Nyertek a svédek, életben maradt a magyar olimpiai álom!

NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2019.12.13. 06:16
Linn Blohm öt góllal járult hozzá a svéd sikerhez (Fotó: Kovács Anikó)
Svédország sima győzelmet aratott Németország ellen a női kézilabda-világbajnokság 7. helyért vívott mérkőzésén, így eldőlt, hogy a magyar női kézilabda-válogatott pályára léphet a 2020 márciusában rendezendő olimpiai selejtezőn.

Bár a magyar válogatott számára már fájdalmasan korán véget ért a vb, mégis az utolsó előtti versenynapig izgulhattunk, kijutunk-e az olimpiai selejtezőre, amire a tavalyi Eb-7. helyünk adott alapot. A sorsunk végül egyetlen meccsen, a német–svéd helyosztón múlt, ahol a skandinávok sikere kellett nekünk. A helyzetet nehezítette, hogy a németeknek ez volt az utolsó lehetőségük a kvalifikációs tornán való szereplés kiharcolására, míg a svédek vereség esetén sem buktak volna el, bár nehezebb csoportba kerültek volna.

Ennek megfelelően aggódva figyelhettük, hogy a meccs elején mennyi hibával és körülményesen játszott a svéd csapat, amelynek rendre futnia kellett az eredmény után. Henrik Signell svéd kapitánynak már a 9. percben időt kellett kérnie. Az előző meccsen bokasérülést szenvedő Alicia Stolle vállalni tudta a játékot, és első öt lövéséből öt gólt lőtt, míg a német kapuban Dinah Eckerle sokáig ötven százalékon állt, bár az is hozzátartozik, hogy sokszor jöttek középre a svéd lövések.

Négygólos hátrányban is volt Svédország (8–4), innen kezdte meg a felzárkózást, majd a 21. percben vezetett először (10–9-re). Az egész tornán kiválóan játszó beálló, Linn Blohm ezúttal is dobálta a gólokat, de sokat lendített csapatán a korábbi érdi Jamina Roberts beállása is, aki nem mellesleg kettesben jól fogta meg Stollét. A lelátón a győri különítmény egyre gyakrabban tapsolhatott svéd góloknak, a skandinávok sokszor átrohantak ellenfelükön, és a szünetben 18–13-ra mentek.

A svédek kapusa, Filippa Idéhn is elkapta a fonalat, a németek majdnem öt percig nem találtak be a második félidő elején, Henk Groenernek időt kellett kérnie. A svédek támadójátéka jobban működött Isabelle Gulldén nélkül, aki látszólag még nincs csúcsformában, de a heteseket biztos kézzel értékesítette. Idéhn sorra fogta meg a ziccereket, a svédek első félidős fordítása után a fonalat elveszítő németek egyre nagyobb bajba kerültek. Úgy tűnt, erővel is jobban bírják a hajrát a svédek, a meccs utolsó negyedéhez érve már tízzel vezettek, s 35–24-re nyertek. A németek már biztosan nem lehetnek ott a tokiói olimpián.

Mindez azt jelenti, hogy a magyar válogatott készülhet a jövő márciusi selejtezőre, ahol Kína, Szerbia és a vb 3. helyezettje (Oroszország vagy Norvégia) lesz az ellenfél. További részletek ITT.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
A 7. HELYÉRT
Németország–Svédország 24–35 (13–18)
Ld.: Stolle 6, ill. Gulldén 7

AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐK CSOPORTBEOSZTÁSA1. CSOPORT
A vb 2. helyezettje (Hollandia vagy Spanyolország)
A vb 7. helyezettje: Svédország
A világbajnokság 3. legjobb kontinensének (Afrika) képviselője: Szenegál
A világbajnokság 4. legjobb kontinensének (Amerika) képviselője: Argentína

2. CSOPORT
A vb 3. helyezettje (Oroszország vagy Norvégia)
A vb 6. helyezettje: Szerbia
A világbajnokság 2. legjobb kontinensének (Ázsia) 1. képviselője: Kína
A világbajnokság legjobb kontinensének (Európa) 2. képviselője: MAGYARORSZÁG

3. CSOPORT
A vb 4. helyezettje (Oroszország vagy Norvégia)

ESEMÉNYEK

60. perc: egy időn túli hetes még, Minevskaja bedobja. 24–35, VÉGE!

58. perc:
Zschocke köszön be, Forsberg reagál – 23–35.

57. perc:
újabb üres kapus svéd gól, Lindqvist. 22–34.

56. perc:
Behnke és Petren gyors gólváltása, 22–33.

55. perc:
Petren lövi ki a bal felső sarkot kíméletlenül, majd Lindqvist lő gólt üres kapura távolról – 21–32.

54. perc:
Minevskaja dobja be a hétméterest, 21–30.

51. perc:
Naidzinavicius szépít üres kapunál, Forsberg válaszol – 20–30.

51. perc:
Idéhn leteremti a hatoson belülre nyúló ellenfelét, ki is állítják két percre.

50. perc:
német időkérés.

50. perc:
Bölk állítja vissza a tízgólos különbséget, 19–29.

49. perc:
Idéhn, a svéd kapus talál be távolról! Behnke válaszol egyből, 18–29.

