A 122. percben, drámai mérkőzésen jutott tovább a Loki

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.02.24. 15:50
Drámai meccset jutott tovább a DVSC (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Debreceni VSC a BFC Siófokot fogadta. Sokáig úgy tűnt, hogy a DVSC a rendes játékidőben megnyeri a párharcot, de a vendégek szabadrúgásból egyenlíteni tudtak a találkozó vége előtt. A Loki a ráadásban emberhátrányban is hatalmas erőket mozgósított a továbbjutás kiharcolásáért, amely Varga József góljával a 122. percben össze is jött.

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
DEBRECENI VSC (NB II)–BFC SIÓFOK (NB II) 2–1 (1–0, 1–1, 1–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Oláh Gábor (Garai Péter, Márkus Tamás)
DVSC: Gróf– Poór (Szatmári Cs., 120+1.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Varga J. – Bódi, Dzsudzsák (Pintér Á., 63.), Bévárdi (Sós B., a szünetben) – Tischler (Baráth, 63.), Bárány (Szécsi M., 35.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Siófok: Szmola – Deutsch B., Izing, Jagodics B. (Horváth M., a szünetben), Kiss B. (Tömösvári, 66.) – Tajthy T., Szakály A. (Balogh B., a szünetben) – György (Cipf, a szünetben), Horváth P. (Hajnal, 91.), Varjas Z. (Gaál B., a szünetben) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Tischler (10.), Varga J. (120+2.), ill. Gaál B. (90+1.) perc
Kiállítva: Pávkovics (90.)

Toldi Gábor: – Örülök a továbbjutásnak, de bosszús is vagyok, hiszen saját magunknak tettük nehézzé ezt a meccset. A rendes játékidőben eldönthettük volna a párharcot, de nem sikerült lezárnunk és jött a feketeleves. A hosszabbításban tíz emberrel is ellenfelünk fölé kerekedtünk, és bár kihagytuk a helyzeteinket, a legvégén sikerült megnyernünk a találkozót. Ez a szív diadala volt!
Waltner Róbert: – Sajnálom, hogy nem láthatták a helyszínen a nézők ezt a kupameccset, mert nagyon izgalmas volt. Fájó a kiesés, pláne, hogy egy utolsó másodperces góllal kaptunk ki. Ugyanakkor büszke vagyok a csapatomra, hiszen akarattal és küzdeni tudással nemcsak most, de a DVSC elleni bajnoki meccsen is eltüntette a két csapat közti különbséget

Alig több, mint három hét után ismét találkozott egymással a DVSC és a Siófok, ezúttal a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

A hazaiak legerősebb csapatukkal léptek pályára, míg a Siófoknál több alapember is a kispadon kezdte a mérkőzést. Ez meg is látszódott a találkozó elején, a Loki nyomást tudott gyakorolni ellenfelére, és a 10. percben Tischler Patrik góljával megszerezte a vezetést. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, a vendégeknek az egyenlítés is majdnem összejött, de Szakály Attila a kapufát találta el.

A szünetben négyet cserélt Waltner Róbert, pályára léptek a siófoki csapat húzóemberei. A vendégek bátran letámadtak a Lokit, de nem sikerült helyzetet kialakítaniuk. A DVSC-nek volt néhány veszélyes kontrája, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Úgy nézett ki, hogy ennek ellenére is megnyeri a mérkőzést a hazai csapat, de a rendes játékidő végén GaálBálint szabadrúgásból egyenlített, ráadásul a gól előtt Pávkovics megkapta a második sárga lapját, így emberhátrányban várhatta a Loki a hosszabbítást.

A ráadás első félidejében szinte semmi sem történt, a Siófok nem tudta kihasználni létszámfölényét. Látszott, hogy nem akarja a tizenegyesekre hagyni a hajdúsági csapat, hiszen a hosszabbítás második félidejében több nagy helyzetet is kidolgozott, de Szmola több ízben is nagy bravúrral védett. A 122. percben aztán jött a slusszpoén, Kinyik Ákos beadását Varga József fejelte a bal alsó sarokba, a Lokit pedig a legjobb nyolc közé.

Véget ért a mérkőzés, drámai csatában jutott tovább a Loki. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

122. perc: GÓÓÓL! Megszerezte a vezetést, és ezzel továbbjutott a Loki!! Kinyik beadását Varga József fejelte gyönyörű mozdulattal a bal alsóba. 2–1

121. perc: Szatmári váltja a sérült Poórt.

1 percet hosszabbít a játékvezető.

120. perc: Izing rántotta le az őt megkerülő Szécsit, sárga lapot kapott.

118. perc: Szmola védett óriásit, Bódi 25 méteres lövését tolta ki a jobb felsőből.

117. perc: Sós beadása után Szécsi pörgetett fölé nagy helyzetben.

116. perc: Bódi Ádám kapott sárga lapot.

114. perc: Fáradnak a csapatok, egyre több a technikai hiba és a szabálytalanság.

108. perc: Elek ütközött Gróffal, a Loki kapusát ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot.

106. perc: Elkezdődött a ráadás második félideje.

105. perc: Kinyik csúsztatását védte Szmola, a játékvezető utána lefújta a hosszabbítás első félidejét.

105. perc: Varga találta el rosszul a labdát nagy helyzetben.

