A Bayern München 2–2-t játszott odahaza a Bayer Leverkusennel a német labdarúgó Bundesliga 4. fordulójának rangadóján.

Bayern München–Bayer Leverkusen 2–2 (1–1)
München,
Allianz Arena, 75 000 néző. V: Schlager
Bayern:
Ulreich – Laimer (De Ligt, 85.), Upamecano, Kim Min Dzse, A. Davies – Goretzka, Kimmich (Mazraui, 61.) – L. Sané, Th. Müller (Musiala, 61.), Gnabry (Tel, 70.) – Kane (Choupo-Moting, 85.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
Bayer: Hrádecky – Kossounou, Tah, Tapsoba (Hlozek, 90.) – Frimpong (A. Adli, 81.), Andrich (E. Palacios, a szünetben), G. Xhaka, Grimaldo – J. Hofmann (Hincapié, 90+6.), Wirtz (Amiri, 90+6.) – Boniface. Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Kane (7.), Goretzka (85.), ill. Grimaldo (25.), E. Palacios (90+4. – 11-esből)

A Leverkusen és az RB Leipzig lesz szerintem a bajorok két nagy kihívója az idényben – nyilatkozta a Bayern és a Bayer rangadója előtt Réthy Béla.

Nos, a mérkőzésre a tabella éléről érkező Leverkusen máris jó csapat, tele tehetséges fiatalokkal, de sokkal rutinosabban kell játszania Xabi Alonso legénységének a nagy sikerek eléréséhez, ezt bizonyította ez a meccs is.

viszont „a tétel első része” egy pontot ért mindezek ellenére!

300: a gól harcosa (Kane megszerezte profi karrierje 300. gólját a klubcsapataiban)

Jobban kezdett a Bayern (Fotó: AFP)

A Bayern Harry Kane fejes góljával hamar előnybe került, de nem omlottak össze a leverkuseniek: miután párszor megmentette őket a góltól a pazar formában védő finn kapus, Lukás Hrádecky, néhány helyzetet is kidolgoztak.

Azonban Alejandro Grimaldo gyönyörű gólja után az első négy bayeres meccsén hét kanadai pontig jutó Victor Boniface szekérderéknyi helyzetet kihagyott, a passza után meg a kapufára lőtt kecsegtető helyzetből Florian Wirtz.

Mathys Tel remek megmozdulása után Leon Goretzka ellenben betalált a hajrában, és már úgy látszott, hogy bedarálja a rutinosabb müncheni csapat a Bayert, amikor a ráadásban Jonas Hofmann kiharcolt egy büntetőt, amelyet a jobb felsőbe lőtt a szünetben beálló Exequiel Palacios.

A ráadás ráadásában aztán a kapuba talált Dayot Upamecano is, ám lesről – és mivel újabb csavart már nem tartogatott a mérkőzés, maradt a Leverkusen a tabella élén.

Még egy büntető a Bayernnek, és beéri a nagy Rufert

Ha jól láttuk, piros lapot kapott a reklamáló Lőw Zsolt. Igen, később a Kicker is megerősíti ezt.

90+9. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS.

90+8. perc Sané bal oldali beadása után ide-oda pattog a labda, Goretzka fejese után jobbal a jobb alsóba rúgja hatról Upamecano a labdát, de les. Les? Megmondja a VAR. Les.

90+4. PERC BENT IS VAN, EXEQUIEL PALACIOS jobbal a jobb felső sarokba lő, Ulrich nem érhette el, pedig érezte az irányt és a magasságot is. 2–2!

90+4. PERC BÜNTETŐ! Az ötös jobb sarkán ellöki Hofmannt Davies. A VAR szerint is.

Öt perc a ráadás.

90. perc Adam Hlozek be, Tapsoba le, védő helyett csatár.

88. perc Fölé, fölé! Grimaldo remek passzát tízről ballal a léc fölé hamarkodja Boniface.

85. PERC LEON GORETZKA BETALÁL! Tel megvillan a balon, egy jó csel után ballal laposan középre ad, nyolc méterről ballal a bal alsóba talál a karmester. 2–1!

85. perc Kane le, Eric Maxim Chuopo-Moting be. Laimer le, Matthijs de Ligt be.

85. perc Boniface 14-ről jobbal nem sokkal lő a léc fölé!

81. perc Amine Adli be, Frimpong le.

80. perc Ulreich védi Boniface kissé balról jövő, ötméteres lövését! Grimaldo passza után, majd a spanyol ballal 18-ról Upamecanóba lő.

79. perc Tovább, Tapsoba löki a 11-espontnál a kapura törő Musialát... tovább.

78. perc KAPUFA! Boniface vált ügyesen Wirtzcel, aki ballal az ötös bal sarkáról a túloldali kapufa tövére lő. A kapusnak esélye sem volt.

75. perc Nyom, nyom a Bayern, eredmény nélkül. Davies beadása is Tah-é az ötös előtt.

70. perc Mathys Tel be, Gnabrynak nem ment annyira a szünet után, mint előtte.

69. perc Upamecano labdát szerez, Kane megindul, Edmond Tapsoba még a felezőnél fellöki, és nem is tiltakozik a sárga lap miatt. Wirtz a földön, a lába fáj. A lábujjaira mutat, a közönség pfujol.

61. perc Kettős csere a hazai oldalon. Nuszair Mazraui be, Kimmich le, Jamal Musiala Müllert váltja. Laimer megy vissza a középpályára alighanem. Goretzka az új hazai csk.

