Nem példa nélkül álló eset, hogy egy nagy torna közeledtével az idény során gyengélkedő csillagok varázsütésre magukhoz térnek. Ez történt mostanában Ronaldóval, és Milan Baros hét végi teljesítményéről is vélelmezhetjük, hogy a világbajnokság inspirálta.
Action Images
Barosnak sok mindent megbocsátottak a Villa-szurkolók a városi rivális legyôzése után ? ô maga pedig ígéri, késôbb kárpótolja a csapat híveit az eddigi legrosszabb angliai szezonjáért
Action Images
Barosnak sok mindent megbocsátottak a Villa-szurkolók a városi rivális legyôzése után ? ô maga pedig ígéri, késôbb kárpótolja a csapat híveit az eddigi legrosszabb angliai szezonjáért
Barosnak eddig nagyjából úgy alakult a szezonja, ahogy az Aston Villáé: sok gyenge produkció, időnként néhány közepes, ami a csapatnak kiesőzóna környéki helyezést jelent, a csatárnak meg azt, hogy elkezdtek a távozásáról suttogni.
Vasárnap aztán kivágta a rezet, két gólt rámolt be a Birmingham Citynek, és bár egyetlen jól sikerült találkozóval nyilván nem lehet meg nem történtté tenni a majdnem komplett idény tehetetlenkedését, arrafelé sok mindent megbocsátanak a helyi rivális legyőzésének fejében.
A cseh csatár esetében arra kell fátylat borítaniuk a Villa-szurkolóknak, hogy a legutóbbi Európa-bajnokság ünnepelt gólkirálya 28 tétmérkőzésen csupán 10 gólt volt képes termelni (immár 29/12 a mérlege).
Az idén, a derbi előtt bajnokin összesen kétszer volt eredményes, következésképp az ő lelkén is szárad, hogy David O’Leary együttese lassan a középmezőnyből is lecsúszott.
Áprilisra pedig oda jutott, hogy játékosainak ajánlatos volt hátra-hátratekinteniük, a nagy hajrát indító Portsmouthra, valamint éppen az említett Cityre. A mostani siker után bizonyára nem lesznek gondjaik, különösen, ha Baros csakugyan vb-formába lendül.
„Még négy meccsünk van hátra, egyelőre kizárólag erre koncentrálok. Hogy mi lesz a nyáron, meglátjuk, feltehetően a világbajnokság után dől el a sorsom. Ha rajtam múlik, nem hagyom el a Villát. Elismerem, a szurkolóink még nem látták a legjobb Milan Barost, sőt ez volt talán a legrosszabb angliai idényem. A későbbiekben azon leszek, hogy kárpótoljam őket. Úgy vélem, a csapatunk ennél csak jobb lehet, a nevek alapján jobb is kell hogy legyen. Az ilyen lelkesítő győzelmek, mint a City elleni, sokat segíthetnek, tapasztalatból tudom. Amikor a Liverpoolban játszottam, az Everton elleni diadal másképp hatott rám és a társaimra, mint bármelyik másik” – fejtegette a cseh támadó.
---- A hétvége száma: 10
Ennyi sérültet eredményezett a hangosbemondó provokálása a Manisa Vestelspor Stadionban, ahol a listavezető Fenerbahce lépett fel a helyi gárda ellen. „A Fener úgysem lesz bajnok” – szajkózta a szpíker, miután a középmezőnyhöz tartozó Manisaspor hatalmas meglepetésre 5–3-ra legyőzte az isztambuliakat (akik visszacsúsztak a második helyre), ezzel viszont csak a vendégszurkolók haragját sikerült kiváltania. A sértett feneresek székeket téptek fel, és dobáltak be a pályára, mire rájuk támadtak a rendfenntartó erők – ekkor sérültek meg tízen. ---- A vesztes: Hakan Yakin (svájci, Yb)
Nem volt könnyű eldönteni, hogy a Young Boys legyen-e a hétvége vesztese vagy a Sion a víkend győztese, de a két csapat hétfői mérkőzésének eredménye inkább az előbbit igazolta.
Történt, hogy e két gárda találkozott egymással a Svájci Kupa idei döntőjében, ám tekintve, hogy a Young Boys az élvonalban szerepel, a Sion viszont csak küzd a feljutásért a második vonalban, egyértelműen a „fiatal fiúk” számítottak esélyesebbnek. Szintén a berniek mellett szólt az az el nem hanyagolható tényező, hogy saját stadionjukban, saját közönségük előtt léphettek pályára, arról a statisztikai adatról már nem is beszélve, hogy a helvéteknél eddig egyetlen alacsonyabb osztályban vitézkedő gárda sem emelhette magasba a kupagyőzelemért járó trófeát.
