Női kézi-vb: fontos holland győzelem, nyertek az oroszok is

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), H. T. (Budapest)NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), H. T. (Budapest)
2019.12.05. 11:27
Hollandia legyőzte Szerbiát a női kézilabda-világbajnokság A-csoportjának negyedik fordulójában, és továbbjutott. Oroszország a D-csoportban Japán ellen nyert, ezzel továbbra is hibátlan a tornán.

Hollandia már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, hamar kialakult a magabiztos különbségű vezetés, a szerbeknek nem volt válaszuk a holland rohamra. Végül Hollandia 13 góllal, 36–23-ra nyert.

Danick Snelder, a Ferencváros holland beállója három, Jelena Lavko az Érd szerb jobbátlövője egy gólt dobott. A mezőny legeredményesebb játékosa Estavana Polman volt nyolc góllal, akinek férje, a korábbi 109-szeres válogatott Rafael van der Vaart végig lelkesen szurkolt a lelátón.

A szerbek továbbjutás pénteken, a szlovénok elleni meccsen dől el.

Miért jött jól a magyar válogatottnak a hollandok győzelme?

Nos, amennyiben a már olimpiai kvalifikációval rendelkező Dél-Korea ott lesz a 2-7. hely valamelyikén, úgy, a nyolcadik helyen befutó válogatott is készülhet a márciusi pótselejtezős tornára. Sőt, ha a franciák is benne lesznek a hétben, akkor a vb-kilencedik is.

Az első helyen kiemelt kontinens (bizonyára Európa) további két hellyel gazdagodik majd, ezt az a két csapat kapja meg, aki a vb-ről nem szerzett indulási jogot. Mivel az Eb-harmadik Hollandia ezzel a győzelemmel továbbjutott, így nem lesz szüksége a kontinenstornán kiharcolt bronzéremért járó extra helyre, amely így tovább csúszik – hazánknak kedvezve. (Mi hetedikek lettünk a tavalyi Eb-n.)

Túl sokat számolgatni egyelőre azonban felesleges, most az a legfontosabb, hogy Kim Rasmussen csapata pénteken legyőzze Romániát és továbbjusson, ám ha ez mégsem sikerülne, akkor is marad még esélye az olimpiai kvalifikációs tornára.

6. Kuba 4 4 92–183 –91 0
Eddig megállíthatatlanok az oroszok(Fotó: Kovács Anikó)

A D-csoportban a már a meccs előtt is biztos továbbjutó Oroszország Japánt is legyőzte, ezzel továbbra is hibátlan. A svédek elleni csoportmeccsen dől el, hogy kettő, három vagy négy ponttal érkezik a középdöntőbe.