48. perc:
Mellegard gyorsan reagál is, 17–28!

48. perc:
Grijseels szépít, 17–27.

47. perc:
Gulldén újabb hetest dob be, 16–27!

45. perc:
Blohm talál be üres kapunál, közte tíz! 16–26!

45. perc:
Gulldén kíméletlen a heteseknél, 16–25!

45. perc: Minevskaja ül le két percre.

44. perc:
Blohm óriási ziccert ront, jöhetnek a németek!

41. perc:
Idéhn elképesztő formában, újabb lövést hárít, majd jön az újabb svéd gól! 16–24!

40. perc:
nagyszerű egyéni alakítás után újabb gól Robertstől! 16–23!

38. perc:
Minevskaja óriási átlövéssel talál be, Lundström viszont reagál! 16–22.

37. perc:
Strömberg jó lövésére Schmelzer válaszol egyből, 15–21.

36. perc:
Stolle töri meg a német jeget, 14–20.

35. perc:
Idéhn ismét! A mezőnybe is beküldött Minevskaja lövését hárítja.

34. perc:
most mindkét oldalon hibás döntések és elrontott lövések – időt is kér Németország.

32. perc:
Idéhn védéssel kezdi a második félidőt, Roberts dobja az újabb svéd gólt! 13–20!

32. perc:
Gulldén bedobja, hat gól az előny! 13–19!

31. perc:
Mellegard harcol ki hetest a svédeknek.

31. perc: a németek kezdik a második félidőt!

30. perc: véget is ér az első játékrész! Egyelőre számunkra remekül alakulnak az események, hiszen ötgólos a svéd előny – ha így marad, a magyarok olimpiai selejtezőt játszhatnak. Hamarosan folytatjuk!

30. perc:
végigrobognak még a svédek a végén, Roberts góljával öt gól az előny! 13–18!

30. perc:
Gulldén újabb hetese, 13–17!

29. perc:

29. perc:
Wall és Lundström is betalál gyors egymásutánban, hárommal vezetnek a svédek! 13–16!

28. perc:
Minevskaja értékesíti a hétméterest, 13–14.

27. perc:
Strömberg ismét gólt szerez, 12–14!

26. perc:
Gulldén hetesből visszaszerzi a svéd vezetést! 12–13.

26. perc:
német kiállítás.

26. perc:
Bölk megy át a svéd falon, ismét egyenlő. 12–12.

25. perc:
Berger faragja egyre a hátrányt, 11–12.

24. perc:
Gulldén hetesből talál be, kétgólos svéd előny, ami kedvez a magyaroknak! 10–12.

23. perc:
óriási átlövés Jamina Robertstől, ismét svéd előny! 10–11.

22. perc:
Minevskaja hetesből egyenlít, 10–10.

21. perc:
Idéhn mutat be egy védést, Blomstrand lövése átcsorog Eckerlén! Vezet Svédország, 9–10!

20. perc:
remek ejtés! Blohm gólja után egyenlő az állás, 9–9.

20. perc:
Blohm visszahozza a svédeket egy gólra, 9–8.

19. perc:
hat perc után német gól! Berger talál be, 9–7.

18. perc: Eckerle megint hárít!
Blohm egalizálhatna, de a kapus ihletett formában kézilabdázik eddig.

18. perc:
rontanak a németek, egyenlíthetne Svédország, de Mellegard a pályán kívül kapja a labdát… Nem az első svéd technikai hiba.

16. perc:
Strömberg remek csellel megy be, 8–7!

15. perc:
Blohm harcol meg a kipattanóért a vonalon, 8–6.

14. perc:
svéd gól a bal szélről, Mellegard higgadt – 8–5.

13. perc:
Stolle vágja fel a labdát a bal felsőbe. 8–4.

12. perc:
Eckerle véd ismét, Roch robog el, 7–4.

11. perc:
megint Stolle, már a negyedik gólját szerzi. 6–4.

11. perc:
gyönyörű egyéni alakítás Lindqvisttől, 5–4.

10. perc:
Eckerle gyors egymásutánban két bravúrt is bemutat! Eddig remek formában a németek kapusa.

9. perc:
jön is a svéd időkérés.

9. perc:
ismét német találat, Behnke. 5–3 immár.

8. perc:
csak nem egy újabb német átlövés? De. Naidzinavicius, 4–3.

7. perc:
svéd hétméteres, Gulldén értékesíti. 3–3

6. perc:
elveszik a labdát a svédektől, ám Roch ziccerét Idéhn bravúrral hárítja!

5. perc:
Blohm egyenlít, ám Stolle azonnal reagál – már háromnál jár. 3–2.

4. perc:
Stolle szerzi az újabb német gólt, újabb átlövésből, 2–1.

4. perc:
ismét hiba itt is, ott is, majd Blohm sáncol egyet.

3. perc:
a másik oldalon is egy átlövés, egyenlít Svédország – Massing, 1–1.

2. perc:
Stolle átlövi a svéd falat, megvan az első gól. 1–0

2. perc:
hiba itt is, ott is, jönnek a németek ismét.

1. perc: a svédek kezdik a mérkőzést! Rögtön egy eladott labdával.