Hiába a budafoki Bese bravúrjai, az Újpest nevethetett a végén

BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2021.03.03. 17:17
A hajrá hozta az újpestiek ünnepelni valóját (Fotó: Török Attila)
Az Újpest a hajrában szerzett gólokkal 2–0-ra legyőzte a Budafokot a Megyeri úton, ezzel a labdarúgó NB I 24. fordulójában kulcsfontosságú sikert aratott a kiesés elkerüléséért folyó csata szempontjából.

NB I
24. FORDULÓ
Újpest FC–Budafoki MTE 20(Csongvai 90., Perosevic 90+1.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Pintér Cs.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Bár kívülről úgy tűnt, a nyugalom szobrát is megformázhatnák a Budafok elleni bajnoki első félidejét keresztbe font karokkal, többnyire néma csendben szemlélő Michael Oenningről, az Újpest vezetőedzőjében belül bizonyára dúltak az érzelmek.

Együttese ugyanis hiába futballozott mezőnyfölényben és jutott el helyzetekig a szerda esti bajnokin, a kiesés elkerülése szempontjából rendkívül fontos meccsen nem tudta megszerezni a vezetést. Az igazsághoz hozzátartozik, a harmadik percben a budafokiak is közel álltak a gólhoz, elvégre Kovács Dávid szöglete után Zsóri Dániel tiszta helyzetben bólintott a jobb sarok mellé, ám ezt követően a vendégek csak elvétve jutottak el Banai Dávid kapujáig. Ezzel szemben a hazaiak rendkívül agilisan futballozó támadója, Giorgi Beridze előbb kecsegtető helyzetben elrontotta a labdaátvételt, majd az első negyedóra végén tizenegyest harcolt ki csapatának. Igaz, ez sokkal inkább a nagyot hibázó Zeke Márió „érdeme” volt, nem véletlen, hogy Oláh Bálint sem a grúz csatárt buktató Bese Balázzsal, hanem a rendkívül rosszul hátrapasszoló védővel kiabált – csakhogy az ifjú kapus javította csapattársa hibáját, és kivédte Nikola Mitrovics büntetőjét.

Nem sokkal később Kovács Dávid jobb oldali szabadrúgása veszélyesen elsuhant a hosszú saroknál, ám összességében a kihagyott tizenegyes ellenére is a Simon Krisztiánt ezúttal sérülés miatt nélkülöző Újpest maradt lendületben. Olyannyira, hogy az első játékrész végéhez közeledve egy sakk-mattig játszott akció végén a hazai kispad vélhetően már bent látta a télen szerződtetett Yohan Croizet lövését – ám a labda néhány centiméterrel elkerülte a bal alsó sarkot. Néhány pillanattal később a budafokiak kapusa Nemanja Antonov kellemetlen lövését is védte, így a gól nélküli döntetlen miatt egyértelműen a negyedik kerületi együttes vonulhatott bosszúsan a szünetre.

Az Újpest küzdelmes meccsen, de megérdemelten szerezte meg a három pontot (Fotó: Török Attila)

A megszerzett labdákat többnyire a Puskás-díjas Zsóri Dánielre feljátszó, ám a kontratámadásokat rendre elrontó vendégek pedig sokat köszönhettek ifjú kapusuknak. A fordulás utáni másodpercekben aztán kevés hiányzott, hogy a semmiből az újonc szerezzen vezetést. Nemanja Antonov pocsékul passzolthátra a felezővonal közeléből, az átadást elcsípő Skribek Alen remek ütemben tálalt Zsóri Dániel elé, ám a csatár nagy helyzetben a bal felső sarok mellé nyeste a labdát, majd nem sokkal később az ötös jobb sarkáról tüzelt a léc fölé.

Az idő előrehaladtával mindkét szakvezető igyekezett frissíteni csapatában, ám amikor előbb a bal-, majd a jobbhátvéd rúgja a kapu mögé a labdát beadás helyett, eléggé kiszolgáltatottnak érezheti magát a tréner. A lila-fehéreknél előbb Nemanja Antonov, aztán Branko Pauljevics választott pocsék megoldást, miközben a hőn áhított gól sehogy sem akart összejönni. Pedig éppen az egyik cserejátékos, Antonio Perosevic törhette volna meg a jeget, de hiába került ziccerbe, a parádés formában védő budafoki kapus az ő kísérletét is hárította, majd Vincent Onovo távoli löketét is kiütötte.

Az utolsó negyedórát a csereként pályára lépő Kulcsár Kornél kiállítása tette még nehezebbé a budafokiak számára, ekkor már értelemszerűen csak az eredmény tartására törekedett az élvonal újonca. S ha nem az ihletett formában védő Bese áll a gólvonal előtt, hamarabb megtört volna a jég, így viszont az utolsó előtti percben érkezett a vezető gól. Pedig a budafoki kapus egyik bravúrt mutatta be a másik után, Szakály Péter szabadrúgása nyomán Nikola Mitrovics léc alá tartó tekerését is kiütötte a léc alól, ám a szerb középpályás megpattanó lövésénél már tehetetlen volt (a labda felperdültCsongvai Áronhátán, így hivatalosan övé lett a gól). Nem sokkal később érkezett az újabb hazai találat is, így az Újpest, ha nehezen is, de megszerezte a három pontot, és nagy lépést tett a bentmaradás felé. 2–0

Kisvárda,Várkerti StadionBogár Gergő
Budapest Honvéd–MTK Budapest 3–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
Ferencvárosi TC–DVTK 1–0