Bundesliga: Gulácsinak védenie sem kellett – simán nyert a Lipcse

2019.01.27. 19:54
Konaté révén már a 9. percben 2–0 volt az állás (Forrás: AFP)
Az RB Leipzig olyat tett a Fortuna Düsseldorf otthonába, amire a Bayern München volt képes legutóbb: 16 perc alatt háromgólos előnyre tett szert egy Bundesliga-mérkőzésen. A végén 4–0-ra nyertek a lipcseiek, úgy, hogy  a Fortuna Düsseldorfnak kaput eltaláló lövése sem akadt. A vendégeknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

Két perc. Ennyi sem kellett a Lipcsének, hogy megszerezze a vezetést Düsseldorfban Yussuf Poulsen révén (0–1). A dán válogatott támadó a 16. minutumban újfent beköszönt, azonban előtte még a francia bekk, Ibrahima Konaté is mattolni tudta az igen szellős hazai védelmet (0–3).

Hasonlóra 2011 októbere óta nem volt példa a német élvonalban. Akkor a Bayern München szerzett háromgólos vezetést 16 perc – vagy annál kevesebb – alatt. A szenvedő fél a Hertha Berlin volt...

A folytatásban komolyabb erőfeszítés nélkül is kényelmesen őrizte előnyét a lipcsei együttes, amelyben mindkét magyar válogatott futballista, Gulácsi Péter és Willi Orbán is kezdőként lépett pályára.

A 69. percben Konrad Laimer állította be a – vendégszempontból – 4–0-s végeredményt.

A Düsseldorf ugyan összességében többet birtokolta a labdát, mint a Leipzig, és tíz lövéssel is megpróbálkozott, a kiesés elől menekülő együttes kilátástalanságát jól mutatja, hogy Gulácsinak egyetlen alkalommal sem kellett védenie.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Fortuna Düsseldorf–RB Leipzig
0–4 (Y. Poulsen 2., 16., Konaté 9., Laimer 69.)
Korábban

Bayern München–VfB Stuttgart 4–1 (Thiago 5., Gentner 55. – öngól, Goretzka 71., Lewandowski 84., ill. Donisz 26.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (M. Eggestein 27., Harnik 52., ill. Rebic 35., Haller 68. – 11-esből)

Borussia Dortmund–Hannover 96 5–1 (Hakimi 24., Reus 60., Götze 63., Guerreiro 67., Witsel 91., ill. Bakalorz 87.)

Borussia Mönchengladbach–Augsburg 2–0 (Wendt 79., Hermann 93.)

Freiburg–Hoffenheim 2–4 (Höler 42., Niederlechner 77., ill. Joelinton 19., Kramaric 59., 72. – az elsőt 11-esből, Demirbay 86.)

Mainz 05–Nürnberg 2–1 (Brosinski 12. – 11-esből, Quaison 73., ill. Margreitter 43.)

Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–3 (Havertz 44. – 11-esből, Volland 62., Brandt 88.)
Pénteken játszották
Hertha BSC–Schalke 04 2–2 (Grujics 39., Ibisevic 45+4., ill. Konopljanka 17., Uth 45.)

1. Borussia Dortmund 19 15 3 1 50–19 +31 48
2. Bayern München 19 13 3 3 43–20 +23 42
3. Mönchengladbach 19 12 3 4 39–18 +21 39
4. RB Leipzig 19 10 4 5 35–18 +17 34
5. Eintracht Frankfurt 19 9 4 6 39–26 +13 31
6. Hoffenheim 19 7 7 5 37–28 +9 28
7. Hertha 19 7 7 5 31–30 +1 28
8. Wolfsburg 19 8 4 7 28–27 +1 28