R. B. 2022.02.10 10:54 Frissítve: 2022.03.31 11:05

FIFA-világranglista: Egyiptom és Kamerun megelőzött minket

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) – 2022-ben először – közzétette a világranglista állását. A magyar férfi válogatott a legutóbbi rangsorhoz képest két helyet rontott, így a 41. helyen áll.

A magyar válogatott a 41. helyen áll (Fotó: Török Attila)

Az év elején Európában nem rendeztek mérkőzéseket, ellenben például Afrikában kontinenstorna volt, Amerikában pedig világbajnoki selejtezőkön vettek részt a csapatok.

Az Afrika-kupán ezüstérmes Egyiptom 11 helyet javítva a 34. helyre jött fel, míg a harmadik helyen végző Kamerun az 50. pozíció után most a 38. A tornát megnyerő Szenegál a története legjobbjának számító 18. helyen áll.

A legjobb ötben egy változás volt: Argentína megelőzte Angliát.

FIFA-VILÁGRANGLISTA (2022. február 10.)
Zárójelben az előző havi helyezést tüntettük fel.
…41. (39.) MAGYARORSZÁG

A teljes listát ide kattintva megtekintheti!

2022.08.12 13:32:19

Magyar válogatott PIETSCH TIBOR

„Negyven éve vagyok a futballban, először nyertem bajnoki címet, hihetetlenül boldog vagyok!”

2022.08.07 22:26:01

Magyar válogatott N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Akkoriban nála nagyobb érzelmeket kiváltani senki sem tudott, s a futball legszebb adományát hagyta reánk. Itt járt köztünk, játéka kegyelmi pillanataival derűt csalt az arcokra, azt ültetett a szívekbe is, s most lénye belelobbant a végtelenbe. Ember volt, nagyon esendő, aztán sokat szenvedő ember, ez bizonyos, de hiszem, tisztességtelen lélek pillanatokra sem.

2022.08.06 21:17:28

Magyar válogatott SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. 2022-ben sem a szerb, sem az északír, sem az angol, sem az olasz, sem a német válogatott nem szerzett gólt ellenünk a második félidőben.