57. perc Davies Kane-t indítja, aki hétről kapura lő, Hrádecky jobb lábbal védi azonban a lapos lövést!

Boniface is lesen volt, de okosan elmozgott. Így is zavarta a kapust. A csatár az első három Bundesliga-mérkőzésén hat kanadai pontot szerzett (négy gól, két gólpassz). 2004 óta óta a harmadik játékos, aki elérte ezt a bravúrt, Paco Alcácer és Erling Haaland után.

Négy gól az első 4 meccsen, neves előd nyomában

56. perc Ulreich védi Frimpong hatméteres, az ötös jobb sarkáról érkező lövését, de lesen kapta a szélsőt Wirtz lapos passza. Akit meg éppen a kapus indított...

54. perc Gnabry ellöki Palaciost, sárga lap nincs.

51. perc Ez igen! Boniface jobbal nem sokkal lő a kapu fölé... a félpályáról!

A Leverkusen hatszor verte meg a Bayern 2012 óta, csak a Mönchengladbach verte meg többször (9) a bajorokat.

47. perc Florian Wirtz elrúgja a labdát Goretzka elől egy szabadrúgást megelőzően, szabadrúgás.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Exequiel Palacios be, Andrichnak nem ment ma.

A nyáron a Tottenhamből a Bayern Münchenbe távozó Harry Kane az Independentnek adott interjújában elismerte, fájt neki látni, ahogy az angol válogatott csapattársai címeket nyernek, míg ő kínlódott a Spursszel, valamint arról is beszámolt, mennyivel nagyobb a nyomás a német gárdánál.

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Ez sincs bent! A finn kapus kikapja a jobb alsó sarok elől Gnabry kissé balról jövő, ballábas lövését!

44. perc Goretzka próbálkozik most, az ötös bal sarkáról kapura fejeli Sané beadását, de Hrádecky odaér vetődve a jobb alsó sarok elé. Is.

A topligák szabadrúgáskirálya

42. perc Goretzka passzát Gnabry ballal a jobb felsőbe lőné, de hatalmasat véd a leverkuseni kapus.

39. perc Boniface lecselezi Laimert és Upamecanót is, de Kimmel nem bír.

Csütörtökön a müncheni Allianz Arena előtt szobrot kapott Gerd Müller, a Bayern München 2021-ben elhunyt legendás csatára. „Nagyon megérdemelte – reagált a hírre Réthy Béla. – Ahogyan Franz Beckenbauer fogalmazott korábban: Gerd Müller nélkül nem lenne ma az a Bayern München, ami.”

35. perc Kimmich szabadrúgását kapura fejeli Müller pár méterről, de ismét véd a finn kapus. Gnabryé a lecsorgó, de elcsúszik.

34. perc Jonas Hofmann odalép Müllernek, sárga lap.

33. perc Boniface jobbal a bal alsóba lő, de les.

33. perc Mellé, Hofmann indítása után az ötös bal sarkáról a rövid felső mellé lő Boniface!

26. perc Thomas Tuchel kap sárga lapot reklamálásért. Grimaldo harcolta ki a szabadrúgást Müllerrel szemben, ezt reklamálhatta a mester?

25. PERC MEKKORA GÓL! ALEJANDRO GRIMALDO ballal a bal felsőbe teker egy picit jobbról, 19 méterről járó szabadrúgást. Ulreich hatalmasat repül, milliméterekkel ugyan, de lemarad a labdáról: 1–1!

23. perc Hofmann szöglete ismét lepattan, most is Boniface elé, de ismét rossz a levétel az ötös előtt.

22. perc Wirtz passzát Boniface jobbal a jobb felsőbe szúrná 15-ről, kissé balról, de Kim érkezik, vetődik, és... blokkol.

21. perc Leült picit a meccs, a München is, Hofmann elfut a jobb szélen, jobblábas, lapos beadása éppen csak hosszú az ötösön Boniface-nek, az ötös bal sarkán meg Wirtznek.

14. perc Hofmann jobb oldali, jobblábas szöglete éppen csak magas a középre beugró Tapsobának az ötösön. Boniface elé pattan a labda, de rossz a levétel.

A Bayern mai mezéről bővebben ITT olvashat!

12. perc Kim szereli szépen a jobbon meginduló Hofmannt.

10. perc Gnabry ballal a bal felső mellé tekeri a labdát középről, 18 méterről.

Ez Kane 4. bayernes gólja, a Bayern előző 34 hazai meccsén betalált a Bayer ellen.

7. PERC OTT A GÓL, HARRY KANE kissé balról, három méterről a jobb, azaz a rövid felső sarokba fejeli Xhaka mellől a Tapsoba fején megpattanó ballábas, jobbról középre kanyarodó Gnabry-szögletet. 1–0!

6. perc Goretzka okos, lapos passza éppen csak hosszú a középen befutó Kane-nek. Müller megindul a jobb szélen, de odalép neki Xhaka, korner.

3. perc Hrádecky szépen jön ki Laimer jobb oldali, jobblábas beadására.

1. perc Kimmich passza éppen csak hosszú a jobb kapufa elé befutó Sanének.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehér helyett most speciális világoszöldben, a vendégek fekete-piros mezben és fekete nadrágban.

A meccs előtt megemlékezést tartanak a marokkói földrengések áldozatainak emlékére.

Egy kis örökmérleg: 97 mérkőzés, 59 bayernes és 20 bayeres sikerrel, 195, ill. 113 rúgott góllal.