NB II: visszajutott az élvonalba a Kisvárda, a Vasas kikapott Lőrincen, ismét feljutó helyen a Soroksárt verő Barcika– ÉLŐ eredménykövető!

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
Vágólapra másolva!
2025.05.04. 16:48
null
Nem sokáig búslakodtak a kisvárdaiak, azonnal visszajutottak az élvonalba (Fotó: Czinege Melinda)
Hat mérkőzés már véget ért a labdarúgó NB II 27. fordulójában. Az élen álló Kisvárda a hajrában engedte ki a kezéből a győzelmet Békéscsabán, de a feljutását így is bebiztosította a szabolcsi gárda. Bár a forduló előtt második helyen álló Vasas korán vezetést szerzett Szentlőrincen, végül pont nélkül maradt. A Kazincbarcika nagy lehetőséget kapott és élt is vele: a borsodiak egy 95. percben szerzett góllal győzték le a Soroksárt és újra a feljutást jelentő második helyen tanyáznak. A Szeged és a Honvéd, valamint a Mezőkövesd és az Ajka párharca egyaránt döntetlen eredménnyel zárult. Zuglóban kétgólos vereséget szenvedett a Tatabánya, amelynek már-már csoda kellene ahhoz, hogy kiharcolja a bennmaradást. A forduló a Csákvár–Kozármisleny és a Gyirmót FC Győr–Budafok találkozókkal zárul. Kövesse velünk a mérkőzések alakulását ebben a cikkben, ezen kívül valamennyi mérkőzésről online közvetítést adunk, ezeket a párosítások melletti linken érhetik el. Kommenteljen, mondja el véleményét a meccsekről!

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

Cikkünk folyamatosan frissül...

19 órakor kezdődött:

Aqvital FC Csákvár–HR-Rent Kozármisleny 3–1 (Nagy Z. 6., 49., Pál B. 72., ill. Vajda R. 59.) – szünet ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Gyirmót FC Győr–Budafoki MTE 1–1 (Horváth R. 27., ill. Oláh B. 45.) – szünet – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

A 17 órakor kezdődött találkozók végeredményei:

Mezőkövesd Zsóry FC–FC Ajka 1–1 (Lőrinczy 30. –11-esből, ill. Csizmadia Z. 67.) – Kihagyott 11-es: Szarka Á. (23., Ajka) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc SE–Vasas FC 2–1 (Szolgai 33., Papp Cs. 78., ill. Otigba 4.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Budapest Honvéd FC 0–0 – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 910 néző. Vezette: Farkas Tibor (Garai Péter Topálszki Szabin)
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas L., Viczián, Kuzma (Kovács G., 61.) – Tóth M. (Sármány, 74.) – Gyenti (Ferencsik, 86.), Hursán (Harsányi I., a szünetben), Hodonicki (Szabó B., a 61.), Mikló – Czékus, Kóródi. Vezetőedző: Csató Sándor.
KISVÁRDA: Popovics – Matic (Lippai T., a szünetben), Chlumecky, Soltész D. (Széles, 71.) – Cipetic, Popoola, Soltész I. (Szőr L., a szünetben), Mesanovic – Matanovics (Molnár G., 71.) – Bíró B., Szpaszics (Pap Zs., 66.). Vezetőedző: Révész Attila.
Gólszerző: Czékus (11-esből, 1–0) az 5., Matanovics (1–1) a 47., Chlumecky (1–2) az 53., Czékus (2–2) a 88. percben
MESTERMÉRLEG
Csató Sándor: – Gratulálok a Kisvárdának a feljutásához! Ha a meccs előtt azt mondja valaki, hogy egy pontot szerzünk, aláírtuk volna. Az, hogy mi vezettünk az elején, minket bénított meg, nem mertünk labdát birtokolni. A második félidőt meg úgy kezdtük, ahogy nem illik, kaptunk két pontrúgásból gólt. Ezután azonban mindenki beletette a melót, felszabadultan játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki.
Révész Attila: – Egy éve május 4-én estünk ki az NB I-ből, most pedig feljutottunk. Közben volt egy munkás, nehéz évünk. Akkor tettünk egy fogadalmat, hogy visszajövünk és örömmel fogjuk tölteni az évet. A Békéscsaba azt csinálta, amit tennie kellett. Az üres területbe rúgta a labdákat. Lassan szövögettük a támadásokat, a hátsó sorban nem voltak meg a minőségi passzok. A szünet után a másabb mentalitás, a motiváltabb rajt gólokat eredményezett. A végén arra törekedtünk, hogy meglegyen az iksz. 

