Mindent védtek a kapusok: nem nyert odahaza a Sepsi

2023.11.10. 19:25
Fotó: Máté Bence
A román Superliga 16. fordulójában a Sepsi OSK gól nélküli döntetlent játszott a bukaresti Rapiddal.

ROMÁN SZUPERLIGA
16. FORDULÓ
Sepsi OSK–Rapid Bucuresti 0–0
Sepsiszentgyörgy,Sepsi OSK Aréna,6100néző.V:Hategan
Sepsi OSK:
Niczuly – D. Ciobotariu, Balasa, Ninaj, Stefan (Varga R., 63.) – Alimi, Renta – Gheorghe, Stefanescu, Aganovic (Matei, 72.) – Safranko (Debeljuh, 72.).Vezetőedző:Liviu Ciobotariu
Rapid:H. Moldovan – Braun, Sapunaru, Iacob, Borza – Oaida (Käit, 58.), Albu (Cirjan, 73.) – Bamgboye, Ionita (Tsoumou, 57.), Papeau (El Sawy, 84.) – Borja Valle.Vezetőedző:Marius Nita (Cristiano Bergodi eltiltását tölti)

Dobogós csapat ellen szerzett pontot a Sepsi OSK a román élvonal 16. fordulójának nyitó mérkőzésén, a Rapid elsősorban kapusának köszönhetően játszott gól nélküli döntetlent Szentgyörgyön.

A tíz pont és öt hely különbség nem látszott a pályán, a Sepsi uralta az első félidőt, de beleütközött a román válogatott jelenlegi első számú kapusába. Horatiu Moldovan úgy a szentgyörgyi szabadrúgásokat, mind Pavol Safranko közeli fejesét is szögletre hárította, majd az első félidő legvégén lábbal védte Ion Gheorghe közeli lövését – a kipattanót pedig Safranko fölé lőtte. A Rapid is főleg pontrúgásokból volt veszélyes, de Niczuly Rolandnak csupán Alex Ionita lapos lövését kellett megfognia a 45. percben.

A szünet után nagyot fordult a játék képe, a Rapid teljesen átvette a középpálya kontrollját, bár egyre nagyobb mezőnyfölényét nem tudta helyzetekre váltani. Andrei Borza átlövésénél Niczuly védett nagyot, Juhvel Tsoumou ollózása után pedig a lécre hullott a labda, míg a Sepsinek közel negyven perc kellett egy veszélyes akcióhoz, de Gabriel Debeljuh fejesénél Moldovan kitolta a léc alá tartó labdát. A végén Niczuly is kiütötte Omar El Sawy távoli bombáját, így a két csapat a júliusi odavágó után most is gól nélküli meccset játszott.0–0

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3 perc El Sawy jobbal kapura lő 22-ről, Niczuly hatalmasat véd vetődve a jobb felső sarok előtt!

Négy perc a ráadás.

90. perc Iacob és Stefanescu összefejel, ápolás.

85. perc Cirjan jobbal 16-ról kapura lő, blokkol azonban a jobbról bevetődő Gheorghe.

El Sawy a középpálya és a csatársor összes posztján bevethető.

83. perc Az egyiptomi származású, de román U-válogatott Omar El Sawy váltja Papeau-t. A nyáron 400 ezer euróért vették őt Csíkszeredáról. És most debütál az élvonalban!

83. perc Nagy védés, Varga megúszott egy sárga lapot, pedig könyökölt, aztán balról ballal remekül nyesi a labdát az ötös túlsarkára, Debeljuh a túlsó felsőbe fejelné ívelten a labdát, de nagyot véd ismét Moldovan.

78. perc LÉC! Braun ballábas, jobb oldali beadását 13-ról, középről majdnem a jobb felsőbe ollózza Tsoumou.

73. perc Catalin Cirjan meg Albu helyére fut be a másik oldalon.

A Rapid nagy hiányzói: Kévin Soni, Albion Rrahmani, Claudiu Petrila.

72. perc Kettős csere: Gabriel Debeljuh Safrankót, Cosmin Matei Aganovicot váltja. Ék- és karmestercsere.

70. perc Kevés izgalom, sok szabálytalanság.

64. perc Borza a 16-os bal sarka elől majdnem meglepi Niczulyt, de véd a bal alsó előtt a kapus. Nem is kicsit!

Stefan éppen a Rapidtól igazolt Szentgyörgyre, idén nyáron. Pontosabban: igazolt vissza az egyszeres válogatott védő.

63. perc Bizony lesérült, Varga Roland váltja. Balbekk helyett szélső!

61. perc Kemény meccs, Stefan is lesérült? A pályán kell ápolni, a bal combja fáj.

57. perc Alexandru Ionita le, Juvhel Tsoumou be, Razvan Oaida le, Mattias Käit be a vendégeknél.

52. perc Bamgboyét ellöki Aganovic, de őt kell ápolni, mert estében belefejelt Alimi sarkába. Jegestömlőt kap a fejére.

50. perc Sapunaru gyenge, 16 méteres lövését leveszi az ötösön Iacob, de szerelik őt. Kvázi mentett egy nagyot a vendégvédő.

49. perc Isnik Alimié a következő sárga lap, feldönti a 16-os felé igyekbő Bamgboyét.

48. perc Funsho Bamgboye kap sárga lapot. Minimum! Nagyon csúnyán odakönyökölt Ninajnak a felezőnél.

47. perc Stefanescu jobb oldali beadását elhalássza az ötösön a gólra éhes Alimi elől a kapus.

