Női kézi NB I: bronzérmes a DVSC; nyert a Siófok és az MTK is

M. D.M. D.
2022.04.30. 19:52
Pál Tamara vezérletével nyert az MTK a Vasas ellen (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Siófok a Dunaújváros (28–21), az MTK a Vasas ellen nyert (31–28) a női kézilabda NB I-ben szombaton, míg a DVSC az Alba Fehérvár legyőzésével (36–28) megszerezte a bajnoki bronzérmet.

A játéknap egyik, ha nem a legjobb teljesítményét Pál Tamara nyújtotta, aki 12 góllal járult hozzá az MTK sikeréhez a Vasas ellen (31–28). Az angyalföldi együttes továbbra is utolsó a tabellán, és ha a hátralévő három mérkőzésén nem szerez legalább öt pontot a Dunaújváros, a DVSC és a Siófok ellen, akkor biztosan kiesik.

A Siófok hét góllal nyert hazai pályán a Dunaújváros ellen (28–21), míg a Debrecen nyolcgólos győzelmet aratott az Alba Fehérvár otthonában (36–28), ezzel matematikailag is biztossá vált, hogy megszerzi a bajnoki bronzérmet.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–DVSC SCHAEFFLER 28–36 (14–18)
Székesfehérvár, 400
néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – TÖPFNER 10 (8), Afentaler 3, Besszer 4, Varga E. 1, UTASI 5, Takó. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár 1, Szarka A. 2, Gerháth K., Bardi 1, Ohjama 1. Edző: Józsa Krisztián
DVSC: Csapó Kyra – M. Costa 2, Fachinello 2, BORDÁS 2, Hornyák D., VÁMOS P. 2, PETRUS 6. Csere: Torda (kapus), SZABÓ NINA 4, KOVÁCS ANNA 7 (3), Tóvizi 1, Jezsikava 2, Planéta 1, Poczetnyik 2, VÁMOS M. 5, Arany. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–4. 12. p.: 3–9. 18. p.: 7–11. 24. p.: 11–14. 28. p.: 14–16. 34. p.: 16–19. 40. p.: 19–22. 46. p.: 22–26. 52. p.: 24–31. 58. p.: 26–35
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 3/3
Józsa Krisztián:
– A Debrecen bizonyította, hogy miért lett harmadik a bajnokságban. Nagyon jó teljesítményt nyújtott, számunkra kissé hullámzó volt a mérkőzés, ameddig mi erővel bírtuk, addig próbáltunk kapaszkodni. Rosszul kezdtünk, de volt tartásunk és visszajöttünk a mérkőzésbe, utána pedig buta hibákból ismét nagy lett a különbség. A második félidőben visszajöttünk egy gólra, de talán ott elfogytunk, és átfutott rajtunk ellenfelünk. Rengeteg gólt kaptunk, jobban örültem volna egy kicsit szorosabb a vége.
Szilágyi Zoltán: – A Fehérvár nagyon megnehezítette a dolgunkat, jól indultunk, a védekezésünk rendben volt, és ebből tudtunk könnyű gólokat dobni, valamint a támadójátékunkban is megvolt az a sebesség, amelyet az előző fordulóban hiányoltam. Az első félidő második fele egyértelműen a hazaiaké volt, a szünet után aztán ismételten masszívvá vált a védekezésünk és támadásban hoztunk egy jó átlagot. Ez a teljesítmény kellett ahhoz, hogy magabiztosan tudjuk a két pontot megszerezni. Mindez azért nagy szó, mert ezzel sikerült több fordulóval a bajnokság befejezése előtt bebiztosítani a bronzérmet.

VASAS SC–MTK BUDAPEST 28–31 (15–16)
Budapest,
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 100 néző. Vezette: Bóna Sz., Földesi Cs.
VASAS: Gercsó – Imrei 1, Kajdon 11 (3), Szilovics 5, Faragó L. 1, Oláh K. 2, M. Agbaba. Csere: Pénzes 4 (1), Speth 2, Kovács Noémi 2. Edző: Penszki Gergely
MTK: Győri B. – Kekezovics 3, Pál T. 12 (2), Marincsák 3, Mazák-Németh, Juhász Eszter 1, Dakos 3. Csere: Hlogyik P. (kapus), Pelczéder 6, Koronczai 3, Bánfai K. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 15. p.: 7–7. 25. p.: 13–13. 40. p.: 20–23. 50. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4 ill. 2/2
Penszki Gergely:
– Jellempróbaló felkészülés után indultunk a mérkőzésnek, szeretnénk igazolni, hogy hajtunk a klubért. Taktikailag mindkét félidő egy-egy részében nem tudtuk végrehajtani elképzeléseinket, az ellenfél kivédte próbálkozásainkat. A második félidőben az MTK őrizte előnyét.
Vida Gergő: – Az első félidő huszadik percéig sebesség és logika nélkül támadtunk, és védekezésünk is nyitva hagyta az utat kapunkhoz. A második félidőben már feljavult a védekezés, ez segített előnyt szerezni, amit sikerült a végéig megőrizni.

SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–21 (11–10)
Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 700 néző. V: Őri, Pozdena.
SIÓFOK: Vojnovic – Such N. 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 4, Sirián 2, Janjusevics 3, Szarková 3, MAVSAR 5. Csere: Herczeg L., Krasznai (kapusok), Böhme 3, Lapos, Kiss N. 1, Kadlicsek, WALD 4, Juhász F. 1. Edző: Uros Berger.
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Horváth G. 1, Polics 1, FARKAS J. 4, WEISHEITEL 5, SZALAI 7, Kazai. Csere: Wéninger (kapus), Kukucska 2, Fodor N, Krupják-Molnár, Matucza 1, Nick, Mrmolja. Edző: Vágó Attila.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–2. 13. p.: 4–4. 17. p.: 5–8. 24. p.: 9–8. 34. p.: 13–11. 41. p.: 18–15. 45. p.: 20–16. 52. p.: 22–17. 56. p.: 26–19.
Kiállítások:
8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –/–
Uros Berger:
– Az előző két mérkőzés nehéz volt, hiányzott Katarina Jezic, akinek fontos szerepe van támadásban és védekezésben egyaránt. Nélküle is megoldottuk a feladatot, ezért elégedett vagyok. Javultunk támadásban, de persze még mindig vannak hibáink.
Vágó Attila: – Nagyon jó első félidőt játszottunk, három-négy góllal is vezettünk, aztán zicereket hagytunk ki, emberelőnyös helyzetben üres kapus lehetőséget puskáztunk el. Fordított a Siófok, a második félidőben pedig ameddig bírtuk, tartottuk az eredményt. Fontos játékosaink hiányoztak, de akik pályára léptek, becsülettel tették a dolgukat.

42
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számolható a tabellában.