MK: simán nyert a címvédő Újpest és a Fehérvár is; kilencet vágott a Paks

2021.09.18. 20:52
Könnyedén nyert Tiszakécskén a címvédő Újpest, Diaby duplázott (Fotó: Kovács Péter)
Az NB I-ben szereplő MTK Budapest 7–0-ra legyőzte az NB III-as Sényő-Carnifex FC-t a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában, szombaton. A többi élvonalbeli csapat közül a Paks 9–1-re nyert Gyömrőn, a ZTE néggyel győzött Vácon, a Kisvárda kettővel múlta felül a DEAC-ot, épp úgy, ahogy a Mezőkövesd a Komárom VSE-t, míg a DVSC csupán egy góllal nyert a Veszprém ellen. A címvédő Újpest 3–0-ra győzött a Tiszakécske vendégeként, a Mol  Fehérvár FC 6–2-re múlta felül az SC Sopront.

A játéknap első meccsén nem született meglepetés a harmadosztályú Sényő és az NB I-es MTK mérkőzésén, utóbbi hetet vágott ellenfelének. Gheorghe Grozav már a 9. percben megkezdte a gólgyártást, a szünetben pedig már négy góllal vezettek a fővárosiak. Bojan Miovszki duplázott a meccsen, az első gólja pedig nagyon látványosra is sikerült, miután a tizenhatosról ollózva talált be – az MTK 7–0-ra nyert.

Ami a többi NB I-es csapatot illeti: a Kisvárda 2–0-ra nyert idegenben a DEAC ellen. A Debreceni VSC megszenvedett a VLS Veszprém otthonában, hiszen csak egy góllal nyert – Marko Nikolics a 73. percben döntött el a továbbjutást. A Mezőkövesd az első félidőben kétszer is betalált a Komárom ellen, ezt követően az eredmény már nem változott (0–2).

A Paksi FC valódi gólfesztivált rendezett Gyömrőn: a félidei háromgólos vezetést követően9–1-re nyert. Pethő Bence négy, Böde Dániel két gólt szerzett.

A ZTE a félidőben még csak egy góllal vezetett a Vác ellen idegenben, a folytatásban azonban könnyedén nyert: 4–0 lett a vége. Zimonyi Dávid duplázott.

Az esti idősávban a két élvonalbeli csapat volt érdekelt, a címvédő Újpest FC és a legutóbbi fináléban vereséget szenvedő Mol Fehérvár FC. Előbbi az NB II-es Tiszakécske otthonában nyert 3–0-ra, Abdoulaye Diaby két gólt szerzett.

A fehérváriak a harmadosztályú SC Sopron ellen nyertek, gólzáporos meccsen. A szünetben 5–1-re vezetett a Vidi,majd 6–2-re nyert – Lamin Jallow és Csoboth Kevin kétszer is betalált, utóbbi két gólpasszt is adott.

MOL MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ

SC SOPRON (NB III)
MOL FEHÉRVÁR 2–6 (1–5)
Sopron, 1300 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szalai Balázs, Mohos Milán)
SOPRON: Horváth B. – Pető B., Baranyai N., Koronczai, Csomós – Krizsonits (Jakab G., 68.), Sipos B. (Harangozó, 78.), Tóth A. (Gere, 78.), Holzmann (Bokán, 78.) – Jakab D. (Kalmár D., 55.), Kustor. Vezetőedző: Mátyus János
MOL FEHÉRVÁR: Kovács D. – Nego (Nyári P., 89.), Fiola, Lüftner, Heister – Szendrei N. (Kojnok, 73.), Makarenko – Dárdai P., Jallow (Hodzic, 84.), Csoboth (Kovács B., 89.) – Nikolics N. Vezetőedző: Szabics Imre
Gólszerző: Nikolics N. (11-esből, 0–1) a 9., Jallow (0–2) a 14., Dárdai P. (0–3) a 19., Csoboth (0–4) a 24., Krizsonits (1–4) a 32., Jallow (1–5) a 38., Kustor (11-esből, 2–5) az 51., Csoboth (2–6) a 80. percben
Mátyus János: – A játékosok kihozták a maximumot magukból a nálunk jóval magasabban jegyzett csapat ellen.
Szabics Imre: – Tévednek, akik azt hiszik, könnyű eredményesnek lenni egy harmadik vonalban szereplő csapat ellen. A Covid miatt nem vagyunk könnyű helyzetben, de ez a siker segít gondjaink megoldásában.

