Tiger Woods hazánkba készül

Vágólapra másolva!
2007.01.31. 00:52
Címkék
Rácz Félix egykori bokszmenedzser újabb nagy dobásra készül: hazánkba akarja hozni Tiger Woodst, a világ legjobb golfozóját, akinek ügynökeivel szóban már meg is egyezett.
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk
EPA
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk
EPA
Ha minden jól megy, az amerikai Tiger Woods klasszisát mi, magyarok is hamarosan megcsodálhatjuk

A világ legjobban fizetett sportolója Magyarországon? Ez lenne aztán a nagy show! A legjobb évében 90 millió dollárt, azaz mintegy 18 milliárd forintot bezsebelő Tiger Woods jelen állás szerint április végén vagy május elején hazánkban tölt majd el négy napot, és többek között zseniális golftudományával kápráztathatja el a sportág szerelmeseit vagy a golffal addig mit sem törődő embereket.

Természetesen nem csupán szívességből jön hozzánk a világsztár, erőteljes lobbimunka és nem kevés anyagi áldozat szükséges ahhoz, hogy a 31 esztendős fiatalember magyar földre lépjen. No és egy ötletgazda, egy mindenre elszánt, szokásához híven nagy dobásra készülő üzletember: Rácz Félix. A tavaly visszavonuló bokszmenedzser az egész megálmodója, aki szóban már meg is állapodott Woods menedzsmentjével.

Eldrick Tiger Woods

Született: 1975. december 30., Cypress, Kalifornia
Állampolgársága: amerikai
Sportja: golf
Magassága/testsúlya: 185 cm/84 kg
Lakhelye: Jupiter Island, Florida
Profi karrierének kezdete: 1996
Tornagyőzelmeinek száma: 77, ebből 55 profi torna, 12 vb-cím
Majorversenyeken aratott győzelmei: 12 (4x Masters, 1997, 2001, 2002, 2005; 2x US Open, 2000, 2002; 3x British Open, 2000, 2005, 2006; 3x PGA Championship, 1999, 2000, 2006)
Egyéb díjai: 2x Laureus év férfi sportolója (2000, 2001), 4x AP év férfi sportolója (1997, 1999, 2000, 2006), 2x Sports Illustrated év sportolója (1996, 2000)
Keresete profiként: 66 648 318 dollár
Internetes oldala: www.tigerwoods.com
Ötszázezer dollár a fellépési díja

„Így van, tulajdonképpen megegyeztünk, jelen állás szerint már csak az időpont kérdéses – fogalmazott Rácz Félix. – Az első megbeszélések márciusi napot jelöltek meg, ám az időjárási körülmények miatt elhalasztottuk az utazást április végére, esetleg május elejére. Egy napra négy programot tudunk majd beiktatni, de a szóbeli megállapodás szerint egyik sem tarthat egy óránál tovább. Tart majd bemutatót is, ám hogy melyik pályán, arra még nem tudok válaszolni.”
Jól hangzik!

De vajon milyen anyagi áldozatot kíván ez az üzletembertől? Nos, Rácz Félix nem az a titkolózós fajta. Nyíltan válaszol: „Nem keveset: az amerikai háromtagú kíséretével négy napra ötszázezer dollárért érkezne hazánkba. Ez üzleti, terveim szerint profitorientált vállalkozás lehet, a pénz jelentős részét szponzorok állnák. A szakmai hátteret pedig a Sugár András vezette Magyar Golfszövetség biztosítaná.”
Szó, mi szó, félmillió dollár nem kevés pénz, ám Rácz Félix hatékony, ügyes tárgyalási készségét bizonyítja, hogy a németek hasonló programért egymillió eurót, 258 millió forintot szurkolnak le Woodsnak.

A közvélemény-kutatás volt az utolsó lökés

Szóval ez lehet (lehet, hiszen a menedzser is egyetért azzal, hogy biztos akkor lesz, amikor a gép Magyarországon landol az amerikaival – egyébként pedig február közepe-vége felé írásos megállapodás születhet) Rácz Félix szenzációja. Nem az első, tegyük gyorsan hozzá.