Innen már nem nehéz kitalálni, hogy miért választottuk a YB-t a hétvége vesztesének: a Sion, megszakítva a 81 esztendős hagyományt, első másodosztályúként nyerte meg a kupát, miután a gól nélküli összecsapást 5–3-ra megnyert tizenegyespárbajjal zárta le. ---- A nyertes : Rivaldo (Brazil, Olympiakosz)
Feltehetőleg nem sűrűn fog előfordulni e rovaton belül az az anomália, hogy vesztes mérkőzés után hozunk ki egy csapatot a hétvége nagy győztesének. Jelen esetben azonban kivételt kell tennünk, Görögországban ugyanis az Olympiakosz fiaskóval ünnepelte 34. bajnoki címét, a kilencediket az utóbbi tíz esztendőben.
Mindehhez Torghelle Sándor csapatának, az ősi rivális Panathinaikosznak a „segítsége” kellett: a zöld-fehérek – az egyetlen gárda, amelynek a forduló előtt még volt matematikai esélye a listavezető befogására – elvéreztek az Iraklisz vendégeként, így a mérkőzését később kezdő Olympiakosznak már nem volt szüksége egyetlen pontra sem a Lárisza ellen.
Rivaldóék nem is törték magukat, és végül kikaptak 2–1-re. Persze ez egyetlen szurkolót sem izgatott, a drukkerek vesztes meccs után ritkán látható, sírva vigadós ünneplésbe kezdtek. ---- Tovább tart a Juventus rossz sorozata: az olasz listavezető március 18. óta nem nyert tétmérkőzést, így az európai elit szereplését összesítő táblázatunkban újabb két helyet csúszott vissza. Az új rangelső a Chelsea, amely három meggyőző diadallal jelezte: túltette magát azon, hogy az idén sem nyer Bajnokok Ligáját. Apropó, BL! A tizenkettek még talpon lévő három képviselője közül a Milan és a Barcelona jó szériából fut neki az elődöntőnek.
mérkőzés
győzelem
döntetlen
vereség
gólkülönbség
%
vált.
CHELSEA
49 (3)
35 (3)
9 (–)
5 (–)
87–28
78
+2
PSV
44 (3)
32 (1)
6 (2)
6 (–)
89–38
77
–2
LYON
49 (4)
33 (2)
12 (–)
4 (2)
88–35
76
–2
BARCELONA
47 (3)
32 (2)
10 (1)
5 (–)
107–39
75
0
JUVENTUS
48 (3)
32 (–)
11 (3)
5 (–)
88–39
74
–3
BAYERN MÜNCHEN
44 (3)
30 (2)
8 (–)
6 (1)
83–38
74
–1
MILAN
48 (3)
32 (3)
8 (–)
8 (–)
103–43
72
+2
MAN. UNITED
53 (3)
33 (2)
13 (1)
7 (–)
98–40
70
0
INTERNAZIONALE
52 (4)
32 (1)
11 (1)
9 (2)
84–38
69
–2
LIVERPOOL
56 (2)
35 (2)
10 (–)
11 (–)
88–36
68
+1
ARSENAL
51 (4)
28 (1)
10 (2)
13 (1)
82–35
61
–2
REAL MADRID
47 (2)
25 (–)
11 (2)
11 (–)
79–43
61
–1
Magyarázat: A formák meghatározásakor a 2005–2006-os idényben rendezett hazai bajnoki, kupa- és ligakupa-mérkőzéseket (szuperkupát nem), valamint a nemzetközi kupaporondon lejátszott találkozókat (selejtezőket is) vesszük számításba. A százalékos mutató a megszerezhető és a ténylegesen begyűjtött pontszám arányát testesíti meg (győzelem 3, döntetlen 1 pont). Az utolsó oszlop a legutóbb közölt álláshoz képest mért százalékváltozást mutatja. Zárójelben a táblázat legutóbbi közlése (április 4.) óta összesített adatok. ---- O jogo (portugál) A portói sportlap megemeli kalapját a helyi kék-fehérek előtt, akik valószínűleg bajnoki aranyérmet érő győzelemmel igyekeztek enyhíteni edzőjük bánatát; Co Adriaanse néhány napon belül mindkét szülőjét elveszítette.
L’Équipe (francia) A francia sportnapilap a BL-ből való kiesés után végre ünnepelhette a Lyont: a hétvégén Párizsban nyerő OL diadala igazán nagy jelentőségű, hiszen a lyoniak előtt korábban egyetlen francia klub sem nyert zsinórban öt bajnokságot.
AS (spanyol) Ha nem lett volna Casillas… – írja címoldalán a madridi AS, majd beljebb folytatja is. A spanyol sajtó alaposan leszedte a keresztvizet a Realról, amely a Getafe elleni döntetlennel újfent rossz bizonyítványt állított ki magáról.