TISZAKÉCSKE (NB II)ÚJPEST FC 0–3 (0–1)
Tiszakécske, 750 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Ring Kevin)
TISZAKÉCSKE: Tajti N. – Vachtler, Végső, Kiprich D. (Oláh M., 14.), Csáki, Gyurján B. (Uzoma, 59.) – Albert Á., Horváth A., Pál (Kovács B., 59.) – Zádori (Szalay Sz., 66.) , Kalmár F. (Simon M., 66.). Vezetőedző: Visinka Ede
ÚJPEST: Pajovics (Banai, 76.) – Pauljevics (Simon K., 58.), Kastrati, Kutrumbisz (Csongvai, 62.), A. Diaby, Antonov – Croizet (Stieber Z., 58.), Mack (Katona Mátyás, 58.), Mitrovics – Viana, Beridze. Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző:A. Diaby (0–1) a 38., A. Diaby (0–2) az 53., Beridze (0–3) a 60. percben
Kiállítva: Csáki R. a 89. percben
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede: – Megérdemelten nyert az Újpest. Az első félidőben a kapusunk hárított egy tizenegyest, ám a szabadrúgásoknál és a szögleteknél mindig fölényben voltak a lilák.
Michael Oenning: – Nem volt egyszerű mérkőzés, örülök a továbbjutásnak.

VÁC FC–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–4 (0–1)
Vác, 300
néző. Vezette: Urbán Eszter (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
VÁC: Halasi (Molnár L. 82.) – Purzsa, Kasza B., Lukács K., Stefán – Tölgyes (Sorecz, 82.), Fazakas (Torda, 65.), Zámbó – Nagy Z., Tóth D. (Tóth M., a szünetben) – Mertse (Földi M. 62.). Szakmai igazgató: Csank János
ZTE: Gyurján M. – Huszti A., Szerafimov, Lesjak, Bedi B. – Szankovics – Milovanovikj (Skribek, 55.) Halilovic (Tajti M., a szünetben), Spoljaric (Gergényi, 75.), Ubochioma (Zimonyi, a szünetben) – Borukov (Koszta M., a szünetben). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Borukov (0–1) a 42., Zimonyi (0–2) a 78., Zimonyi (0–3) a 83., Koszta M. (0–4) a 85. percben
Csank János:
– Szerettünk volna bravúrt elérni, de tudtuk, hogy mi a realitás. A hatvanötödik perc környékén néhány játékos elfáradt fizikailag és mentálisan is, az utolsó szűk harminc perc így elég „zűrösre” sikeredett. Fiatal, jó mentalitású csapatunk van, amely – a sorozatterhelésnek is köszönhetően – több hibát elkövet, de remélem, a bajnokságban elindulunk felfelé.
Waltner Róbert:– Nem tetszett, ahogy kezdtük a mérkőzést, sőt, az egész első félidő játéka nem volt megfelelő. A szünetben volt egy kis eligazítás – úgy látszik, az embernek fel kell emelnie a hangját ahhoz, hogy a csapat játéka megváltozzon. Ennek köszönhetően a második játékrész már máshogy nézett ki, ekkor már elégedett voltam a játékkal. A Vác harciasan futballozott, beleadott apait-anyait, nekünk pedig meg kell értenünk, hogy egyetlen csapatot sem szabad lebecsülni.

VLS VESZPRÉM (NB III)DEBRECENI VSC 0–1 (0–0)
Veszprém, 800néző. Vezette:Németh Ádám (Tóth II Vencel, Szabó Dániel)
VESZPRÉM:Bonnyai – Krebsz, Gulyás, Zachán, Kovács D. – Vass L. Sz., Somogyi R., Varga M. (Keresztes, a szünetben) – Takács M. (Dobsa, a szünetben), Gálfi (Rédling, a 74.), Nagy R. (Bakó, a 80.). Vezetőedző:Pető Tamás
DEBRECEN:Gróf – Kusnyír, M. Nikolics, Deslandes, Ferenczi J. – Baráth P., Babunszki (Gyönyörű, 84.) – Bévárdi, Soltész (Pintér Á., a szünetben), Sós – Ugrai (Bárány, 67.).Vezetőedző:Toldi Gábor
Gólszerző:M. Nikolics (0–1) a 73. percben
Pető Tamás:– Büszke vagyok a csapatomra, tisztességesen, becsületesen futballoztunk.
Toldi Gábor:– Nem volt könnyű mérkőzés. Az akarattal nem volt probléma, de nagyon fegyelmezett, jól védekező ellenféllel találkoztunk.

