Női kézi NB I: rangadót nyert a Debrecen a Mosonmagyaróvár ellen

R. P.R. P.
2022.03.18. 19:59
Rangadót nyert a Debrecen (Fotó: DVSC Kézilabda)
A női kézilabda NB I-ben a DVSC Schaeffler 12–12-es félidő után 31–23-ra legyőzte idegenben a Motherson Mosonmagyaróvári KC együttesét.

A debrecenieknél Kovács Anna nagyszerűen játszott, hét gólt dobott, de Vámos Petra öt találata (hat kísérletből) is figyelemre méltó.

A Budaörs fontos lépés tett a bennmaradás felé azzal, hogy 28–20-ra legyőzte a Vasast.

NŐI KÉZILABDA NB I
Motherson Mosonmagyaróvári KC–DVSC Schaeffler 23–31
(12–12)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály P., ASANIN 5, TÓTH ESZTER 7, Pásztor N. 2, Tóth G. 2, Hajtai 2. Csere: Mistina K. (kapus), Kovács P., Török L. 1, MILICS 3, Lancz 1, Kojics. Edző: Gyurka János
DEBRECEN: CSAPÓ KYRA – M. Costa 2, Fachinello 1, Tóvizi 1, HORNYÁK D. 2, VÁMOS P. 5, PETRUS 3. Csere: Torda (kapus), JEZSIKAVA 4 (1), Bordás, Arany 1, Planéta 3 (2), Poczetnyik, KOVÁCS ANNA 7 (1), Szabó Nina 2, Makó. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 2–2. 12. p.: 4–4. 16. p.: 6–5. 20. p.: 7–8. 24. p.: 9-10. 35. p.: 12–16. 41. p.: 15–20. 45. p.: 17–21. 55. p.: 20–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 5/4
Gyurka János:
– Az első félidő rendben volt, bár nem kezdtük olyan jól a találkozót, ahogy szoktuk. A fordulás után azonban az öltözőben maradtunk, amit Kovács Anna vezérletével remekül kihasznált a kiváló játékosokból álló Debrecen. Ekkor sem a védekezésünk, sem a támadó játékunk nem működött és egy kicsit a hitünket is elveszítettük. Ezt azért sajnálom nagyon, mert így nem tudtuk kiszolgálni a szurkolótáborunkat.
Szilágyi Zoltán: – Mindenekelőtt gratulálni szeretnék a születésnapos Gyurka Jánosnak, aki most is remekül felkészítette a csapatát. Nem számítottunk arra, hogy ilyen különbséggel tudunk győzni Mosonmagyaróváron. A fordulás után azonban sikerült megtalálni az ellenszert a hazai kapusokkal szemben és szerencsére az előnyünk tudatában is jól kézilabdáztunk. A védekezésünkkel az egész találkozón elégedett voltam, amit ezen a találkozón a kapott góljaink száma is bizonyít.

Moyra-Budaörs–Vasas SC 28–20 (13–9)
Budaörs, 930 néző. Vezette: Hargitai, Markó
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – Szabó-Májer 2, SCHNEIDER 6 (2), Zsigmond V. 3, J. AGBABA 4, JOVOVITY 6, Tóth M. 2. Csere: Vártok (kapus), Smid, Pálos-Bognár 2 (2), Szabadfi, Palotás 3. Edző: Buday Dániel
VASAS: Kurucz – Imrei 3, M. AGBABA 7, Pénzes, Faragó L. 1, Speth, Oláh K. 1. Csere: Gercsó, Zsigmond P. (kapusok), Kajdon 2 (2), Ács, BLAUBACHER 5, Kovács N., Szatmári 1. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 6–7. 23. p.: 11–7. 27. p.: 12–8. 36. p.: 16–11. 40. p.: 18–12. 47. p.: 22–16. 53. p.: 26–19.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/2
Buday Dániel:
– Elismerésem a csapatomnak, mert nagyon motiváltan és jól játszott. A védekezés és a kapusteljesítmény volt a kulcs, mert az még nem működött ilyen jól a szezonban, mint most. Megérdemeltük ezt a sikert, de tesszük tovább a dolgunkat.
Penszki Gergely: – Most éppen az impotens támadójáték miatt veszítettük el a mérkőzést. Valamelyest jobb volt a védekezésünk, mint múlt héten, érthetetlen, hogy egyszer a támadójáték, egyszer a védekezés működik…

Kisvárda Master Good SE–Alba Fehérvár KC 30–26 (19–14)
Kisvárda, 320 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
KISVÁRDA: Mátéfi D. – BOUTI 4, Mészáros-Mihálffy, Karnik Sz. 3, Siska 2, DOMBI L. 8, SZTAMENICS 4. Csere: Udvardi 4 (1), T. RADOJEVICS 4 (2), Juhász Gréta 1, Dombi K. Edző: Bakó Botond
SZÉKESFEHÉRVÁR: Pijevic – TÖPFNER 5 (1), Boldizsár B., Ohjama 4, Varga E. 1, Utasi 2, TAKÓ 4. Csere: Tóth Nikolett (kapus), BESSZER 4, Bardi 1, Gerháth K. 2, Domokos D. 1, Triscsuk 2 (1), Szarka A. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 11–5. 20. p.: 15–8. 25. p.: 18–10. 39. p.: 20–18. 51. p.: 24–22. 56. p.: 27–22. 59. p.: 28–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2
Bakó Botond:
– Az első félidőben jó tempóban játszottunk, amibe talán bele is fáradtunk egy kicsit. A Fehérvárnak volt tartása, nem tört meg nyolcgólos vezetésünk után sem, de újítani tudtunk.
Józsa Krisztián: – Jobb volt a Kisvárda, nem is kérdés, miközben mi az első félidőben „kinyírtuk” saját magunkat, elsősorban védekezésben.

1. Győr 17 17 553–353 +200 34
2. Debrecen 18 15 3 525–440 +85 30
3. FTC 15 14 1 460–334 +126 28
4. Vác 16 11 5 497–452 +45 22
5. Mosonmagyaróvár 18 10 1 7 567–532 +35 21
6. Siófok 17 9 8 520–517 +3 18
7. Kisvárda 18 8 1 9 460–484 –24 17
8. MTK 17 5 4 8 446–476 –30 14