Női kézi NB I: otthon nyert magabiztosan az Alba Fehérvár

2022.03.25. 19:35
Magabiztos győzelmet aratott az Alba Fehérvár (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
Hazai környezetben győzte le magabiztosan 30–20-ra az Alba Fehérvár az MTK-t a női kézilabda NB I 19. fordulójában.

A székesfehérváriak a nyolcadik percben szerezték meg először a vezetést 4–3-nál, amit aztán a félidő végéig ki sem engedtek a kezükből, ráadásul négygólosra növelték az előnyüket (16–12).

A fordulás után még Utasi Linda kiállítása sem segített az MTK-nak a felzárkózásban, sőt, az Alba Fehérvár hamarosan már 20–14-re vezetett. A legnagyobb különbség a két fél között az 53. percre alakult ki, ekkorra már 27–17-re vezetett a házigazda, amely végül 30–20-ra diadalmaskodott.

A legeredményesebb az MTK frissen, a Győri Audi ETO KC-tól kölcsönben szerződtetett játékosa, Pál Tamara volt, aki hét találatot szerzett. Hazai oldalon Triscsuk Krisztina hat góllal segítette csapatát a győzelemhez.

KÉZILABDA
NŐI NB I
ALBA FEHÉRVÁR–MTK BUDAPEST 30–20 (16–12)
Székesfehérvár, 700néző.V:Bóna, Földesi.
FEHÉRVÁR:
PIJEVIC – Domokos D. 1, Bardi 2, Boldizsár, BESSZER 3, Gerháth K. 2, TAKÓ 3. Csere: TÓTH NIKOLETT, Kubina (kapusok), Ojama 2, Varga E., UTASI 4, TÖPFNER 4, AFENTALER 3, Triscsuk 6 (6), Sulyok. Edző: Józsa Krisztián
MTK: Győri B. – Juhász Eszter, Kekezovics 1, MARINCSÁK 4, Szabó Laura 1, PÁL T. 7 (3), Pelczéder. Csere: Hlogyik (kapus), Mazák-Németh, Koronczai, Bánfai 1, Dakos, Román 3 (1), Sallai N. 3. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 11–6. 24. p.: 12–7. 28. p.: 14–9. 34. p.: 17–14. 40. p.: 21–15. 46. p.: 23–16. 52. p.: 25–17. 58. p.: 30–19. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 7/4
Józsa Krisztián: – Elsősorban a védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet, amely az első és a második félidőben is nagyszerűen működött, mögötte pedig Tea Pijevic kiemelkedően védett a kapuban. A támadójátékunk az első félidőben még akadozott, a szünet után viszont amit elterveztünk, gyakorlatilag minden sikerült, de nincs ekkora differencia a csapatok között.
Vida Gergő: – Megérdemelten nyert a Fehérvár. Az első félidőben a saját butaságaink miatt alakult ki a különbség, támadásban hibáztunk, főleg a második hullámos megoldásokban, és ezekből könnyű gólokat kaptunk. A szünet után elmaradtak a gólok, pedig megvoltak a helyzeteink, hétmétereseket, ziccerek sorát hibáztuk el. A hajrában már elengedtük a meccset, emiatt szégyellem magam, mert ez volt a második ilyen mérkőzésünk két héten belül.