Volt csatára fosztotta meg két ponttól a Diósgyőrt

2023.08.12. 20:02
Eseménydús döntetlennel zárult a szombati játéknap (Fotó: Török Attila) <br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-3-fordulo-7103" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Diósgyőr jó kezdés után 1–1-re végzett a hajrára emberhátrányba kerülő vendég Pakssal.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Paksi FC 1–1 (1–1)

Miskolc, DVTK Aréna, 6649 néző. Vezette: Bognár T.
Gólszerző:
Edomwonyi (15.), ill. Könyves (28.)
Kiállítva: Temesvári (86., Paks)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnokság harmadik fordulójában a mumus látogatott Diósgyőrbe. A 2020–2021-es idényben (ennek végén esett ki az NB I-ből a DVTK) mindhárom egymás elleni találkozót a Paksi FC nyerte meg, s mivel van még korábbról is tolnai siker, így sorozatban négy összecsapáson maradt pont nélkül a DVTK. A mostani összecsapás érdekessége még, hogy két olyan labdarúgó is a Paksot erősítette, aki nem is olyan régen még piros-fehér szerelésben szerepelt: Könyves Norbert (kezdőként) és Hegedűs János (csereként) nyilván fokozott harci kedvvel készült. A hazaiaknál a mezőkövesdi kezdő tizenegy kapott bizalmat, az ellenoldalon Bognár György ugyanakkor három helyen változtatta meg az MTK ellen pályára küldött csapatát, s ami ebben meglepő volt, hogy kispadra ültette a korábbi gólkirályt, Hahn Jánost.

Heves iramot diktált a DVTK, azonnal ostrom alá vette ellenfele kapuját, az első lövést Kovács Krisztián eresztette meg, de a labda fölé szállt. Tíz perc után kiszabadult a szorításból a Paks, kiegyenlítettebb lett a játék, de a hazaiak pillanatnyi nyugtot sem engedélyeztek riválisuknak, és ennek köszönhetően az első negyedóra végén megszületett a vezető góljuk (1–0). A DVTK ezután is lendületben maradt, szögletek jelezték fölényét, a Paks játékából hiányzott az átütőerő, a védőmunka teljesen lekötötte az energiáját. A 28. percig tartott ez a bizonytalankodó futball, ám akkor Szabó I Bálint mesterien indította Könyves Norbertet, aki tizenkét méterről, laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, és mivel ez a gól nem volt benne a levegőben, az egyenlítés pörölycsapásként érte a hazai szurkolókat.

A második félidő pozíciós játékkal telt, mindkét oldalon sokat hibáztak a labdarúgók. Ebben a játékrészben az első lövésre tíz percet kellett várni, de ekkor Lukács Dániel nagyot hibázott, ugyanis teljesen egyedül vezethette kapura a labdát. Könyves Norbert csaknem megszerezte a második gólját is, de lövése után a labda elsüvített a léc fölött.

A 66. percben érkezett Hahn János, akitől gólokat vártak a vendégszurkolók, de a korábbi gólkirály csupán helyzetig jutott. Mindkét csapat harcos felfogásban küzdött, igyekeztek kenyértörésre vinni a dolgot, nem érték be a döntetlennel. A DVTK többet kezdeményezett, de a lövések pontatlanok voltak. Sokat tettek a siker érdekében a felek, ez most egy-egy pont megszerzésére volt elegendő. Egyébként a két klub az utóbbi öt évben egyszer sem játszott döntetlent, ezzel egyszersmind megtört a diósgyőri átok, hogy ebből a párosításból csak a Paks jött ki győztesen... 1–1

1. Újpest FC 3 1 2 6–5 +1 5
2. Diósgyőri VTK 3 1 1 1 5–4 +1 4
3. Puskás Akadémia 2 1 1 4–3 +1 4
4. Kisvárda 3 1 1 1 3–3 0 4
5. Ferencvárosi TC 1 1 5–3 +2 3
6. Kecskeméti TE 1 1 3–1 +2 3
Debreceni VSC 1 1 3–1 +2 3
8. Zalaegerszegi TE 2 1 1 2–3 –1 3