UFC GYÖMRŐ (megyei I.)PAKSI FC 1–9 (0–3)
Gyömrő, 500néző. Vezette:Szigetvári Márk (Molnár István, Török Katalin)
GYÖMRŐ:Jansik – Simtchatcha (Barta, 63.), Horváth P., Matyó – Hevesi K., Lovas (Tóth Á., 63.), Bartha M., Kiss Sz. (István B., 77.), Rontó (Németh Sz., a szünetben) – Gergely T. (Szegedi, 86.), Horváth L. Vezetőedző:Molnár Tamás
PAKS:Rácz G. – Lenzsér (Gyurkits, a szünetben), Szélpál (Kinyik, 53.), Lorentz, Debreceni – Szabó B., Windecker, Kesztyűs – Nagy R. (Sajbán Máté, a szünetben), Böde, Pethő B. Vezetőedző:Bognár György
Gólszerző:Pethő B. (0–1) a 20., Pethő B. (11-esből, 0–2) a 28., Nagy R. (0–3) a 34., Böde (0–4) az 51., Sajbán Máté (0–5) a 61., Böde (0–6) a 64., Pethő B. (0–7) a 66., Windecker (0–8) a 70., Gergely T. (1–8) a 84., Pethő B. (1–9) a 85. percben
Molnár Tamás:– Ilyenkor mindig kiütközik a profi és az amatőr játékosok közötti különbség, de örülök, hogy a szépítés összejött, nagyon szerettünk volna gólt szerezni.
Bognár György:– Az utóbbi időben kevesebb szerepet kapó futballisták jó felfogásban játszottak, és a fiatalok is megmutathatták magukat. Szimpatikus és szervezett Gyömrőt győztünk le.

DEBRECENI EAC (NB III)KISVÁRDA 0–2 (0–0)
Debrecen, DEAC Sporttelep,
300néző. Vezette:Ducsai József (Varga Gábor, Hovanecz Máté)
DEAC:
Deczki –Sárosi T., Soltész J. (Virág Á., 74.), Orosz M. – Jankelics, Spitzmüller (Gaczella, 78.), Tochukwu (Sidibe, 55.), Al-Sheraji, Szabó K. – ifj. Sándor T. (Trencsényi, 55.), Székely D. (Szabó J., 78.). Edző:Sándor Tamás
KISVÁRDA:Odincov – Hej, Kravcsenko, Rubus, Peteleu – Lucas (Karabeljov, 78.), Zlicsics – Asani (Nagy M. K., 68.), Ötvös (Szimovics, a szünetben), Gosztonyi (Czérna, 24.) – Camaj. Vezetőedző:Joao Janeiro
Gólszerző:Zlicsics (0–1) az 51., Camaj (0–2) a 75. percben

SÉNYŐ (NB III)MTK BUDAPEST 0–7 (0–4)
Sényő, 350néző. Vezette:Nagy Norbert (Medovarszki János, Vrbovszki Pál)
SÉNYŐ:Nagy M. – Tóth M., Szilvási (Farkas M., a szünetben), Bodó – Schmidt (Vámos, a szünetben), Klepács (Orosz, a szünetben), Fenyőfalvi, Jócsák (Lakatos L., 70.), Barta G. (Kalocsai, a szünetben) – Páll, Toldi. Edzők:Fiumei Viktor, Imrő László
MTK:Somodi – Alho (Amedome, 61.), Perkovic, Nagy Zs., Nagy B. (Herrera, 57.) – Weir – Kovácsréti (Drljo, 70.), Palincsár, Grozav (Kosznovszky, a szünetben), Kocsis – Miovszki (Vancsa, a szünetben). Vezetőedző:Giovanni Costantino
Gólszerző:Grozav (0–1) a 9., Miovszki (0–2) a 19., Miovszki (0–3) a 34., Kovácsréti (0–4) a 42., Kovácsréti (0–5) a 47., Kosznovszky (0–6) a 68., Vancsa (0–7) a 72. percben
Imrő László: – A sorsolás pillanatában tudtuk, hogy nekünk itt be is fejeződik a Magyar Kupa.
Giovanni Costantino: – Azt kértem a fiúktól, hogy vegyék komolyan a találkozót, úgy álljanak hozzá, mint egy bajnokihoz. Így is lett.

