A Mol Fehérvár idegenben ejtette ki az FTC-t a Magyar Kupából

2021.02.24. 17:20
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Mol Fehérvár FC idegenben 2–1-re legyőzte a Ferencvárost, így bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a Budafokkal találkozik.

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
FERENCVÁROS–MOL FEHÉRVÁR FC 1–2 (1–2)
Budapest,
Groupama Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár T. (Szalai B., Szert)
FTC: Dibusz – Botka (Lovrencsics G., 63.), Blazic, Mmaee, Civic – Haratin (Sigér D., 76.), Laidouni – Zubkov (Haraisvili, 76.), Nguen (Mak, 85.), Uzuni – Boli. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Mol Fehérvár: Kovács D. – Nego, Muszliu, Stopira, Fiola, Hangya – Bamgboye, Alef, Petrjak (Bolla, 77.) – Zivzivadze (Rus, 90+2.), Nikolics (Rúben Pinto, 84.). Mb. vezetőedző: Szalai Tamás
Gólszerző: Stopira (13. – öngól), ill. Nikolics (8. – 11-esből), Stopira (40.)

A február eleji bajnoki összecsapás után ezúttal a Magyar Kupában találkozott egymással a Ferencváros és a Mol Fehérvár. Az NB I-es mérkőzésen a listavezető zöld-fehérek Myrto Uzuni és Tokmac Nguen góljával 2–0-ra nyertek, s tettek újabb nagy lépést a címvédés felé.

Mindez mit sem jelentett a kupában: tíz perc sem telt el, máris tizenegyest kapott a Fehérvár. Az FTC-hez télen érkezett Samy Mmaee szorításában az exferencvárosi Ivan Petrjak esett el a tizenhatoson belül, s a büntetőtNikolics Nemanja magabiztosan értékesítette. 0–1

Hamar érkezett a válasz, mindössze három perccel a vendégek gólja után egy öngóllal egyenlített a Ferencváros: Eldar Civic bal oldali beadása után a menteni igyekvő Stopira a saját kapujába fejelte a labdát. 1–1

Nikolics gólja és Stopira öngólja

Ezt követően mind a két oldalon akadtak még helyzetek az első félidőben – Olekszandr Zubkov, majd Franck Boli lövése után Kovács Dániel, Hangya Szilveszter próbálkozását követően Dibusz Dénes védett –, újabb gólt azonban csak a Fehérvár szerzett: Hangya bal oldali szöglete után Stopira hét méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1–2

A második félidő jóval küzdelmesebb volt az elsőnél, a Ferencváros hiába játszott mezőnyfölényben, csak elvétve tudott helyzeteket kialakítani. A vendégcsapat stabilan védekezett, jól őrizte az előnyét, így az eredmény már nem is változott: a Fehérvár 2–1-re nyert a Groupama Arénában, és kiejtette a Ferencvárost a Magyar Kupából.

Ezzel kialakult a negyeddöntő mezőnye, a legjobb nyolc között a Fehérvár a Budafokkal találkozik majd.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Paksi FC–Budafoki MTE 2–4 (Nagy R. 15., Gévay 34., ill. Skribek 25., 38., 45., Zsóri 90+2.)
Tállya KSE (NB III)–MTK Budapest 1–4 (Nyitrai 75. – 11-esből, ill. Prosser 18., Bíró B. 26. – 11-esből, Dimitrov 48., Kanta 51. – 11-esből)
ZTE FC–Budapest Honvéd 2–1 (Futács 51. – 11-esből, Koszta M. 97., ill. Gazdag 32. – 11-esből) – hosszabbítás után
Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–2 (Joao Nunes 83., ill. Tallo 45+2. – 11-esből, Beridze 84.)
Debreceni VSC (NB II)–BFC Siófok (NB II) 2–1 (Tischler 10., Varga J. 120+2., ill. Gaál B. 90+1.) – hosszabbítás után
Szombathelyi Haladás (NB II)–Kisvárda Master Good 0–1 (Navrátil 24.)

Kedden játszották
Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 2–0(Rui Pedro 37., Vutov 42.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: Véget ért a mérkőzés, a Fehérvár 2–1-re legyőzte a Ferencvárost, így bejutott a negyeddöntőbe, ahol a Budafokkal találkozik majd.

90+5. perc: Mmaee rúgta fel Bollát, villant a sárga lap.

90+3. perc: Ezúttal Bamgboye maradt lent a földön.

90+2. perc: Zivzivadze már nem is jön vissza, Rus érkezett a helyére.

90+2. perc: Zivzivadze lába görcsölt be, ápolni kell.

90+1. perc: Mak találja el a kapufát, de előtte már les miatt szabadrúgást kapott a Fehérvár.

90. perc: Öt perc a ráadás.

