Amikor a svéd Frisk játékvezető lefújta az első játékrészt, a francia Mexés, a Roma frissen igazolt hátvédje belerúgott Verpakovskisba, az ukránok lett csatárába. A bíró kiállította az olasz gárda játékosát, mire "válaszul" (?) a lelátóról fejbe dobták egy öngyújtóval, más források szerint egy 50 eurócentes pénzérmével. Frisk vérző fejjel ment be az öltözőbe, ahol négy (más források szerint két) öltéssel kellett összevarrni a homlokát, és már ekkor jelezte, hogy fél visszamenni a pályára. A szünet végül csaknem egy órán át tartott (!), mire az illetékesek meghozták a döntést: nem lehet szavatolni a játékvezetői négyes biztonságát, ráadásul Frisket a sérülése egyébként is zavarná a bíráskodásban, ezért a találkozót félbeszakítottnak kell tekinteni, a folytatásról az UEFA dönt.
Az ukránok szerint Totti és az olasz játékosok provokálása vezetett a Frisk bíró elleni „merényletig”
A lelátón azonnal megkezdődött az elkövető utáni hajsza, ám egyelőre nem sikerült kideríteni, ki volt a hajigáló. Egy biztos: a Roma öltözőfolyosójának bejárata a VIP-tribün alatt helyezkedik el, így biztosra vehető, hogy a VIP-vendégek közül követhette el valaki az aljas tettet. A Roma képviseletében először Rudi Völler mester nyilatkozott: "Életemben nem láttam hasonlót egy futballpályán, ezután nagyon nehéz lenne a futballról beszélni. Nagyon sajnálom, ami a játékvezetővel történt." Franco Sensi, a Roma elnöke, illetve a lánya, Rosella, a klub ügyvezető igazgatója közölte, hogy az egyesület elnézést kér a játékvezetőtől, mindent megtesz a tettes kézrekerítéséért, és minden segítséget megad az UEFA-nak, illetve a rendőrségnek: "Négyszáz rendőr és négyszáz biztonsági ember felügyelt a rendre, ennél többet nem tehettünk. Frisk játékvezetőt a szállodájáig kísértük, ahol késő este teljes nyugalomban tudott megvacsorázni." (A római rendőrkapitány pozitívumként említette, hogy a "fejbe dobós" eset teljesen elszigetelt maradt, a szurkolók csaknem egy órán keresztül fegyelmezetten várták a lelátón, hogy lesz-e folytatás, és utána rendbontás nélkül távoztak a stadionból.)
Ukrán részről Hrihorij Szurkisz klubelnök nyilatkozott: "Azt gondolom, senki sem vitatja, hogy nekünk adják majd a mérkőzés három pontját, és abban is bízom, hogy a Roma példás büntetést kap. A szurkolókat ugyanis egyértelműen a Roma-játékosok magatartása hergelte föl." A példás büntetéstől az olaszok is tartanak, bár pontosan senki sem tudja, hogy a Roma mire számíthat az UEFA fegyelmi bizottságának keddi ülésén. Az biztosra vehető, hogy a meccset 3-0-val a Dinamónak írják jóvá, ám a további büntetésekre csak tippelni lehet: a jókora pénzbüntetés elkerülhetetlennek tűnik, a Stadio Olimpicót betilthatják két, három, négy, öt játéknapra vagy egy egész évre is, és az sem zárható ki, hogy a csapatot - példát igyekezvén statuálni - bizonyos időre kizárják a nemzetközi kupákból.
Mint ismeretes, a Roma visszaeső, hiszen 2002-ben a Galatasaray elleni BL-mérkőzésen - amelyet szintén Frisk vezetett! - csúnya verekedés tört ki a két csapat tagjai között, nagyjából ott, ahol most eltalálták a svéd bírót. (Ráadásul az Olimpico azóta is volt már színtere félbeszakadt mérkőzésnek: a 2003-2004-es idényben az egyik Lazio-Roma városi derbit kellett a szurkolók miatt a második félidő elején felfüggeszteni.) Az biztos, hogy az ezer átokkal sújtott Romának aligha hiányzott még ez a csapás is: a nyáron Capello váratlan távozása, majd a helyére érkező Prandelli még váratlanabb lemondása, aztán a sok elmaradt vásárlás (Gilardino, Ibrahimovic, Luis Fabiano), végül a Cassano-ügy mind-mind annak a jele, hogy valami nem stimmel a "farkasoknál", akik becslések szerint 20 millió eurót veszíthetnek a mostani eset miatt. (Sensi elnök legalábbis azt közölte, hogy polgári úton ennyire fogják perelni a "bedobálós" szurkolót, ha elkapják.) Mekkora kárt okozhat egy 50 eurócentes pénzdarab (már ha az volt a "fegyver"), amikor nem rendeltetésszerűen használják…