46. PERC FOLYTATJUK!

45 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 10-szer lőttek kapura, 4-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 4/1.

E párharc legjobb góllövői:
Marko Dugandzic 3
Kevin Luckassen 2
Alexandru Ionita II 2
Marius Stefanescu 2

45+6. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Kimarad, Safranko lő jobbal az ötös jobb sarkáról a bal felső mellé! Stefanescu jobb oldali, lapos beadását az ötös bal sarkáról ballal kapura teszi Gheorghe, bal lábbal védett a kapus, de a kipattanó éké lett. Kirúgás.

Stefanescu: 27 meccs az idényben, 7 kanadai ponttal. Bamgboye: 17 meccs, 8 kanadai pont.

Öt perc a ráadás.

44. perc Ionita ballal kapura lő váratlanul 17-ről, picit balról, de balra legördülve biztosan fogja a labdát Niczuly.

42. perc Ápolás, Valle összefejel Balasával, a védő húzza a rövidebbet. De jól van már.

41. perc Folytatjuk, Ionita szögletét kiüti a bal sarok előteréből a kapus.

40. perc Nem is! Technikai gondok vannak a játékvezetői kommunikációs szettel. Nem megy a VAR.

38. perc Hosszas VAR-vizsgálat egy rapidos sarokrúgás előtt.

36. perc Jayson Papeau kap sárga lapot Renta megrúgásáért.

Horatiu Moldovan 2019 őszén a Sepsi játékosa is volt, de tétmeccsen nem játszott – írja Boros kolléga.

Egy kis örökmérleg:
8 mérkőzés, 1 sepsis és 3 rapidos sikerrel, 6, ill. 9 rúgott góllal.

31. perc Moldovan szép vetődéssel kiüti a jobb felső sarok elől Aganovic 19 méteres, jobblábas, kissé balról járó szabadrúgását.

29. perc Aganovic jobb oldali kornerét hatról nem sokkal, de a léc fölé fejeli Alimi.

A vendégkapus, 7-szeres válogatott Horatiu Moldovan nem rokona a hazai Moldovannak, de a testvére kapus: Denis Moldova Szatmárnémetin játszik.

26. perc Stefanescu bal oldali beadása Sapunaru kezére pattan, de tovább.

25. perc Mezőnyharc, izgalmak nélkül, nem változtat ezen az sem, hpgy 25-ről Balasa Moldovan kezébe emel egy szabadrúgást. Előtte Ninaj blokkolja Valle lövését és Bamgboye beadását is.

21. perc Stefan bal oldali beadását Safranko előrevetődve fejeli kapura, de Moldovan szögletre üti a labdát.

18. perc Gheorghe jobbal nem sokkal véti el a bal felsőt kissé balról, 21 méterről, a labda a kapu tetején landol.

13. perc A sértett jobbal a léc fölé vágja a szabadrúgást, jócskán.

11. perc Balasa ellöki Papeau-t a 16-os előtt nem sokkal, 11-es.

Borza 17 éves, de már felnőtt válogatott kerettag.

10. perc Borza megvillan a bal szélen, a két csel jó, a ballábas beadás nem.

6. perc Hosszasan ápolják Albut, majd Safranko jobbal 21-ről ölön lövi Moldovant.

5. perc Fölé, kissé balról, hatról Iacob a léc fölé fejeli nem sokkal Ionita bal oldali kornerét.

2. perc Stefanescu ballábas, kissé jobbról, 23-ról jövő szabadrúgását eléri a bal felső előtt a bukaresti kapus.

1. perc Bamgboye beadása után Valle az ötös bal sarkán, szereli őt Ninaj szépen. És ami fő: szabályosan.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A Rapid edzője, Cristiano Bergodi eltiltás miatt nem lehet ott a padon.

Az elmúlt két szezonban éppen a Sepsivel Román Kupát nyerő Cristiano Bergodi vezetőedző csapata annak ellenére két győztes rangadó után érkezik Szentgyörgyre, hogy két meghatározó támadója, Albion Rrahmani (6 gól) és Claudiu Petrila (4 gól, 5 gólpassz) is hosszú távra kidőlt.

A székelyföldi csapat az alapszakasz felénél a Superliga nyolcadik helyen áll, két pontra lemaradva a felsőházi rájátszást érő hatodik Petrolultól. A harmadik Rapidot viszont a listavezető FCSB-től választja el alig két pont, ráadásul vasárnap a vasutascsapat nyerte 2-1-re a bukaresti rangadót, bejelentkezve a bajnoki címre.

Liviu Ciobotariu vezetőedző továbbra sem számíthat sérült középpályására, Nicolae Paunra, a jobbhátvéd Bogdan Otelita viszont felépült és újra edzésbe állt – az ő játéka elsősorban a román élvonalban kötelező U21-es futballista szerepében lehet fontos a szentgyörgyi csapat számára.

A Sepsi legutóbbi három mérkőzésén hét pontot szerezve megindult felfelé a táblázaton, ám egy teljes kör után visszaköszön a tavaly alapszakasz: a csapat ebben a szezonban is képtelen legyőzni az élmezőnyhöz tartozókat. Idén egy teljes kör után három döntetlen és négy vereség a piros-fehérek mérlege az előttük állókkal szemben, márpedig a play-offhoz a közvetlen riválisok ellen pontok is kellenek majd.

A hétvégén már az alapszakasz visszavágói kezdődnek el a román élvonalban, a tizenhatodik forduló nyitómérkőzését a Sepsi OSK és a Rapid vívja majd péntek este.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI–RAPID MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!