87. perc: Uzuni bal oldali szöglete után elrúgták a labdát a vendégek.

85. perc: Időhúzásért Kovács Dániel kapott sárga lapot.

85. perc: Rebrov is változtatott, Tokmac Nguen helyére Mak állt be.

84. perc: Fehérvári csere, Nikolicsot Rúben Pinto váltotta.

79. perc: Kovács lépett ki jól a kapujából, és megszerezte a labdát.

77. perc: Változtattak a vendégek is, Petrjak helyére Bolla állt be.

76. perc: Kettős csere az FTC-nél, Haratin és Zubkov le, Sigér és Haraisvili be.

75. perc: Zivzivadze remek csellel tört be a tizenhatoson belülre, de a beadása után szögletre pattant a labda az egyik ferencvárosi játékosról.

74. perc: Zubkov jobb oldali szöglete után Nikolics szabadított fel.

73. perc: Fiola ütötte meg Nguen fejét, kapott érte egy sárga lapot Bognártól.

71. perc: Hangya balról visszagurította a labdát, amelyet az üresen érkező Zivzivadze nagyon rosszul talált el. Végül Nikolicsot állították meg lesen.

71. perc: Nguent állították meg lesen.

Közben a Kisvárda 1–0-ra nyert Szombathelye, és továbbjutott.

68. perc: Újabb Uzuni-szöglet, ez már veszélyesebb volt, de a vendégek eltakarították a labdát.

67. perc: Uzuni bal oldali szöglete veszélytelen volt.

65. perc: Hangya bal oldali szöglete után megint Stopira fejelt, de a próbálkozásában nem volt erő, Dibusz megfogta a labdát. A visszajátszások alapján lehet, hogy nem is a fejével, hanem a vállával találta el a labdát.

65. perc: Nego jobb oldali beadása után Lovrencsics rúgta ki szögletre a labdát.

64. perc: Laidouni rántotta le Petrjakot, a vendégek sárga lapot reklamáltak.

63. perc: Cserélt az FTC, Botka helyére Lovrencsics Gergő állt be.

62. perc: Petrjak esett át Bolin, ápolni kell.

57. perc: Botka és Hangya fejelt össze, utóbbi a földön maradt. A fehérvári játékos a labdát fejelte el, a ferencvárosi pedig így Hangya fejét találta el.

54. perc: Uzuni szabadrúgása után Kovács könnyedén védett.

47. perc: Uzuni bal oldali szabadrúgása után Blazicot megelőzve Kovács öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a fehérváriak kezdték a második félidőt.

Közben a Debrecen hosszabbítás után 2–1-relegyőzte a Siófokot, így bejutott a legjobb nyolc közé.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–1-re vezet a Mol Fehérvár a Ferencváros otthonában, így jelenleg továbbjutásra áll.

45+2. perc: Helyzet! Uzuni szabadrúgása után Alef nem tudta elfejelni a labdát, így Mmaee próbálkozhatott közelről, de estében Kovács kezébe lőtte a labdát.

45. perc: Kettő perc a ráadás.

44. perc: Zubkov jobb oldali szöglete után nem alakult ki helyzet a fehérvári kapu előtt.

43. perc: Védés! Nguen jobb oldalról érkező passza után Boli 13 méterről jobbal lőtt, Kovácsjól helyezkedett, és nagyot védett.

40. perc: GÓL! ISMÉT VEZET A FEHÉRVÁR! Hangya bal oldali szöglete után a védőjét, Zubkovot megelőző Stopira hét méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1–2

37. perc: Zubkov indítása után Nguen léphetett volna ki, de a második fehérvári megállította a tizenhatosnál.

35. perc: Védés! Egy fehérvári labdavesztés után Nguen tologatta a labdát a tizenhatoson belül, lövés helyett azonban a passzt választotta. Végül Zubkov próbálkozott 17 méterről, de Kovács védett.

34. perc: Hangya bal oldali szöglete után Stopira fejelte a kapu fölé a labdát.

33. perc: Védés! Nego passza után Hangya átvette a labdát, tolt egyet rajta, majd ballal, 15 méterről lőtt, de Dibusz szögletre mentett.

33. perc: Nincs tizenegyes! Egy hazaadás után Kovács hosszan vette át a labdát, majd becsúszva elrúgta azt a berobbanó Nguen elől. A hazaiak szerint a norvég támadó lábát is eltalálta, de Bognár továbbot intett.

32. perc: Zubkov nem találta el a kaput.

31. perc: Fiola rúgta fel Laidounit, szabadrúgást kapott az FTC 30 méterre a fehérvári kaputól.

Közben az Újpest 2–1-re nyert Felcsúton, így kiejtette a Puskás Akadémiát.

25. perc: Hangya mellett Boli esett el a tizenhatoson belül, de ezért nem járt büntető.

23. perc: Zubkov indítása nem jó Uzuninak.

22. perc: Itt a következő sárga lap, ezúttal Nikolics tartott rá Blazic lábára.

19. perc: Botka hátulról rúgta fel Bamgboyét, újabb sárga lap villant.

17. perc: Petrjak rúgott oda Laidouninak, sárga lapot kapott érte.

17. perc: Petrjak kissé jobbról próbálkozott, de nem találta el a kaput.

16. perc: Mmaee indítása nagyon pontatlan volt.

13. perc: ÖNGÓL! MÁRIS EGYENLÍTETT AZ FTC! Civic bal oldali beadása után Uzuni nem tudott fejelni, a mögötte érkező, menteni igyekvő Stopira fejéről azonban a bal alsó sarokba pattant a labda. 1–1

Nikolics tizenegyesből volt eredményes, majd Stopira öngólt vétett

11. perc: Botka és Bamgboye csapott össze, előbbi rövid ideig a földön maradt, de nem kell ápolni, folytatni tudja a játékot.

8. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A FEHÉRVÁR! Nikolics Nemanja állt a labda mögé, és jobbal, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. Dibusz érezte az irányt, devédeni nem tudott. 0–1

8. perc: Tizenegyest kapott a Fehérvár! Petrjak jobbról indulva betört a tizenhatoson belülre, majd Mmaee mellett elesett, Bognár pedig büntetőt ítélt.

6. perc: Zubkov távoli lövése után Bolin irányt változtatva pattant a kapu mellé a labda.

3. perc: Hangya bal oldali, kicsiben elvégzett szöglete után Petrjak beadása nagyon pontatlan volt.

3. perc: Hangya bal oldali beadása után Bamgboye befordult, majd lőtt, de a hazaiak blokkoltak.

A ferencvárosiak zöld-fehér, a fehérváriak piros-kék szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A továbbjutó a Budafokkal találkozik a negyeddöntőben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Mol Fehérvár mérkőzés a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A kupasorozat nyolcaddöntőjében is egy mérkőzés dönt a továbbjutásról, a Ferencváros–Mol Fehérvár FC párharc győztese a négy közé jutásért a Paksi FC–Budafoki MTE párharc továbbjutójával játszik.Szerhij Rebrov ,a zöld-fehérek vezetőedzője afradi.huoldalnak elmondta:„Nincs két egyforma mérkőzés, ezért biztos vagyok benne, hogy szerdán minden más lesz, mint legutóbb volt. Ezúttal a kupában találkozunk, amelyben egy mérkőzés dönt a továbbjutásról, a vesztes búcsúzik, ennek szellemében lépnek pályára a játékosok is. Pozitívum, hogy a sorsolás nekünk kedvezett, és ismét mi leszünk hazai pályán. Természetesen elemeztük a Fehérvár elleni legutóbbi meccs tanulságait és az ellenfél játékát is, felkészülten várjuk a Fehérvárt. Az előző két idényben idő előtt kiestünk a Magyar Kupából, tehát van mit javítanunk a korábbi szereplésünkön. A játékosok is tisztában vannak az elvárásokkal, pontosan értik, hogy miért fontos a csapatnak és a klubnak is a Fehérvár elleni mérkőzés. Szeretnénk felülmúlni a korábbi évek kupaszereplését, mindent megteszünk szerdán is, hogy versenyben maradjunk.”

„Nem vagyunk jó periódusban és egy jó csapat otthonába látogatunk szerdán, de úgy gondolom, hogy szervezett, kompakt játékkal eredményesek lehetünk és tovább tudunk jutni a kupában. Ehhez hatalmas szívre és nagy lelkesedésre van szükség mindenkitől. Nem számítok nagy rotációra a Ferencváros részéről. Az elmúlt években a Vidi-FTC meccsek nagyon nagy rangadók voltak, emiatt sem hiszem, hogy nagyon felforgatott csapattal állnának fel ellenünk. Ebben a szezonban számunkra már sajnos csak a MOL Magyar Kupában van lehetőség arra, hogy nyerjünk valamit, emiatt is remélem azt, hogy mindenki átérzi ennek a találkozónak a fontosságát” – mondta a molfehervarfc.hu-nakSzalai Tamás, a székesfehérváriak megbízott vezetőedzője.

Myrto Uzuni, a Ferencváros albán szélsője az első Magyar Kupa-mérkőzését játszhatja, és úgy készül, hogy emlékezetes produkciót nyújtson szerda este. Interjú itt!

A Magyar Kupa legutóbbi három kiírásában nem jutott be a döntőbe a Ferencváros, Dibusz Dénes ebből nem akar sorozatot csinálni. Interjú itt!