BVSC-ZUGLÓ–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Péter, Nagy Viktor)
BVSC: Megyeri G. – Benkő-Bíró, Vinícius, Ureche (Kovács G., 90+1.), Király Á, Székely K. (Kovács D., 78.) – Mucsányi Miron (Tóth K., 63.), Szilágyi M. – Kocsis B. (Batai, a szünetben), Pekár L. – Nwachukwu (Kelemen P., 63.). Vezetőedző: Csábi József
TATABÁNYA: Bese Balázs – Harsányi D. (Mascoe, 57.), Jagodics M., Deutsch B. – Eördögh, Derekas, Szegleti (Vass P., 36.), Óvári (Jelena, 57.) – Csernik (Vida K., 36.), Árvai, Lapu (Varga D., 82.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Székely K. (1–0) a 48., Szilágyi M. (2–0) a 62. percben
MESTERMÉRLEG
Csábi József: – Taktikusan játszottunk, megérdemelten nyertünk.
Klausz László: – Alacsony színvonalú mérkőzést játszottunk, de megyünk tovább, mindent megteszünk az utolsó három fordulóban.

A 17.30 órakor kezdődött találkozó végeredménye:

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SOROKSÁR SC 3–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 1000 néző. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA: Dojcsák – Baranyai N., Polgár K. (M. Ramos 59.), Kristóf M., Lajcsik – Varga J., Lucas, Kártik – Bódi Á., Makrai G. (Pintér Á., 74.), Herjeczki (Pethő, 59.). Vezetőedző: Erős Gábor
SOROKSÁR: Radnóti D. – Nagy O., Króner (Kékesi, 64.), Say, Vincze Á. – Vass Á. (Bagi Á., 71.), Németh E. – Szabó Sz. (Gálfi, 71.), Köböl, Kundrák (Dobos Á., 87.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics (0–1) a 2., Pethő (1–1) az 59., Bódi (11-esből, 2–1) a 67., Gálfi N. (2–2) a 79., Lajcsik (3–2) a 90+4. percben
MESTERMÉRLEG
Erős Gábor: – Nem kezdtünk jól, de a második félidőben sikerült fordítanunk az eredményen. Váratlanul ért minket a második bekapott gól, szerencsére a végén mellénk állt Fortuna, és sikerült megnyerni a mérkőzést.
Lipcsei Péter: – Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz Kazincbarcikán. Jól kezdtünk, de a vezetés megszerzése után nem igazán tudtuk birtokolni a labdát. A második játékrészben sem voltunk túl aktívak, ezért végül vesztettünk. Célunk a bentmaradás, és mindent megteszünk ennek érdekében.

   
A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

M

Gy

D

V

L–K

Gk

P

1. Kisvárda

27

17

5

5

55–39

+16

56

2. Kazincbarcika

27

13

9

5

48–28

+20

48

3. Vasas FC

27

14

3

10

41–32

+9

45

4. Szentlőrinc SE

27

11

10

6

38–28

+10

43

5. Kozármisleny

26

12

6

8

38–35

+3

42

6. Szeged-Csanád Grosics Akadémia

27

9

11

7

32–28

+4

38

7. Mezőkövesd

27

10

7

10

38–33

+5

37

8. Budapest Honvéd

27

10

6

11

36–36

0

36

9. BVSC Zugló

27

8

11

8

27–28

–1

35

10. Soroksár SC

27

8

7

12

36–41

–5

31

11. Budafoki MTE

26

8

7

11

38–47

–9

31

12. FC Ajka

27

7

10

10

30–37

–7

31

13. Csákvári TK

26

8

6

12

35–42

–7

30

14. Békéscsaba

27

7

8

12

26–33

–7

29

15. Gyirmót FC Győr

26

6

9

11

34–40

–6

27

16. Tatabánya

27

6

5

16

25–50

–25

23

 

 

Legfrissebb hírek

Böde és Ötvös lecsapott, a Paks kevés energiabefektetéssel is nyert a Fehérvár otthonában

Labdarúgó NB I
21 perce

Női röplabda Extraliga: meghatározó játékosok távoznak a bajnok Vasastól

Röplabda
1 órája

Bár a győzelem elmaradt, így is visszajutott az élvonalba a Kisvárda!

Labdarúgó NB II
1 órája

NB II: Gyirmót FC Győr–Budafoki MTE

Labdarúgó NB II
1 órája

NB II: Aqvital FC Csákvár–HR-Rent Kozármisleny

Labdarúgó NB II
1 órája

PSK: a Honvéd edzője abban bízik, hogy lesz követője Puskás Ferencnek

Minden más foci
2 órája

Kapushiba is segítette a Nyíregyházát, de a KTE kétszer egyenlítve megmentett egy pontot

Labdarúgó NB I
2 órája

A végén jött a dráma, a Kazincbarcika legyőzte a Soroksárt és visszaelőzte a Vasast

Labdarúgó NB II
3 órája
Ezek is érdekelhetik