KOMÁROM VSE (NB III)MEZŐKÖVESD 0–2 (0–2)
Komárom, 300néző. Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Bede Tamás)
KOMÁROM:Szabó M. – Vincze V. (Szecsődi, 66.), Hajba, Csendes, Tóth D., Schiller – Végh, Gelencsér (Galambos, 81.), Simigla (Pulai, 81.), Böndi (Szántó, 57.) – Szileszki. Vezetőedző:Bozsik Péter
MEZŐKÖVESD:Tordai – Farkas D., Szépe, Kocsis G., Lakveheliani – Cseri (Madarász, 66.), Derekas (Calcan, 75.), Besirovic – Vutov (Cseke, a szünetben), Drazsics (Jurina, 59.), Nagy D. (Chrien, a szünetben). Vezetőedző:Pintér Attila
Gólszerző:Cseri (11-esből, 0–1) a 23., Drazsics (0–2) a 43. percben
Bozsik Péter: – A második játékrészben volt húsz-huszonöt perc, amikor nem volt nagy a különbség a két csapat között, de nem kérdés, a jobbik jutott tovább.
Pintér Attila: – Fiatal játékvezető vezette a mérkőzést, aki sokra viheti, olyan döntéseket hozott, amelyekre általában csak a rutinos kollégái képesek. Gratulálok, és sok sikert kívánok neki.

Diósgyőri VTK (NB II)–Szentlőrinc (NB II) 2–1 (Zsolnai 2., Makrai 41., ill. Bányai 29.)
FC Dabas (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II) 1–2 (Földes 78., ill. Tóth M. 27., Debreceni 41.)
Monor (NB III)–Csákvár (NB II) 0–3 (Torvound 2., Molnár R. 67., Kalmár B. 79.)
Budaörs (NB II)–Vasas FC (NB II) 1–3 (Molnár Cs. 54., ill. Radó 43., Hidi M. 47., Hinora 57.)
Jászberényi FC (NB III)–Balassagyarmati VSE (NB III) 2–1 – hosszabbítás után (Szőllősi F. 78., 103. – 11-esből, ill. Gergely P. 48. – 11-esből)
BVSC-Zugló (NB III)–Iváncsa KSE (NB III) 1–0 (Kokenszy 18.)
Kelen SC (NB III)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0–4 (Gajdos Zs. 28., Gréczi 48., Pejovics 52., Kóródi 54.)
Ceglédi VSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 3–0 (Kelemen L. 50., 76., Lukács R. 80.)
Csepel FC (BLSZ I.)–Szegedi VSE (megyei I.) 0–1 (Taci 80.)
Mosonmagyaróvár (NB III)–ETO FC Győr (NB II) 0–3 (Sipőcz 45., Bacsa 54., Múcska 61.)
VSK Tököl (megyei I.)–Teskánd KSE (megyei I.) 4–2 (Galambos G. 16., 66., Nagy-Jáger 21., Árkocsevics 36., ill. Pergel 23., Simonfalvi 50.)
Pápai Perutz FC (NB III)–Budafoki MTE (NB II) 1–4 (Skriba 52., ill. Papp M. 12., Szabó M. 23., Adorján K. 67., Szalai D. 82.)
Kazincbarcika SC (NB III)–Szolnoki MÁV FC (NB II) 2–1 (Schildkraut 37., Dvorschák 63., ill. Sipos Z. 68.)
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Dorogi FC (NB II) 3–0 (Máris 10., Gránicz 30., Pantovics – 11-esből)
Tatabányai SC (NB III)–Soroksár SC (NB II) 3–1 (Árvai 31., Farkas Z. 59., Soltész 83., ill. Loverencsics B. 61.)