Női kéziválogatottunk hatgólos vereséggel hangolt az Eb-re

H. D.H. D.
2020.11.29. 15:20
Szombaton egy góllal nyertünk, vasárnap hattal kikaptunk a svédektől (Fotó: MTI)
A magyar női kézilabda-válogatott a szombati egygólos győzelem után vasárnap hat góllal, 31–25-re kikapott Svédországtól, így vereséggel hangolt a decemberi Európa-bajnokságra.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 31–25 (12–11)
Trollhättan, Älvhögsborg Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
SVÉDORSZÁG:
Ryde – Hagman 3, Lindkvist 3, Strömberg 4, BLOHM 3, Roberts 1, HANSSON 4. Csere: IDHÉN (kapus) 2, Petrén 3 (1), Lundström 2, Rask 1, Gulldén 2, Dano, Thorleifsdóttir, LAGERQUIST 2, Westberg 1, Andersson. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Faluvégi D. 2, Tomori 2, Lakatos 4, Pásztor N., Szöllősi-Zácsik 1, Márton G. 1. Csere: Szikora (kapus), KLUJBER 7, Kácsor 1, Helembai 1, Háfra N. 1, Tóth E. 3 (3), Csiszár-Szekeres, Schatzl Nadine 1, Lukács V. 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 8. p.: 6–2. 11. p.: 6–5. 14. p.: 9–5. 26. p.: 10–9. 37. p.: 17–12. 43. p.: 21–15. 49. p.: 26–18. 54. p.: 29–20. 58. p.: 31–22.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3
Danyi Gábor: –
A vereség ellenére sem keseredünk el, idén először próbálhattuk ki mérkőzésen is tegnap és ma a különböző felállásokat, ma a gyengeségeink határozottabban mutatkoztak meg. A svédek gyorsabbak, erősebbek voltak ezúttal. Hétfőn Dániába utazunk, és készülünk tovább az Eb-re.

A két csapat szombaton is összemérte az erejét, akkor a szünetben két góllal vezettek a svédek, a magyar válogatott azonban fordított, és 28–27-re nyert.

A vasárnapi Eb-főpróbán a házigazda kezdett jobban: a mieink két hetest is kihagytak, és többször is eladták a labdát, ebből indulva pedig könnyű gólokat szereztek a svédek. Akárcsak tegnap, ezúttal is 6–2-es állásnál jött az első időkérés – a különbség mindössze annyi volt, hogy a szombati meccsel ellentétben ezúttal a magyar edzőpáros kérte ki az első idejét.

Ezt követően Lakatos Rita pillanatai következtek: előbb Faluvégi Dorottyának, majd Márton Grétának adott gólpasszt, ezt követően pedig bombagólt lőtt. A 14. perctől közel kilencperces svéd gólcsend következett (ebben nagy szerepe volt, hogy a hatosfalról váltottunk egy jóval nyitottabb védekezési formációra), de egyenlíteni nem tudtuk, még annak ellenére sem, hogy Klujber Katrin keze többször is elsült – a pihenőre egygólos svéd előnnyel vonultak a csapatok. 12–11

A második félidőben még egy sebességgel feljebb kapcsoltak a svédek, míg a mieink egyáltalán nem találtak fogást a házigazda kőkemény védelmén. Nem csoda, hogy egyre jobban nyílt az olló a két csapat között: a svédek egymás után lőtték az üres kapus és a gyorsindítást követően szerzett góljaikat, míg a mieink támadásban sokszor teljesen ötlettelennek tűntek.

A Bíró Blankát váltó Szikora Melinda hiába mutatott be több védést, a svédek lerohanásaival nem tudtunk mit kezdeni: a játék képét jól jellemzi, hogy míg a mieink négyszer voltak eredményesek gyorsindításból, addig a svédek tizennégyszer. A házigazda végül hat góllal, 31–25-re nyerte meg a mérkőzést.

A következő megálló a dániai Európa-bajnokság, a magyar válogatott december 4-én már Horvátországgal találkozik Koldingben.

