Futsal NB I: a Berettyóújfalu nyerte a rangadót, vereséggel búcsúzott az Aramis

2021.05.17. 22:54
Sima győzelemmel zárta a rájátszást a Berettyóújfalu Szombathelyen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Nagyon simán 5–2-re nyert a Berettyóújfalu a Haladás VSE otthonában, míg a FTC-Fisher Klíma 6–2-re győzte le az Aramist a magyar élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásának utolsó fordulójában. A budaörsi együttes így vereséggel búcsúzik az élvonaltól 23 év után.

A házigazda Aramis kétszer is vezetett a zöld-fehérek ellen, azonban a vendégek bő tíz percen belül fordítottak, és végül hat gólig meg sem álltak, Fekete Róbert és Büki Baltazár is duplázni tudott. A Ferencvároshoz hasonlóan az Újpest is egy 6–2-es győzelemmel zárta a rájátszást Nyírgyulajon.

A felsőházban a Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu rangadón a házigazda nagyon gyorsan fordítani tudott Rábl János gólját követően, viszont a vendégegyüttes 5–2-re diadalmaskodott. A másik összecsapáson kétgólos hátrányból is felállt a Balaton Bútor FC Veszprém ellen az SG Kecskemét Futsal, de a hazai gárda 6–3-ra győzött.

A döntőben az MVFC Berettyóújfalu a Haladás VSE-vel találkozik, míg a harmadik helyért a Veszprém lesz a DEAC ellenfele.

FUTSAL NB I
FELSŐHÁZ
Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 2–5
(Diniz 10., Vatamaniuc-Bartha D. 18., ill. Rábl 4., Yubero 19., Henrique 27., 38., Horváth N. 36.)
Balaton Bútor FC Veszprém–SG Kecskemét Futsal 6–3 (Rutai B. 6. – büntetőből, Tatai J. 7., 18., 29., 36., Pál P. K. 30., ill. Mánya Sz. 8., Récsei P. 11., Klacsák B. 37.)
ALSÓHÁZ
Nyírgyulaj KSE–Újpest RFC-220VOLT 2–6 (Baptista 6., 34., ill. Ricardo Sobral 6., 17., 40., 40., Kluszin 35., Nehéz K. 39.)
Aramis SE–FTC-Fisher Klíma 2–6 (Papp B. 1., Jenei K. 9., ill. Büki B. 5., 12., Gellérfi S. 18., Panyi K. 20., Fekete R. 22., 28.)

A felsőház végeredménye: 1. MVFC Berettyóújfalu 26 pont, 2. Haladás VSE 24, 3. Balaton Bútor FC Veszprém 9, 4. DEAC 7, 5. SG Kecskemét Futsal 5

Az alsóház végeredménye: 1. FTC-Fisher Klíma 25 pont, 2. Nyírgyulaj KSE 18, 3. Újpest RFC-220VOLT 18, 4. Aramis SE 10, Dunaferr DUE DUTRADE FC 1