104. perc: Horváth Milán is sárga lapot kapott a vendégeknél.

100. perc: Elek kapott sárga lapot reklamálásért.

99. perc: Gaál Bálint kapott sárga lapot a vendégeknél.

96. perc: Varga esett el a tizenhatoson belül de a játékvezető sípja néma maradt.

91. perc: A hosszabbítás elején Hajnal váltotta Horváth Pétert a vendégeknél.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, hosszabbítás következik!

90+1. perc: GÓÓL!! Egyenlít a Siófok! A szabadrúgást Gaál Bálint 22 méterről a bal alsó sarokba tekerte. 1–1

90. perc:Pávkovics rántotta le Gaált, amiért megkapta második sárgáját, piros lap.

83. perc: Cipf kapott sárga lapot a Vargával szembeni szabálytalanságáért.

82. perc: Sós egy cselsorozat után lőtt 14 méterről fölé.

78. perc: Kinyik kapott sárga lapot.

76. perc: Egy jó ritmusú kontrát játszott kicsit túl a Loki, így az egyik siófoki védő blokkolni tudta Pintér lövését.

73. perc: Pintér Ádám tört be a tizenhatoson belülre, először blokkolták a lövését, majd kapu mellé lőtt.

71. perc: Sós bal oldali beadása után Izing tisztázott szögletre.

69. perc: Veszélyes debreceni szöglet után fel tudtak szabadítani a siófoki védők.

66. perc: A vendégeknél Tömösvári váltja Kiss Balázst.

65. perc: Egy szép csel után lőtt jobb lábbal Sós, de ezúttal sem tudott túljárni Szmola eszén.

63. perc: Kettős csere a Lokinál. Tischler és Dzsudzsák elhagyja a pályát, Pintér Ádám és Baráth érkezik.

62. perc: Sós Bence ballábas lövését Szmola tolta nagy bravúrral szögletre.

57. perc: Jobb oldali beadás után Poór mentett az érkező Elek elől.

55. perc: A második félidő elég eseménytelen egyelőre, a Siófok agresszívan letámad, de ez nem eredményezett helyzetet.

46. perc: Ritkán látható csereáradat, négyet változtatott a szünetben Waltner Róbert. Lement Varjas, Szakály Attila, Jagodics és György, pályán Gaál, Cipf, Balogh Bence Benító, illetve Horváth Milán.A hazaiaknál Bévárdi helyett Sós érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első játékrész 1–0-ra vezet a Loki!

36. perc: Szakály Attila futott el a jobb oldalon, 18 méteres lövése a keresztlécen csattant.

35. perc: Vélhetően kényszerű okokból cserél a Loki, a sérülésből nemrég visszatérő Bárányt Szécsi váltja.

30. perc: A kezdeti Loki fölény odalett, átvette a játék irányítását a Siófok.

26. perc: Varjas 25 méterről leadott lövése a bal kapufa mellett ment el.

22. perc: Kiss Balázs cselezett be jobb oldalról a tizenhatoson belülre, de ballábas lövése fölé szállt.

18. perc: Pávkovics rántotta le Eleket a félpályánál, sárga lapot kapott.

10. perc: GÓÓL! Vezet a DVSC! Dzsudzsák passzolt Tischlerhez, akiről a siófoki védelem megfeledkezett, a Loki támadója 7 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. A vendég védők szerint a találat lesről született.1–0

8. perc: Tajthy passza után György lőtt, de eltörte a labdát, lövése fölé szállt.

4. perc: Egy kicsiben lejátszott szöglet után Dzsudzsák lőtt 14 méterről, de Szmola védeni tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DVSC pirosban, a Siófok fehérben játszik.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a DVSC–Siófok mérkőzés a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Debreceni VSC és a BFC Siófok párharcának győztese révén biztosan lesz másodosztályú résztvevője a negyeddöntőnek.

Bár a Mol Magyar Kupa mezőnyének tizenhat csapatából négy nem az élvonalban szerepel, egyedül a Debrecen és a Siófok párharca garantálja, hogy a versenysorozat negyeddöntőjének lesz másodosztályú résztvevője. A két NB II-es gárda sorsolása szerencsésnek mondható, úgy kerülnek a legjobb nyolc közé, hogy korábban egyszer sem kellett élvonalbeli ellenféllel megmérkőzniük.

A Merkantil Bank Liga listavezetője a párharc esélyese, hazai pályán fogadja a bennmaradásért küzdő vetélytársát. A Loki jobb érzéssel is várhatja a szerdai találkozót, hiszen Toldi Gábor és Huszti Szabolcs irányításával jelesre vizsgázott vasárnapi, első felmérőjén: a Szeged-Csanád Grosics Akadémia ötgólos legyőzése reménykeltő bemutatkozás volt a múlt kedden kinevezett edzőpárostól. A balatoniak ezzel szemben nincsenek jó formában, legutóbbi négy bajnokijuk mérlege: három vereség és egy győzelem. Idei első tétmérkőzésüket a Nagyerdei Stadionban vívták, s bár vezetést szereztek, Szécsi Márk duplája révén a DVSC-é lett a három pont. B. L.

A DVSC a Siófokot fogadja a Magyar Kupában (Fotó: Dömötör Csaba, archív)