„Örülök, hogy végre játszhattunk két meccset idén, és mehetünk az Eb-re. Ma nem úgy sikerült a meccs, ahogy szerettük volna, sajnos sokunknak sok kihagyást okoztak az elmúlt hetek, tovább kell dolgoznunk” – idézi az mksz.hu Klujber Katrin lefújás után adott nyilatkozatát.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (DÁNIA, DECEMBER 3-TÓL 20-IG)
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-CSOPORT (Herning):
Franciaország, Dánia, Montenegró, Szlovénia
B-CSOPORT (Herning):Oroszország, Svédország, Spanyolország, Csehország
C-CSOPORT (Kolding):Hollandia, MAGYARORSZÁG, Szerbia, Horvátország
D-CSOPORT (Kolding):Norvégia, Románia, Németország, Lengyelország
A csoportok első 3 helyezettje jut a középdöntőbe.
A középdöntő helyszínei:
Herning, Kolding
A döntő hétvége helyszíne:Herning

A MAGYAR VÁLOGATOTTFELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
November 28., Trollhättan:Svédország–Magyarország 27–28 (14–12)
November 29., Trollhättan: Svédország–Magyarország 31–25 (12–11)

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI
December 4., 18.15:
Magyarország–Horvátország
December 6., 16.00:Magyarország–Szerbia
December 8., 20.30:Hollandia–Magyarország

A MAGYAR VÁLOGATOTT EB-RE UTAZÓ KERETE*
Kapusok:BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZIKORA Melinda (Siófok KC)
Jobbszélsők:FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők:CSISZÁR-SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók:KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), LAKATOS Rita (Váci NKSE), TÓTH Eszter (Motherson Mosonmagyaróvár)
Beállók:PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler), HELEMBAI Fanny (Váci NKSE)
Balátlövők:HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KÁCSOR Gréta (Váci NKSE), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők:MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Szövetségi kapitány:DANYI Gábor, ELEK Gábor

* Az Európa-bajnokság rajtjára 16 játékos nevezhető, a torna során hat cserére van lehetőség.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Pásztor harcol ki egy hetest. Tóth a kapuba pattintja a labdát. Ez a vége, 31–25-re nyertek a svédek.

59. perc: Magyar labdaszerzés, Klujber rohan, és értékesíti a ziccert (31–24). Dano passzolja el a labdát.

58. perc: Andersson hetesét védi Szikora. Újabb svéd labdaszerzés, a lerohanás végén Rask eredményes (31–22). Ezúttal van magyar válasz, Háfra szerzi meg az első gólját. 31–23

57. perc: Andersson kínaija után Szikora véd, de oldalt megy ki a labda. Hetest kapnak a svédek, Schatzl védekezett belül.

56. perc: Elveszik a labdát a mieinktől, Lagerquist pedig gyors góllal büntet (30–21). Lakatos jelentkezik egy bombagóllal. 30–22

55. perc: Klujber egy csel után betör, majd a kapuba lövi a labdát (29–21). Időt kérnek a svédek. Szikora védi Dano átlövését.

54. perc: Klujber bújt be a védője mellett, de Idhén védett, majd újra az üres magyar kapuba dobta a labdát. 29–20

53. perc: Háfra lövését védi Idhén, de oldalt megy ki a labda, tovább támadhatunk.

52. perc: Tomorit állítják ki két percre, Lagerquistet rántotta le. labdát szerzünk, Szikora indítja Lukácsot, aki a kapuba pattintja a labdát (27–20). Ez a svéd támadás is góllal zárul, Westberg átlövése talál utat a kapunkba. 28–20

51. perc: Lukács rossz szögből ugrik be, majd nem is találja el a kaput.

50. perc: Lakatos megy közel a falhoz, majd a kapu közepébe lövi a labdát (26–19). Azonnal jön a válasz, Lagerquist talált a kapunkba. 27–19

49. perc: Egymás után a második gólt kapjuk üres kapura, ezúttal Idhén íveli a kapunkba a labdát (25–18). Elek Gábor és Danyi Gábor időt kér. Kácsor lövését blokkolják, majd indulnak a svédek. Lindström pedig gólt lő. 26–18

48. perc: Lakatos talpról lő a kapuba (23–18), de Hagman gyorsan gólt dob az üres magyar kapuba. 24–18

47. perc: Strömberg egy remek csel után a kapuba lövi a labdát (23–17), ráadásul Szekerest két percre még ki is állítják.

46. perc: Hansson újabb gólt szerez, már négynél jár (22–17). Lindqvistet állítják ki két percre, de nem tudunk élni az emberelőnnyel, tíz másodperc után elszórjuk a labdát.

