Női kézi NB I: fölényes FTC-siker a Dunaújváros ellen

M. D.M. D.
2022.03.19. 15:53
Emily Bölk nyolc lövésből hat gólt dobott a Dunaújvárosnak (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Ferencváros 39–24-re nyert otthon a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I-ben szombaton.

A DVSC mosonmagyaróvári győzelme után az FTC a tabella harmadik helyéről várhatta a Dunaújváros elleni hazai mérkőzést. Elek Gábor csapata hamar magához ragadta a kezdeményezést, de az első 18 percben nem tudta leszakítani a vendégeket (8–6) – utána azonban a zöld-fehérek egy 5–1-es szériával 13–7-re elhúztak, és hatgólos előnyük a szünetig ki is tartott (16–10).

A második félidő elején a Dunaújváros felkapaszkodott négy találatra (20–16), Elek Gábor időkérését követően azonban a Ferencváros összeszedte magát, és kevesebb mint tíz perc leforgása alatt tízre növelte az előnyét (29–19). A végére ennél is nagyobb lett a különbség a két csapat között, 15 góllal nyertek a hazaiak (39–24), akiknél Emily Bölk hatszor, míg Angela Malestein, Klujber Katrin és Szöllősi-Zácsik Szandra ötször-ötször volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 39–24 (16–10)
Elek Gyula Aréna, 700
néző. V: Bócz, Wiedemann
FTC: JANURIK – Kovács Anett 3, Stolle 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Edwige 1, E. BÖLK 6, MÁRTON G. 4. Csere: Suba (kapus) 1, KLUJBER 5, Szucsánszki 1, Ballai A. 2 (1), Kisfaludy 3, Csiszár-Szekeres, Malestein 5 (2), Grbics 2, Tóth Nikolett. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Polics 4, Horváth G. 2, BULATH 5, Weisheitel 1, Nick V., Kazai. Csere: Wéninger (kapus), Szalai B. 2, FARKAS J. 7 (3), Borgyos, Krupják-Molnár, Matucza, Fodor N. 1, Kukucska, Kiss Cs. 2. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 19. p.: 10–6. 25. p.: 13–7. 35. p.: 18–14. 44. p.: 26–18. 50. p.: 30–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Nehezen vettük fel a játék ritmusát, de amikor sikerült, akkor nagyon jó tempót diktáltunk. Talán nem volt ekkora a különbség a két csapat között a mérkőzés képe alapján, de nem bánom, hogy végül ennyi lett közte a javunkra.
Vágó Attila: – Negyven percnyi játékunkkal elégedett vagyok, aztán volt egy lerohanásunk, ami kimaradt. Ezután volt egy gyermeteg hibákat hozó utolsó húsz percünk, ez viszont már nem tetszett, mert leromboltuk azt, amit eddig felépítettünk. Ezen feltétlenül dolgozni kell, mert fontos meccsek következnek.