Női Eb: a franciák nagy csatában kiejtették a címvédőt

K. Zs.K. Zs.
2022.07.23. 23:43
Eve Perisset lábáról már a hálóba tart a labda, ez a gól döntött (Fotó: AFP)
Franciaország válogatottja 1–0-ra legyőzte a címvédő Hollandiát az Angliában zajló női labdarúgó Európa-bajnokság hosszabbításba torkolló szombat késő esti negyeddöntőjében, és története során először bejutott a legjobb négy közé, ahol Németország lesz az ellenfele.

Nagyszerű első félidőt produkáltak a franciák Rotherhamben, csupán egyvalami hiányzott a játékukból: a gól. Delphine Cascarino távoli kapáslövéssel eltalálta a kapufát, kétszer pedig Stefanie van der Gragt mentette meg a hollandokat – a védő előbb a gólvonalon blokkolt egy fejest, majd nem sokkal később az utolsó pillanatban szabadított fel Melvine Malard elől a kapu torkában.

A franciáknak olyasmit kellett tenniük, ami a tornán eddig nem sikerült nekik: gólt szerezni a szünet után.

Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, hiszen a hollandok is csavartak egyet a tempón, sokkal nyíltabban futballoztak, mint korábban. A legnagyobb helyzet azonban megint a franciák előtt nyílt, a 86. percben Grace Geyoro három méterről a kapu mellé fejelt – sőt a sérülések miatti hosszabbításban is adódott lehetőségük, Daphne van Domselaar két nagyot is védett, megalapozva a hosszabbítást.

A ráadás első félidejének derekán érkeztek el a meccs legfontosabb pillanatai: Dominique Janssen szabálytalanul szerelte Kadidiatou Dianit, hosszas VAR-ozás következett, majd tizenegyes, amelyből Eve Périsset a kapu jobb oldalába lőtt – Van Domselaar beleütött a labdába, ám megállítani nem tudta… 1–0

A ráadás második félidejében is akadtak lehetőségeik a franciáknak, de nem tudták növelni előnyüket, így az utolsó pillanatokig izgalmas volt a mérkőzés.

A „kékek” először jutottak elődöntőbe Európa-bajnokságon, a fináléért a németekkel csapnak össze.