45. perc: Tomori kiharcol egy hetest. Tóth a bal alsó sarokba lövi a labdát. 21–17

44. perc: Roberts lövését védi Szikora, majd Idhén is bemutat egy védést, de a kipattanót Lukács összeszedi.

43. perc: Idhén mutat be egy védést, a kapufa is segít neki, majd Hansson lövi ki a bal alsó sarkot (21–15). Tomori kerül ziccerbe, és gólt is lő. 21–16

42. perc: Tomori lövése után a kapufa kisegíti a svédeket, a svéd lerohanás végén pedig Szikora védi Hagman hát mögötti lövését. Svéd labdaszerzés, a lerohanás végén Lindqvist lő gólt. 20–15

41. perc: Tomori harcol ki egymás után két szabaddobást.

40. perc: Petrén lövése után Szikora csak belekapni tud a labdába (18–14). Kácsor pattintott passza jó, Helembai pedig gólt lő (18–15). Strömberg lövését védi Szikora, de Hanssoné a kipattanó, és üres kapura nem is hibázik. 19–15

39. perc: Roberts labdát szerez, majd el is veszíti, Kácsor szerezte vissza. Kácsor az első lövéséből rögtön gólt szerez (17–13). Magyar labdaszerzés, jön a lerohanás, amelynek végén Lukács passzol Schatzlnek, aki nem hibázik. 17–14

38. perc: Nem indult jól a második félidő, időt kért a magyar kapitánypáros. Tomori és Kácsor is a pályán. Tóth talpról lő, Idhén véd. Szikora mutat be egy bravúrt Blohm ejtése után.

37. perc: Schatzl szabálytalankodik a falban, jöhetnek a svédek. Blohm elszakad Pásztortól, majd gólt lő beállóból. 17–12

36. perc: Klujber ziccerét védi a kapus, majd a másik oldalon Roberts ejti a lécre a labdát.

35. perc: Lindqvist betörése után a kapuba pattintja a labdát. 16–12

34. perc: Háfra harcol ki egy szabaddobást, kiegészülünk. Lakatps is kap egy szabaddobást. Passzívnál elveszik.

33. perc: Klujber egy védővel a nyakán, estében lövi ki a bal alsót (14–12). Petrén előtt megnyílik a fal, a szaggatottról felugorva a bal alsóba bombázott. 15–12

32. perc: Lakatos lövését védi a szintén csereként pályára lépő Idhén. Pásztort állítják ki két percre. gyorsan kihasználják az emberelőnyt, Hansson lő gólt a bal szélről beugorva. 14–11

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a svédek. Bírót Szikora váltotta a kapuban, Blohm pedig be is köszönt neki (13–11). Háfra harcol ki egy szabaddobást.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Háfra lövése nem jó, indulnak a svédek, Rask azonban a lécre pattintja a labdát. Klujber néhány másodperccel a dudaszó előtt, a szaggatottról lő pokolian nagy gólt. Ez az első félidő vége, a szünetben 12–11-re vezetnek a svédek.

29. perc: Nincs egyenlítés, jöhetnek a svédek. Lundström ugrik be jobbról, majd gólt lő. 12–10

28. perc: Micsoda gól! Klujber adja fel a labdát Faluvéginek, aki a levegőben lekapja, majd ellövi a kapus mellett (11–10). Megkapjuk a labdát, támadhatunk az egyenlítésért.

27. perc: Gulldénre senki nem lép, ki ezt pedig kihasználja, a lövése után a kapu jobb alsó sarkában köt ki a labda. 11–9

26. perc: Klujber elkapta a fonalat, megint talpról, ezúttal a jobb felsőt lőtte ki. 10–9

25. perc: Elveszik a labdát a magyar csapattól a játékvezetők. Lépéshiba Gulldénnél.

24. perc: Eladják a labdát a svédek, de nincs gyors magyar gól.

23. perc: Klujber ráfut a falra, majd talpról lő egy gólt a jobb alsó sarokba. 10–8

22. perc: Bíró nyomja a kapufára a labdát egy átlövés után. Gulldén egy betörés után nagyjából kilencperces svéd gólcsendet tör meg. 10–7

21. perc: Klujber szerez labdát, de nem tudjuk befejezni a lerohanást. Háfra megtalálja Helembait, de ryde védi a beálló ziccerét.