„Mindenki valami igazán nagy durranást vár tőlem. »Félix, most már kipihented magad, gyerünk, viríts valamit!« – szokták viccesen, félig komolyan mondani. Nagy a nyomás, próbálok neki megfelelni – mondta. – Amikor tavaly átpártoltam a golfhoz, elgondolkodtam azon, mivel lehetne a sportágnak a jelenleginél nagyobb publicitást szerezni. Közvélemény-kutatást végeztünk, amelyben azt kértük az emberektől, soroljanak fel három ismert golfozót. A megkérdezettek kilencvenegy százaléka Tiger Woodsot említette, aztán semmi. Nos, ekkor vettem a fejembe, hogy idecsalom az amerikai szupersztárt. Bokszban a Nagy–Chacón meccs volt az első nagy dobásom, azt hiszem, golfban ez méltó bemutatkozás lenne. Csak sikerüljön!”
Hallgatva és ismerve őt, reménykedhetünk.

Na, de pontosan ki is az a Tiger Woods? Gyakorlatilag ugyanaz a golf világában, mint Michael Schumacher a Formula–1-ében vagy még annál is több. Rekordokat halmoz, tornák sokaságát nyeri meg, a szakemberek többsége azt mondja róla, minden idők legjobbja. Aki pedig még nem helyezte a többi golfozó fölé, csak azért vár az elismeréssel, mert Woods még csupán a 11. idényét tölti a profi golfozók között. (A nagy elődök közül Byron Nelson 19, Jack Nicklaus 24, Sam Snead pedig 45 évig profiskodott.)
Kétévesen kezdett el golfozni, három- és ötévesen már tévéshow-kban szerepelt, nyolcévesen pedig diadalmaskodott a junior-világbajnokságon a tízévesek mezőnyében. Ahogy nőtt, sorra nyerte meg a versenyeket, és amikor két év után otthagyta a főiskolát, hogy profinak álljon, a Nike 40 millió, a Titleist 20 millió dolláros szponzori szerződéssel várta.

Egymás után nyerte meg a tornákat, a világranglistán is szinte mindig ő állt az élen, és akadt időszak, amikor hegemóniája miatt többen is elkezdték félteni a golfot mint profi sportot. Kimagasló eredményei ellenére gyakran megmutatja emberi arcát, olykor visítva káromkodik egy-egy rossz ütés után, máskor győzelmét követően elsírja magát.

Nem robot, hanem szórakoztató figura

A legmeghatóbb pillanat a 2006-os Openen jött el, amikor apja halálát követően, hosszú kihagyás után jutott vissza a csúcsra.
„Sokan azt hiszik, hogy Tiger robot, de ez cseppet sem igaz – mondta egyszer John Daly golfozó. – Nincs még ember, akivel annyira szórakoztató lenne végigmenni a tizennyolc lyukon, mint vele.”
Amellett, hogy élsportoló, boldog házasságban él svéd fotómodell feleségével (akivel nyárra várják első gyereküket), mentes a botrányoktól, alapítványokat tart fenn, segít, ahol és amiben tud. Szülei egyaránt többetnikumúak, Woods büszke minden ősi szálára – negyedrészt kínai, negyedrészt thaiföldi, negyedrészt afrikai, nyolcadrészt indián és nyolcadrészt holland.
Olyan emberek figyelmét irányította a golfra, akik addig azt sem tudták, pontosan miről is szól ez a sport.
Most rajtunk a sor.
Az amerikai profi tornákon nyújtott teljesítménye számokban
WoodsAz első (ha nem Woods)
Hetek száma a ranglista élén 427, ezzel 1. (a második Greg Norman, 331)
Legtöbb győzelem 55, ezzel 5.Sam Snead, 82
Tornagyőzelmek egy évben 9, ezzel 5.Byron Nelson, 18
Majorgyőzelmek 12, ezzel 2.Jack Nicklaus, 18
Zsinórban aratott győzelmek 7, ezzel 2.Byron Nelson, 11
Legalacsonyabb versenyenkénti ütésszám68.17, ezzel 1. (a második Byron Nelson, 68.33)
Legnagyobb különbségű győzelem majortornán 15, ezzel 1. (a második Old Tom Morris, 13)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik