Budafoki fricska a Paksnak a kupában Skribek mesterhármasával

2021.02.24. 12:51
Skribek (jobbra) harmadik gólját szerzi (Fotó: Molnár Gyula/Tolnai Népújság)
A Mol Magyar Kupa 9. fordulójában az NB I 5. helyén álló Paks a 10. Budafokot fogadta, de némi meglepetésre a vendégek jutottak a 10. fordulóba. Az első félidő izgalmas gólpárbaja és budafoki vezetése után a másodikban inkább taktikai küzdelem alakult ki, amelyben a Paksnak nem sikerült az egyenlítés, így a végén a Budafok biztossá tette a győzelmét.

MOL MAGYAR KUPA
9. FORDULÓ
PAKSI FC–BUDAFOK 2–4 (2–3)
Paks,
Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mayer Gábor, Rózsa Dávid)
PAKS: Holczer – Lorentz, Gévay (Ádám, a szünetben), Lenzsér – Vági A. (Bognár I., a szünetben) – Kulcsár D., Szabó B. (Böde, 73.), Szakály D. (Papp K., a szünetben), Szabó J. – Sajbán Máté (Hahn, 63.) Nagy R. Vezetőedző: Bognár György
BUDAFOK: Bese B. – Huszti A. (Margitics, a szünetben), Vaszicsku, Romic, Medgyes S. – M. Nikolics, Micsinai (Oláh B., a szünetben) – Ihrig-Farkas (Szabó M., a szünetben), Kulcsár K., Skribek (Fekete M., 61.) – Kovács D. (Zsóri, a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Nagy R. (1–0) a 15., Skribek (1–1) a 25., Gévay (2–1) a 34., Skribek (2–2) a 38., Skribek (2–3) a 45., Zsóri (2–4) a 90+2. percben
Bognár György:
– Megérdemelten jutott tovább a Budafok, mert koncentráltabban futballozott. Jól kezdtünk, de aztán alábbhagyott a ritmus, és megfordult a játék képe. A labdát nem birtokoltuk annyit, amennyit szerettük volna.
Csizmadia Csaba: – Minden győzelem sokat számít, mivel azonban Bognár György csapatai ellen soha nem könnyű nyerni, ez még értékesebb. Hoztuk a formánkat, mert a mérkőzés elejét nehézzé tettük magunknak, de összességében hamarabb is eldönthettük volna a továbbjutást.
Továbbjutott: a Budafoki MTE.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése és eddigi teljesítménye alapján egyértelműen a Paks tűnt esélyesebbnek a továbbjutásra a Magyar Kupa 9. fordulójában, még úgy is, hogy tartalékosan álltak fel a zöld-fehérek.

Az első félidőben izgalmas játék és gólpárbaj alakult ki. Már a 9. percben vezetést szerezhetett volna a Paks, de Nagy Richárd kihagyta a tizenegyest. Úgy tűnt, ez nem törte meg Nagyot, mert néhány perccel később szenzációs szóló után hidegvérrel fejezte be egyéni akcióját, így „javítva” előző rontását. 1–0

Támadásban maradt a Paks, de elég volt egy figyelmetlenség és Ihrig-Farkas szabadon hagyása a jobb oldalon, máris egyenlített a Budafok a remek napot kifogó Skribek Alen révén. 1–1

Aztán amikor kezdte volna átvenni az irányítást a Budafok, váratlanul megint a Paks szerzett vezetést, egy kapu előtti kavarodás után Gévay talált be. 2–1

Csak kapkodtuk a fejünket, mert alig pár perccel később Ihrig-Farkas szinte lekopírozta az előző budafoki gólt hozó helyzetet, és Skribek megint teljesítette a feladatát, gólt lőtt. 2–2

Úgy tűnt, döntetlennel ér véget a találkozó első félideje, de Skribek máshogy gondolta, Romic kiváló kiugratásával elfutott, és belőtte a vendégek vezető gólját. 2–3

A második félidőben inkább küzdelmes találkozót láttunk, nem sok helyzetet lehetett feljegyezni. A Paksban pályára léptek a kimaradók, de ők sem tudtak fordítani az álláson. És ahogy az lenni szokott, az utolsó percekben egy kontra után a Budafok biztossá tette a győzelmét Zsóri góljával. Így a XXII. kerületi csapat jutott be a Magyar Kupa 10. fordulójába, amelyben a Ferencváros vagy a Fehérvár lesz az ellenfele.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: GÓÓÓÓL! ELDŐLT! Kitámadott a Paks, és erre ráfizetett, Kulcsár Kornél találta meg szép beadással Zsórit, aki 7 méterről, kapásból úgy lőtt a kapuba, hogy a labda Hoczerről pattant be. 2–4
90+1. perc:
Óriási helyzet is lehetett volna ebből, hiszen három az egyre támadhatott a Budafok, de elpackázták.
90. perc: Négy perc a ráadás.
90. perc: Ádám harcolt meg a labdáért, majd adott be, Böde elől azonban menteni tudtak a védők.
89. perc: Oláh kiváló cselekkel szédítette a paksiakat, majd Zsórit indította csakhogy a támadó lesről indult.
87. perc: Jobb oldali Budafok-szöglet jöhetett időhúzási célból, de a bíró hamar véget vetett a nagyvilági életnek.
85. perc: Támadnia kellene a Paksnak, ehhez képest a Budafok passzolgat hosszú ideje a hazaiak térfelén.

85. perc: Kulcsár Dávid is kapott egy sárgát egy kőkemény belépő miatt.
83. perc: Bese kapott sárgát időhúzásért.
83. perc: Előbb Hahn próbált ollózva gólt szerezni, majd a lepattanót Bognár lőtte mellé.
83. perc: Zsóri esett el a paksi tizenhatoson belül, de a bíró kifelé ítélt szabadrúgást.
81. perc: Az utóbbi percekben nyom a Paks...
78. perc: Jobb oldali beadás után Szabó János maradt egyedül 7 méterre a budafoki kaputól, de a lövése – ha nem is sokkal – elgurult a bal alsó mellett.
74. perc: Margitics tört be jobbról a paksi tizenhatosra, laposan középre gurított, de a védők mentettek.
72. perc: Megjövendöltük, Böde is pályára lépett csereként...
72. perc: Hahn került helyzetbe, de mielőtt lőhetett volna, elrúgták előle a labdát.
71 perc: Szép jelenet volt! Kulcsár Kornélegészen messziről tesztelte a kapujából kint álló Holczert, aki még visszatért, és szögletre tudott menteni.
70. perc: Bognár nagyon kellemetlen szabadrúgása 18 méterről kijött Beséről, de szerencséjére a védők fel tudtak szabadítani.
69. perc: Zsóri kapott sárgát egy csúf belépő után.
64. perc: Most már Böde kivételével a Paksi ászok is a pályán, de egyelőre jól védekezik a Budafok.
63. perc: Szabó Máté esett el a bal oldalon, a tizenegyesponttal egy magasságban, szabadrúgás. Kulcsár Kornélravaszul rálőtte, de kipattant, valaki ütközött Holczerral, akit ápolni kellett.
57. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Paks, amelyet Bognár nem lőtt rá 29 méterről, inkább a tizenhatoson belülre ívelt, de ott nem volt társ...
55. perc: Ez veszélyes volt, jobb oldalról érkező beadást mentett Vaszicsku nehéz helyzetben.
54. perc: Az első félidőhöz képest most nem olyan kombinatív a játék, több rossz megmozdulást lehet látni, ebben a félidőben a helyzetekkel is adósak maradtak eddig a csapatok.
49. perc: Szabó Máté lőhetett 16 méterről de nem találta el a kaput.
48. perc: Kulcsár nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, az is sárga.
47. perc: Szabó Bálint rúgta meg Zsórit, kapott egy sárgát.
46. perc:A Budafokba Zsóri, Szabó Máté, Oláh és Margitics jött be, Kovács D., Ihrig-Farkas, Micsinai és Huszti helyére. A másik oldalon Bognár I., Papp és Ádám állt be.
46. perc: Elkezdődött a második félidő, általános cserékkel.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, változatos a játék, előnyben a vendégek. 2–3

45. perc: GÓÓÓÓL! BUDAFOKI VEZETÉS! Nagyon szép gól volt! Skribek ugrott ki remekül középen Romic indításával, ketten is üldözték, de nem tudták utolérni a budafokit, aki 12 méterről, kissé jobbról kiválóan lőtt a kapu bal oldalába. 2–3
42. perc: Nagy budafoki helyzet! Kovács Dávid
kényszerítőzött remekül Kulcsár Kornéllal, majd a visszakapott labdát akár kapásból belőhette volna, de inkább cselezett, csakhogy erre Holczer nem mozdult el, így a meglepetés ereje tovaszállt, a kapus meg menteni tudott.
40. perc: Paksi szögletek veszélyeztették a budafoki kaput, de végül a vendégvédők felszabadítottak.
38. perc: GÓÓÓÓL! ÚJABB BUDAFOKI EGYENLÍTÉS! Ezúttal is a jobb oldalon maradt üres területe a Budafoknak, Ihrig-Farkas szinte lemásolta az előző gól előtti jelenetet, csak ezúttal laposan gurított középre, Skribek pedig azonnal a jobb alsóba perdített. 2–2
34. perc: GÓÓÓÓÓL! MEGINT VEZET A PAKS! Az oldalvonal közeléből ívelődött középre a labda, a nagy kavarodásban Gévay csapott le a labdára, és lőtt 8 méterről a hálóba. 2–1
33. perc:
Háborgott a budafoki kispad Nikolics szabálytalansága után, de a bírót ez nem hatotta meg.
31. perc: Budafoki szabadrúgás ívelődhetett volna a tizenhatos elé, de mivel mindenki erre számított, Kulcsár Kornél rálőtte, Horczer viszont biztosan fogta a labdát.
29. perc: Bese Balázs védése után jöhetett szöglettel a Paks, de a Budafok felszabadított, sőt kontrára is indult, Vaszicsku bukkant fel elöl, néhány csel után helyzetbe került, de szögletre mentettek előle.
25. perc: A gól után egy paksi kutya fájdalmas vonítását lehetett hallani. Tudta, hogy ez a gól nem jött jól a hazaiaknak...
25. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A BUDAFOK! Ihrig-Farkas futott el a jobb oldalon, remekül ívelt középre, a védők nem tudtak felszabadítani, eljutott a labda Skribekig, aki 12 méterről pontosan lőtt a jobb alsóba. 1–1
25. perc: Jobb oldali paksi szöglet után Szabó Bálint elé pattant a labda, aki 18 méterről nagyon fölélőtt.
21. perc:
Paksi helyzet, előbb Sajbán hagyott ki egy lehetőséget, majd a kipattanót Nagy az elé bevetődő védőbe rúgta.
17. perc: Budafoki lehetőség! Bal oldali szöglet után Kovács Dávid nem tudta kapásból jól eltalálni a labdát az ötös jobb oldalánál.
15. perc: Óriási szóló volt, így tette jóvá a kihagyott tizenegyesét Nagy Richárd.
15. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A PAKS! Nagy Richárd indult meg előre, sorra cselezte ki az előtte álló védőket, majd betört a tizenhatoson belülre, ahol egy testcsellel becsapta a kapust, és 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0
11. perc:
Az első valamirevaló budafoki akció a jobb szélen futott, a jobb oldali beadásba Holczer belepaskolt, majd felszabadult a paksi kapu.
9. perc: KIMARADT! A tizenegyest Nagy Richárd végezte el, és nagy erővel a lécet találta telibe.
9. perc: TIZENEGYESHEZ JUTOTT A PAKS! Teljesen ártalmatlan helyzetben szabálytalankodott Vaszicsku Naggyal szemben.
7. perc: A szöglet után a Budafok szerezte meg a labdát.
7. perc: Nagy Richárd igyekezett betörni a tizenhatoson belülre két védő között, de szögletre szerelték.
5. perc: Letámadással próbálkozik a Paks, mindjárt az elején meg akarta lepni a Budafokot.
4. perc: Nagy Richárd gurított vissza az érkező Szabó Bálintnak, aki 17 méterről lőtt fölé.

1. perc:Elkezdődött a találkozó. A Paks tiszta zöldben, a Budafok tiszta feketében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A labdarúgó Magyar Kupa 9. fordulójában Paks hazai pályán fogadja a szintén első osztályú Budafokot. A továbbjutó kiléte egyetlen találkozón dől el. Tartsanak velünk!