnokság nyílt versenyében Reykjavíkban november 13. és 22. között. A Lékó Péter, Rapport Richárd, Almási Zoltán, Berkes Ferenc, Balogh Csaba összeállítású együttes az aktív versenyzésről visszavonult Polgár Judit szakmai irányításával játszik a kontinenstornán.

sakk csapat Eb Vajda Szidónia Rudolf Anna Reykjavík Polgár Judit

Sakk: Polgár Judit 81-edszer éllovas, Rapport már 28.

2014-10-01 13:45:23

A visszavonult Polgár Judit 81. alkalommal áll a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) női világranglistájának élén, míg a férfiaknál Lékó Péter a 21., Rapport Richárd a 28. helyen található.

sakk Rapport Richárd Polgár Judit Magnus Carlsen Lékó Péter Fabiano Caruana

Sakk: Berkes Ferenc és Mádl Ildikó a magyar bajnok

2014-05-31 17:37:28

A lett Igor Kovalenko győzelmével fejeződött be a 33. Zalakaros Sakkfesztivál, a Sax Gyula-emlékverseny. A hetven résztvevős nyílt nemzetközi torna egyben országos bajnokság volt, így legjobban szereplő magyarként Berkes Ferenc és a kétszeres olimpiai bajnok Mádl Ildikó lett az országos bajnok.

sakk Mádl Ildikó Berkes Ferenc

Sakk ob: Berkes Ferenc a bajnok a férfiaknál, Gara a nőknél

2013-12-12 00:35:32

A címvédő Berkes Ferenc a szerdai záró fordulóban aratott győzelmével megnyerte a Gyulán rendezett sakk országos  bajnokságot.