Női kézi NB I: fölényesen verte a Mosonmagyaróvár az Érdet

K. Zs.K. Zs.
2021.09.17. 19:41
Tóth Gabriella hét góllal vette ki a részét korábbi csapata legyőzéséből (Fotó: Török Attila)
A Mosonmagyaróvár hazai pályán 35–26-ra legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I 2. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A legutóbbi idényben bronzérmesként végző mosonmagyaróváriak 6–1-gyel indítottak, és a 16. percben már tízzel vezettek (14–4). A második félidőben a vendégek visszakapaszkodtak négy gólra (26–22), ám 28–24 után zsinórban öt hazai találat következett – ezzel végleg eldőlt a mérkőzés.

A fordulóból hátralévő négy meccset szombaton játsszák le.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–ÉRD 35–26 (22–13)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. V: Sándor L., Szikszai Cs.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – KOJICS 5, Lancz 3, TÓTH G. 7, Konecná 2, TÓTH E. 5 (1), HAJTAI 2. Csere: Mistina (kapus), PÁSZTOR 4, Kovács P. 2, Stranigg Zs. 3 (3), Asanin 1, Mihály, Török 1, Csekő. Edző: Gyurka János
ÉRD: Györkös – Csáki 3, Mód 3, Sztankovics 1, KOPECZ 5, PARÓCZY 6 (3), Fekete B. 2. Csere: Kántor 1, Hadfi (kapusok), Szabó K., VUKAJLOVICS 5, Abilda, Monori, Horváth D., Pécsi. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 6–1. 12. p.: 10–2. 16. p.: 13–4. 20. p.: 16–7. 24. p.: 18–9. 35. p.: 23–14. 41. p.: 26–19. 45. p.: 26–22. 55. p.: 31–24
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Gyurka János:
– Jól kezdtük ezt a mérkőzést, azt a gyors, dinamikus kézilabdát játszottuk, amire készültünk a nyáron. A bajnokság elején azonban várható volt, hogy ezt a tempót nem fogjuk végig bírni, és fölényes vezetésünknél a fiataloknak is mindenképpen lehetőséget akartam adni. Annak azonban örülök, hogy sima győzelemmel kezdtük hazai pályán a szezont.
Horváth Roland: – Teljesen érthetetlen módon odaajándékoztunk egy teljes félidőt a hazai csapatnak. Ezzel el is dőlt a meccs, mert az csak üres beszéd, hogy az eredményt nézve feljöttünk a második félidő közepén. Nagyon csalódott vagyok, nem szívesen adom a nevem olyan teljesítményhez, ami után azon kell gondolkodni, hogy mit is akarunk.

1. Győr 2 2 81–53 +28 4
2. FTC 2 2 69–51 +18 4
3. Debrecen 1 1 30–22 +8 2
4. Vác 1 1 27–22 +5 2
5. Dunaújváros 1 1 26–23 +3 2
6. Budaörs 1 1 24–23 +1 2
7. Mosonmagyaróvár 2 1 1 61–63 –2 2
8. Vasas 2 1 1 47–65 –18 2