Szárnyalt a Fradi-sas, repül az arany felé a Ferencváros

2015.10.31. 17:50
Ritkán fogták ilyen szorosan Stanislav Sestákékat (Fotó: Hegedüs Gábor)
Könnyedén verte meg a Ferencváros odahaza a Vasast a labdarúgó NB I 14. fordulójában, a zöld-fehérek meg sem álltak öt gólig, a vendégeknek csak a szépítésre futotta.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Ferencváros–Vasas 5–1 (Sesták 2., Varga R. 23., 63., Leandro 26., Ramírez 81., ill. Ubiparip 46.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szárnyalt a Vasas elleni bajnoki előtt a Fradi-sas, és szárnyaltak Böde Dánielék is, tulajdonképpen két perc alatt eldöntötték a mérkőzést. Cristian Ramírez ekkor adott egy gólpasszt az egyre jobban futballozó Stanislav Sestáknak (1–0), majd nem sokra rá Böde megrezgette a kapufát, és nem kellett sokat várni arra sem, hogy Ramírez tökéletesen szolgálja ki Varga Rolandot is (2–0).

Nem álltak le a zöld-fehérek, pár Nagy Gergely-védés után a 26. percben Leandro egy lépésről a kapuba kotorta Varga szabadrúgását – a korábbi találatoknál sem remekelt a Vasas-védelem, de ennél különösképpen romokban hevert: 3–0!

Pedig Simon Antal öt hátvéddel próbálta meg feltartóztatni a Fradi-hengert, de maradjunk annyiban, hogy a gólok előtt a mennyiség nem csapott át minőségbe.

Simon a félidőben beküldte Vida Mátét és a dallamos nevű Vojo Ubiparipot is, a szerb légiós pedig első labdaérintéséből szépített: 3–1!

Nehezen lendült játékba a szünet és a kapott gól után az FTC, de lassan csak felőrölte az angyalföldieket: Sesták adott egy gólpasszt Varga Rolandnak (4–1), Böde előkészített egy találatot Cristian Ramíreznek (5–1), és már padlót is fogott a Vasas.

A piros-kék hívek abban reménykednek: nem végleg.

ÍGY LÁTTÁK A FŐSZEREPLŐK A MÉRKŐZÉST

Jogos a zöld-fehér öröm, már 34 bajnoki óta veretlen a Fradi, még két győzelem vagy döntetlen kell a klubrekord beállításához (Fotó: Hegedüs Gábor)

1. Ferencvárosi TC 14 13 1 32– 6 +26 40
2. Paksi FC 14 7 4 3 21–12 +9 25
3. Szombathelyi Haladás 14 6 6 2 12–10 +2 24
4. MTK Budapest 14 6 4 4 19–14 +5 22
5. Debreceni VSC-Teva 14 5 6 3 21–14 +7 21
6. Videoton FC 14 6 8 16–17 –1 18
7. Újpest FC 14 4 6 4 18–16 +2 18
8. Budapest Honvéd 14 4 5 5 16–18 –2 17