Szupersztárra várva: kényszerűségből együtt maradhat a Pistons

Vágólapra másolva!
2009.02.17. 18:22
A Detroit Pistons kosárlabdacsapata nemrég az egyik legnagyobb esélyesnek tűnt az Amare Stoudemire-ért menő harcban. De vajon tényleg húz-e egy merészet Joe Dumars, a michiganiek főnöke, és végrehajt-e egy nagy cserét még a csütörtöki határidő előtt? A kérdés: miért tenné?
Rip Hamilton (balra) biztosan nem eladó, Rasheed Wallace viszont valószínűleg nem a Pistons jövőjének a része
Fotó: Action Images (archív)
Rip Hamilton (balra) biztosan nem eladó, Rasheed Wallace viszont valószínűleg nem a Pistons jövőjének a része
Rip Hamilton (balra) biztosan nem eladó, Rasheed Wallace viszont valószínűleg nem a Pistons jövőjének a része
Fotó: Action Images (archív)
Rip Hamilton (balra) biztosan nem eladó, Rasheed Wallace viszont valószínűleg nem a Pistons jövőjének a része
A játékoscserék trükkösek tudnak lenni, mert gyorsan meg tudnak köttetni, ugyanakkor hosszú ideig érezhető a hatásuk. Egyesek a jelent, mások a jövőt építik. Dumars és a Pistons pedig valahol félúton van: anélkül szeretne az egyik sikeres érából áttérni a következőbe, hogy közben alacsonyabb szintre süllyedne.

Joe D terve egyértelműen az, hogy az elkövetkező másfél szezon alatt szupersztárt csábítson a klubhoz. Jelen pillanatban ebben a kategóriában csak Amare Stoudemire elérhető, de egyrészt a Phoenix magasra srófolta az árat, amiért őt elengedné, másrészt Amare 2010-ben kiléphet a szerződéséből, és szabadon távozhat, ha akar. Ki akar egy teljes és egy fél szezonra „bérelni" egy sztárt, ráadásul olyan áron, amit most a Phoenix kér? Nem valószínű, hogy a Pistons annyira komolyan gondolja Stoudemire megszerzését, sokkal inkább marketingfogásról van szó.

Ugyanakkor az is igaz, hogy a 2008–09-es idény egyre inkább csalódást keltő Detroitban. A gárda napról napra kisebb eséllyel pályázik a bajnokesélyesi címre, hát még a bajnokira... Ahhoz, hogy ez drasztikusan megváltozzon egy játékoscserével, a rotáció tagjaiból kell elengedni valakit.

De kit?

Allen Iverson és Rasheed Wallace egyértelműen nem részei a Pistons jövőjének, ennek ellenére nem mennek sehova. Az ő lejáró szerződésük az idény végén több mint 35 millió dollárt szabadít majd fel, amivel jelen állás szerint nagyjából 23-25 millió dollárral lesz a Pistons a fizetési sapka alatt. AI és Sheed elcserélése szinte biztosan azt jelentené, hogy ebből a szabadságából veszítene el a gárda – Dumars ezt nem fogja engedni.

Rodney Stuckey és Rip Hamilton a jövő hátvédpárosa, ők biztosan nem költöznek. Az egész terv lényege az, hogy a szupersztár mellettük legyen, ne helyettük.
Ki legyen az a bizonyos szupersztár?

A Detroit, mint olyan sokan mások, a 2010-es szabadügynök-bonanzára hajt, amikor LeBron James, Dwyane Wade, Stoudemire, Dirk Nowitzki, Joe Johnson és mások is szabadon igazolhatóak lehetnek. Nem lesznek, lehetnek! De mielőtt feltennénk a kérdés, hogy ki mutatna legjobban Rodney és Rip mellett, tegyünk fel egy másikat: Mikor?

Minél előbb, annál jobb. Gondoljunk csak bele: ha én vagyok a Toronto főguruja, nem teszek meg mindent azért, hogy Bosh a nyáron szerződéshosszabbítást kapjon? Dehogynem. Ha viszont Bosh hócipője tele van, és nem írja ezt alá, akkor még addig kell elcserélnem, amíg értéket tudok kapni érte – vagy imádkozhatok, hogy 2010-ben mégis aláírjon velem egy szerződést.

Utóbbi eset elég rizikós, marad a csere. És itt jön képbe a Pistons: Boshnak lehetősége lenne a Stuckey-Hamilton páros mellett játszani. Ahhoz, hogy Bosh-ért (vagy másik sztárért) ajánlatot tehessen a Detroit, már most gyűjteni kell az értékeket: Tayshaun Prince, Amir Johnson és Jason Maxiell tehát szintén nem csomagol és költözik másik csapatba a héten.

Joe Dumarsnak így a puhatolózáson kívül egyetlen feladata volt a cserehatáridő előtt: elpasszolni Alex Ackert valamilyen jövőbeli draftjogért cserébe, hogy a fizetése eltűnjön a fizetési sapka alól, és ezzel a luxusadó-határ alá mehessen a Detroit. Ez sikerült, a Clippers lett a partner.

Az a Pistons, amit idén látnak a szurkolók, tehát minden valószínűség szerint egyben marad a nyárig – ha tetszik, ha nem tetszik.

www.bball.hu
Legfrissebb hírek

Denverben is nyert a keleti első Detroit Pistons – videók

Amerikai sportok
2026.01.28. 09:14

NBA: megint kikapott otthon a címvédő Thunder, és a Spurst is elkapta a vendége

Amerikai sportok
2026.01.26. 08:08

Főcsoportelsők fekete napja az NBA-ben: az Oklahoma és a Detroit is kikapott saját közönsége előtt

Amerikai sportok
2026.01.24. 08:50

Ötvenöt (!) pontot számolt rá a Jazzre a Hornets a „roncsderbin”, nyert a ligautolsó Pacers is

Amerikai sportok
2026.01.11. 08:38

NBA: Detroitban folytatta győzelmi sorozatát a Miami

Amerikai sportok
2026.01.02. 07:01

Felemás este Los Angelesben: 41 (!) pontos Clippers-siker, hazai Lakers-zakó a Pistons ellen

Amerikai sportok
2025.12.31. 08:13

NBA: tovább menetel a Detroit és a Denver, Flagg történelmet írt a Dallasban

Amerikai sportok
2025.12.16. 07:27

NBA: száguld az Oklahoma, elképesztően kezdett a New York, Jokicsék nagyot fordítottak

Amerikai sportok
2025.12.06. 09:30
Ezek is érdekelhetik