Női kézi NB I: kőkemény rangadót nyert meg a Győr Debrecenben

R. P.R. P.
2022.12.30. 20:48
Rju Eun Hi hét góllal vette ki részét a győriek sikeréből (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
A női kézilabda NB I 9. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO KC 31–30-ra legyőzte idegenben a DVSC Schaefflert.

A debrecenieknél két fontos játékos is hiányzott: Hornyák Dóra pár napja keresztszalag-szakadást szenvedett, így hosszú hónapokra kidőlt, míg az egyik leggólerősebb játékos, Töpfner Alexandra betegséggel küzd.

A győrieknél pályára lépett az orrtörése után Ana Gros – gólt is szerzett –, valamint a nyáron igazolt Line Haugsted is, aki vállsérülése miatt még nem is játszott eddig Ambros Martín csapatában.

A meccs rangadóhoz méltóan végig nagyon szorosan alakult. Az első félidőben inkább a debreceniek vezettek, de a második félidőben inkább a győrieknél volt az előny.

A végén, 31–30-as győri vezetésnél a Loki támadhatott az egyenlítésért, de Sandra Toft kivédte Jovana Jovovics lövését. A hátralévő másodpercekben a Győr rutinosan „lenyelte” a labdát, és megnyerte a kőkemény rangadót.

A debreceni Kácsor Gréta tíz találatánál senki sem szerzett többet, a Győrben Rju Eun Hi hét gólig jutott.

KÉZILABDA, NŐI NB I
9. FORDULÓ
DVSC Schaeffler–Győri Audi ETO KC 30–31
(15–16)
Debrecen, 2000 néző. V: Hargitai, Markó.
DEBRECEN: GABRIEL – COSTA 3, PLANÉTA 3, Vámos P., Füzi-Tóvizi, KÁCSOR 10 (4), PETRUS 3. Csere: Torda (kapus), Bordás 2, Hámori 3, Szabó N. 2, Jovovics 1, VÁMOS M. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
ETO: Silje Solberg – Faluvégi, RJU UN HI 7 (2), S. OFTEDAL 4, BLOHM 6, NZE MINKO 3, Schatzl Nadine 1. Csere: SANDRA TOFT (kapus), Broch 1, Anne M. Hansen, Haugsted, Gros 3 (3), FODOR CS. 3, Győri-Lukács 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 8. p.: 5–3. 22. p.: 11–12. 26. p.: 14–13. 29. p.: 14–16. 32. p.: 17–17. 42. p.: 21–23. 55. p.: 26–29. 58. p.: 30–30. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5.
Szilágyi Zoltán:
– Nagyszerű mérkőzést játszottunk a világ egyik legjobb csapata ellen, melyet az utolsó percig élesen tartottunk. Többször is a kezünkbe vehettük volna az irányítást, ám a kulcspillanatokban hibáztunk, ez a vereségünk legfőbb oka. A szívünk vitt előre minket, jó teljesítményt nyújtottunk, panaszra nem lehet okom a vereségünk ellenére sem.
Ambros Martín: – Egyre élesebb meccseket játszunk a Debrecennel, de ez tesz igazán jót a magyar bajnokságnak. Nehezen lett meg a két pont, igazi kihívás volt elhozni a bajnoki pontokat Debrecenből, élvezetes meccset játszottunk, kiváló évzáró volt. A nehéz napok után megmutatták játékosaim, mekkora bennük a küzdőszellem.

Alba Fehérvár KC–Praktiker-Vác 24–24 (11–13)
Székesfehérvár, 650 néző. V: Őri, Pozdena.
FEHÉRVÁR: KUBINA – Zrnic, AFENTALER 3, VARGA E. 4, Kocsis B., SZTOSICS 7 (4), Takó 1. Csere: Tóth N. (kapus), UTASI 4, SZMBATJAN 4, Tolnai, Bojtos 1, Boldizsár, Szemes. Edző: Józsa Krisztián
VÁC: BUKOVSZKY – DIÓSZEGI 4, Ferenczy F. 1, HELEMBAI 5, KUCZORA 6 (1), MARINCSÁK 4, Ballai A. 2. Csere: Csizmadia F. (kapus), Ballai B. 1 (1), Kurucz, Kovalcsik J., Schatzl Natalie 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 7–9. 24. p.: 9–11. 28. p.: 10–13. 34. p.: 13–14. 40. p.: 17–16. 46. p.: 19–17. 52. p.: 22–21. 58. p.: 24–24. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Józsa Krisztián:
– Nem félig, hanem tele van a pohár, sőt egy kicsit túl is csordult! Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert küzdeni tudásból ma is abszolút jelesre vizsgáztunk. Beszélhetünk arról, hogy az ötvenötödik percben még három góllal vezettünk, de bárki aláírta volna a csarnokban, hogy a Vác ellen pontot szerzünk.
Herbert Gábor: – Az első félidőben nem úgy kezdtünk, ahogy szerettem volna, de utána uraltuk a mérkőzést, egy kicsit koncentráltabban nagyobb előnnyel is mehettünk volna a szünetre. Próbáltam felhívni figyelmet a szünetben, hogy még növelni kellene az előnyünket, ennek a szöges ellentéte következett be, egy felkészült Albával találtuk magunkat szembe és nagyon szenvedtünk.