20. perc: Thorleifsdóttir kap sárga lapot, Háfrát rántotta le a földre. Klujber kilövi a bal alsó sarkot, ebben most benne volt Ryde, ezt védhette volna a kapus. 9–7

19. perc: Háfra kap egy sárga lapot. Dano a jobb felső sarok fölé bombázza a labdát.

18. perc: Háfrát rángatják meg, szabaddobást kapunk. Háfra eladja, Márton összeszedi, majd Tóth lövését védi a kapus.

17. perc: Időt kérnek a svédek. Gulldén passzívnál a kapu mellé lövi a labdát, de Tóth meglökte és belül is állt, így hetest kapnak a svédek. Petrén hetesét védi Bíró.

16. perc: Szekeres kapott bele egy passzba, Blohm nem tudta megfogni a labdát. Emberelőnyben támadhatunk, Ryde azonban a kapufára tol egy lövést.

15. perc: Elszórják a labdát a svédek, támadhatunk. Faluvégi ugrik be, nem találja el a kapust, de hetest kap, ráadásul Hanssont két percre ki is állítják. Tóth érkezik, és be is lövi a hetest. 9–6

14. perc: Strömberg egy betörés után eredményes (9–5). Háfra lövését könnyedén védi a kapus.

13. perc: Megtalálják Blohmot, ő pedig nem hibázik (8–5). Zácsik adja el a labdát, majd jól fut vissza, és vissza is szerzi a labdát. Támadásban Helembai nem tudja megfogni a labdát.

12. perc: Roberts góllal büntet (7–5). Lakatos lövését védi Ryde, majd Zácsiknak sikerül megállítania Hagmant.

11. perc: Lindqvisttől veszik el a labdát, Lakatos pedig ezúttal egy bombagóllal jelentkezik, kilövi a bal felső sarokba (6–5). Zácsik labdát szerez, majd el is veszíti azt.

10. perc: Hansson ugrik be a bal szélről, de a kapufát találja el. Lakatos ezúttal Mártont találja meg, és ezúttal a balszélsőnk sem hibázik. 6–4

9. perc: … rohannak a svédek, Hagman pedig könnyű gólt lő (6–2). Időt kér a magyar edzőpáros. Lakatos passza tökéletes a szélre, Faluvégi pedig átejti a kapust. 6–3

8. perc: Passzívnál elveszik tőlünk a labdát…

7. perc: Ryde mutat be egy újabb védést, majd rendezetlen védelemmel szemben jön egy újabb svéd átlövésgól, ezúttal is Strömbergtől. 5–2

6. perc: Tomori talpról lő, Rydéről pedig a kapuba pattan a labda (3–2). Bíró mutat be egy bravúrt, majd összeszedjük a kipattanót. Ryde is véd egyet, a másik oldalon pedig Strömberg lő gólt kilenc méterről. 4–2

5. perc: Kácsor a kapu mellé pattintja a labdát. Bíró hiába véd ziccert, Márton a hatoson belül állt, hetest kapnak a svédek. Petrén gólra váltja. 3–1

4. perc: Lakatos találja meg Pásztort, aki estében gólt lő. Nem adják meg, Pásztor már leért, de kapunk egy büntetőt.

3. perc: Klujber tegnap nem hibázott hetest, most azonban Ryde védte a büntetőjét. Megtalálják a beállót, de nincs svéd gól, Blohm a kapufát találja el. A mieink is elszórják a labdát, rohannak a svédek, Hagman pedig könnyű gólt szerez. 2–1

2. perc: Roberts lövését Bíró védi, de visszakapják a labdát a svédek. Lindqvist átlövése is beakad (1–1). Tomori harcol ki egy hetest, Roberts belülvédekezett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink vezethetik az első támadást. Zácsik azonnal be is köszön egy átlövésgóllal. 0–1

„Nagyon örülök, hogy majd’ egy év után játszhattunk végre válogatott meccset is, a kezdés előtt történt incidens ugyanakkor egy kicsit megviselt minket. A második félidőben már jobban ment a játék, és sikerült győzni – ez remek érzés” – mondta a szombati meccs után Háfra Noémi, a magyar válogatott átlövője.

A két csapat szombaton is összemérte az erejét, akkor a magyar válogatott 28–27-re nyert. Részletek itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Svédország–Magyarország női kézilabda felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!