Ligue 1: Diarra inzultálta a bírót, tíz emberrel nyert a Bordeaux

2010.10.16. 21:17
Alou Diarra kiállítása ellenére a Bordeaux megőrizte minimális előnyét Auxerre-ben (1–0), és ugyancsak egygólos győzelemmel zárta a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulóját az Olympique Marseille.

A Bordeaux az utolsó húsz percben emberhátrányban játszott, miután Alou Diarra előbb sárga lapot kapott rossz ütemű szereléséért, majd megkapta a pirosat is, mert fejét vesztve meglökte a játékvezetőt, A válogatott játékos azonnal bocsánatot kért, de ezzel nem úszhatja meg az eltiltást. A Girondins Anthony Modeste góljával rontotta el az auxerre-i vezetőedző jubileumát; Jean Fernandez 500. alkalommal vezetett harcba csapatot francia élvonalbeli mérkőzésen.

A Bordeaux-nak ez volt sorozatban a negyedik bajnokija vereség nélkül, míg a bajnokságot két vereséggel kezdő Marseille immár hét forduló óta veretlen. Az OM győztes gólját Loic Rémy brusztolta be közelről a Nancy elleni felejthető mérkőzésen.

Az Arles-Avignon a szintén újonc Brest vendégeként megszerezte története első élvonalbeli pontját.