Női kézi NB I: nyolcgólos hátrányból nyert a Fehérvár

2013.03.09. 20:09
A női kézilabda NB I 20. fordulójában az Fehérvár KC hazai pályán 30–26-ra legyőzte a szünetben 20–12-re vezető Kiskunhalas NKSE-t.

A nap másik mérkőzésén a Budapest Bank Békéscsaba a szünetben még négygólos hátrányban volt a BSE otthonában, de végül 27–25-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
BUDAPEST SE–BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–
27 (14–10)
Elektromos-sportcsarnok, 300 néző. V: Bacs, Bán
BSE: Schneck R. – Barczi 2, Borbás 3 (3), PETROVSZKI 7, Kopecz 1, Fekete 4, Rózsa 5. Cs: Hegyesi (kapus), Csuka 2, Pácz, Fundák 1, Schneck D. Edző: Papp György
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Hajduch, NYIKOLAJENKO 9 (6), TÓTH K. 5, Hanczvikkel 5, Leposava 1, Gávai 1. Cs: Veress (kapus), Csáki 2, Szögi 2, Kelemen 2. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–2. 15. p.: 4–6. 25. p.: 12–8. 40. p.: 15–19. 48. p.: 20–22. 57. p.: 21–27
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Feketét a 41. percben kizárták
Hétméteresek:
4/3, ill. 6/6
Papp György:
– Jó első félidő után a fordulás utáni 12 perces rövidzárlat eldöntötte a két pont sorsát. Ennyi kihagyott helyzettel nem lehet meccset nyerni.
Bakó Botond: – Tragikus első félidő után a második játékrészben magunkra találtunk, így sikerült a két pontot megszereznünk.

FEHÉRVÁR KC–KISKUNHALAS NKSE 30–26 (12–20)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Natkai, Szalay
FEHÉRVÁR: Szikora – AZARI 5, EMBEROVICS 4, TILINGER 5, HORVÁTH B. 6, TRISCSUK 9 (3), Vaszari 1. Cs: Trimmel (kapus), Siti E., Zsigmond V. Edző: Pal Oldrup Jensen
KISKUNHALAS: Pethő – Sterbik 2, Drávai 2, Takács B. 1, Szamoránsky A. 3, BARNA 6, VARGA D. 4 (3). Cs: Lengyel (kapus), Valovics 2, FAUSZT 4, Borkowska 1, Tápai A. 1 Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–8, 12. p.: 7–10, 18. p.: 8–14, 24. p.: 11–16, 28. p.: 11–9, 33. p.: 14–21, 39. p.: 18–22, 45. p.: 22–22, 51. p.: 25–23, 57. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Pal Oldrup Jensen:
– Az első félidőnk borzasztóan sikerült, ám a második játékrészben nagyon komoly védekezéssel, és az ezzel párosuló kapusteljesítménnyel visszahoztuk a meccset.
Golovin Vlagyimir: – Laurencz Laci bácsitól idéznék, egyszer egy azt mondta egy vereség után: „Megpróbáltuk elveszíteni a meccset, és sikerült."