Korábban:
Kisvárda Master Good SE–FTC-Rail Cargo Hungaria 18–26 (9–13)
Kisvárda, 800 néző. V: Kovács T., Mándli.
KISVÁRDA:
GRAOVAC – Udvardi 3 (2), Karnik Sz. 1, Bouti, Sápi 2, Siska 1, Mérai 1. Csere: AKIJAMA 3 (1), Radojevics 3 (2), JUHÁSZ G. 2, Sztamenics, Trunková 1, Habánková 1. Edző: Bakó Botond
FERENCVÁROS: BÍRÓ B. – Malestein 2 (1), KLUJBER 5, CVIJICS 4, Tomori, Lekics 2, Márton G. 3. Csere: JANURIK (kapus), Bölk 2, Kisfaludy, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Szucsánszki, Kukely A., Stolle 1, Hársfalvi 1, Papp D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 7. p.: 1–4. 10. p.: 4–5. 18. p.: 4–9. 25. p.: 8–10. 34. p.: 10–16. 42. p.: 12–20. 48. p.: 15–21. 56. p.: 17–24. Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/1
Bakó Botond:
– A védelmek és a kapusok domináltak, sajnos, mi hibáztunk többet, tizennégy ziccert rontottunk. Gyámoltalanok és kishitűek voltunk támadásban, ezt nem engedhetjük meg magunknak.
Elek Gábor: – Klasszikus év végi mérkőzés volt, igen érdekes játékszabályokkal… Örülök a győzelemnek, de nagyon gyenge volt a támadójátékunk, amihez kellett a Kisvárda jó védekezése is. A jó kapusteljesítményből viszonylag sok könnyű gólt szereztünk, igazából ez döntött.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Moyra-Budaörs 28–26 (14–11)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Altmár, Horváth M.
BÉKÉSCSABA:
Razum – Andróczki 3, LANISTANIN 8 (4), Bucsi 2, MAYER SZ. 2, GYIMESI 6, Borbély M. 1. Csere: SZABÓ D. (kapus), GIRICZ L. 2, Török F., Horváth G., TERMÁNY 4, Vámosi. Edző: Papp Bálint
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 2, Gergely-Zsigmond 3, GORILSZKA 4 (1), Hudák A., Szabadfi 1, PÁLOS-BOGNÁR 9 (5). Csere: Vártok R. (kapus), Tóth M. 2, Szekerczés 1, Braun 1, Schneider 2, Vártok T. 1, Mlinkó. Edző: Buday Dániel
Papp Bálint:
– Szépen és harciasan játszottunk. Nekünk csak akkor van esélyünk, ha csapatként funkcionálunk, ha a védekezés és a kapusteljesítmény is rendben van. Nagyon jó csapatot győztünk le, értékes sikert arattunk. Rendkívüli volt a hangulat, a szurkolók is segítettek, hogy átlendüljünk a holtponton.
Buday Dániel: – Megérdemelten nyertek a csabaiak, és az sem von le semmit az érdemeikből, hogy a megmozdulásainkat és teljesítményünket a szilveszteri válogatásokban kellene mutogatni. Ziccereket hagytunk ki, a kapusteljesítmény is hiányzott, így nem lehet ilyen légkörben nyerni. Csak magunkat okolhatjuk.

MTK Budapest–Siófok KC 33–32 (18–16)
Riz Levente Sport és Rendezvényközpont, 300 néző. V: Nagy F., Turóczy.
MTK:
Győri – GROSCH 6, SZABÓ K. 5, Szabó L. 2, SIMON P. 3, PÁL T. 13 (5), Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), Mazák-Németh, Román, Dakos 2, Kobela, Sallai N., Juhász E. 1. Edző: Vágó Attila
SIÓFOK: Rajcsics – Kojics 3, Papp N. 1, N’Diaye 5, Lakatos R., DEBRECZENI-KLIVINYI 8, MAVSAR 9 (4). Csere: Csapó, Herczeg (kapusok), Sirián 1, Puhalák 2, Juhász F. 1, Such 2. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–5. 20. p.: 11–10. 24. p.: 13–13. 40. p.: 25–17. 45. p.: 29–19. 53. p.: 31–26. Kiállítások: 10, perc, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Vágó Attila:
– Nem volt jó átélni az utolsó tíz percet, mert amit az első ötven percben felépítettünk, majdnem eldobtuk. Mi is sok gonddal küszködtünk, de a lányok szépen dolgoztak. A félidőt követően feljavult a védekezésünk, de meg kell tanulnunk, hogy tízgólos vezetésnél sem szabad ennyi hibát elkövetni.
Uros Bregar: – Nem szeretnék panaszkodni, de nagyon nehéz időszakot él most meg a csapatom, sok sérültünk és betegünk van. Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz, a második félidőben folytatódott a lejtmenet. Az utolsó tíz percben megmutattuk, hogy egyébként mire vagyunk képesek, de ma az MTK jobban akarta a győzelmet.

1. Győr 12 11 1 376–276 +100 22
2. FTC 9 9 292–203 +89 18
3. Debrecen 12 8 4 357–315 +42 16
4. Mosonmagyaróvár 9 6 3 286–252 +34 12
5. Dunaújváros 10 5 2 3 263–286 –23 12
6. Vác 9 5 1 3 247–241 +6 11
7. Siófok 9 4 5 237–243 –6 8
8. Fehérvár 10 3 2 5 253–282 –29 8