Az Acélbikák mindenese

Vágólapra másolva!
2003.03.28. 22:26
Címkék
Az év nagy hazai sporteseménye az április 15-én kezdődő divízió1-es hoki-vb lesz. Csapatunkból most Vas Mártont mutatjuk be.
Így látja Ancsin János

"Vas Márton, a dunaújvárosiak hokisa a fiatal tehetségek közé tartozik. A játékán meglátszik, hogy korábban ő is szerepelhetett Kanadában. Nagyon nagy előnye, hogy védőként és csatárként is bedobható, más kérdés, hogy egyik területen sem érzem százszázalékosnak. Ennek ellenére, az esetleges sérülések miatt nagy szüksége van rá a csapatnak, hiszen a mezőnyben bármely poszton játszatható, és amit tud, azt megbízhatóan hozza szinte minden meccsen. Sajnos nem igazán gólveszélyes, ami talán amiatt lehet, hogy nem megfelelően koncentrál.

Névjegy

VAS MÁRTON
Született: 1980. március 2.
Klubja: Dunaferr
Magassága/testsúlya: 186 cm/92 kg
Posztja: jobb hátvéd, jobb szélsô, center
Válogatottság száma: 23
Legjobb eredményei: divízió–1 vb-4. (2001); magyar bajnok (2002), 3x Magyar Kupa-gyôztes (1996, 2001, 2002)
Ebben mindenképpen fejlődhetne, már csak azért is, mert a keze nagyon jó. A testi erejét is jobban kihasználhatná, különösen az ütközéseknél lehetne határozottabb. Mindezek ellenére érzésem szerint idén rengeteget fejlődött, s a fentebb elmondottak miatt a dunaújvárosiak mindenesévé nőtte ki magát.”

Ellenfélnéző
2003. április 21., hétfő, 20 óra
Lengyelország


Mariusz Czerkawski hamar, 1991-ben, 19 éves korában vándorbotot vett a kezébe, amikor a GKS Tychy csapatától – a szezon során 24 meccsen negyven pont – a svéd elitligás IF Djurgardenhez igazolt. Társulata ugyan kölcsönadta az második vonalbeli Hammarbynak, de a következő idényben már ismét az IFD szerelését ölthette magára, s olyannyira jól ment neki, hogy a Boston Bruins, mely már 1991-ben lefoglalta játékjogát, áthívta a tengerentúlra. Az első szezon nem bizonyult túl emlékezetesnek – négy meccs, két gól, egy assziszt –, így újabb európai vendégjáték következett a finn Espoo Bluesban. A Bocsok újfent visszarendelték – másfél idény alatt 17 gólt és 20 passzt hozott össze –, majd elcserélték az Edmontonnal. Az Oilerstől – 38 találat és ugyanennyi előkészítés – a N. Y. Isladershez vezetett az útja, s a Szigetlakóknál öt szezon alatt nőtte ki magát a jobbszélső – a hírnevét 120 gól és 126 assziszt öregbítette –, ám tavaly nyáron ismét továbbállt, a Montreal Canadienshez kötelezte el magát. Döntését vélhetően megbánta, hiszen parkolópályára került, lepasszolták az AHL-es Hamilton Bulldogsnak, ahol összekapott az edzővel, aki talonba tette – ezzel viszont elhárult az akadálya vb-szereplésének. A válogatottban az 1992-es olimpián mutatkozott be, ám csak elvétve tudott segíteni a piros-fehéreknek NHL-kötelezettségei miatt. Tavaly az A-vb-n három mérkőzést vállalt, ezeken két-két gólt és passzt jegyzett, azaz tényleg erősítést jelent a polákoknak.

Kis magyar hokitörténelem 10. (1964)
Olimpián utoljára


"Minden kezdet nehéz” – vezette fel az innsbrucki olimpia nyitónapján a mieinkre váró megpróbáltatásokat a Népsport kiküldött tudósítója. Nem mondhatni, hogy túlzott, hiszen a torna első meccsét éppen a szovjet válogatott ellen vívta a magyar csapat. Az ellen a szbornaja ellen, melyben olyan sztárok terelgették a pakkot, mint Almetov, Alekszandrov, Loktyev, Firszov, Davidov, vagy a Majorov-ikrek. A sarló-kalapácsos alakulat tagjai egyébként a derbi előtt kedélyesen elbeszélgettek a mieinkkel, ám amint elkezdődött az összecsapás… "Alighogy a két svéd bíró a sípjába fújt, valósággal szélvészként vették ostrom alá Vedres kapuját. (…) …támadásaikat csak az első harmad húsz perce alatt huszonnyolc ízben fejezték be jól irányzott, közvetlenül a kapura tartó lövésekkel Majorovék..” S ebből a 28-ból nyolc be is akadt… A folytatás sem hozott kellemesebb pillanatokat, a következő két harmadban még tizenegy alkalommal rezdült meg a magyar háló – Alekszandrov 3, Almetov, Loktyev, Firszov, Jakusev, Volkov, J. Majorov 2-2, Davidov, Kuszkin, Starsinov, Pjetuhov 1-1 gólt vállaltak –, míg tőlünk csak Zsitva tudott válaszolni, s ezzel a magyar csapat az alsó ágra került. Nyitásként hiába vezetett Bánkuti találatával a társulat Olaszország ellen, a következő magyar gólig négyszer is beköszönt az ellenfél, s ez el is döntötte az összecsapást. Jöttek az osztrákok, akik közül csak az exkanadai Del John tudta bevenni Vedres ketrecét, igaz ő háromszor is, majd a lengyelek és a norvégok rámoltak be fél tucatot (6:2, illetve 6:1). A jugoszlávok Schwalm és Rozgonyi találataira a duplájával feleltek, s hiába állt a gárda előbbi és Balogh góljaival ikszre a japánok ellen, a végére megint megkaptuk a "szokásos” hatost. A búcsúmeccsen 3:3-ig – Zsitva duplájának és Rozgonyinak köszönhetően – együtt mentünk a románokkal, akik viszont igencsak megnyomták a meccs végét, a hátralévő időben ötször örülhettek – ebből kettő öngól! –, így a magyar csapat pont nélkül zárt mind ez idáig utolsó ötkarikás fellépésén.

A palánk mellől

Tárgyalás a közvetítésről. Hétfőn Budapestre érkezik az Infront Media Sport, a vb közvetítési jogaival rendelkező cég képviselője, Joachim Herzer, aki tárgyalásokat folytat majd több hazai csatornával a viadal képernyőre kerülési lehetőségeiről, hiszen jelen állás szerint a vb-t egyetlen magyar tv sem közvetítené.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik