Női kézi NB I: a Siófok legyőzte idegenben a Vácot

M. D.M. D.
2022.03.19. 19:35
Pál Tamara szenzációs teljesítményt nyújtott az Érd ellen (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Siófok 36–32-re nyert Vácon, míg az MTK 35–33-ra nyert az Érd vendégeként a női kézilabda NB I-ben szombaton.

A Siófok először az első negyedóra végén vezetett Vácon (9–8), majd háromgólos előnnyel vonulhatott a szünetre (20–17). A második játékrész első harmadában a Balaton-parti együttes őrizte két-három gólos fórját, ám a hazaiak a játékrész közepén feljöttek egy találatra (25–26), és a 46. percben az egyenlítésért támadhattak, de Kácsor Gréta eladta a labdát.

Utána a Vác még egyszer megközelítette egy gólra a vendégeket (27–28), de aztán visszaállt a három-négy gólos különbség a felek között, így az utolsó percekre már nem is maradt esélye a hazaiaknak a pontszerzésre – 36–32-re nyert a Siófok, amelyben Andjela Janjusevics tizenegy gólt dobott.

Hasonlóan gólzáporos meccsen nyert az MTK Érden. Húsz–húszas állás után már szinte végig a kék-fehérek vezettek – 28–28-nál állt még egyszer döntetlenre a meccs –, s a 18 lövésből 14 gólt szerző Pál Tamara vezérletével végül be is zsebelték a két pontot (33–35). Az MTK három vereség után győzött ismét, míg az Érd előnye továbbra is csak két pont a kieső helyen álló Vasas előtt.

NŐI KÉZILABDA NB I
VÁCI NKSE–SIÓFOK KC 32–36 (17–20)
Vác, 620
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 3, Hámori 3, KUCZORA 9 (4), Helembai F. 4, KÁCSOR 7, Szondi 3. Csere: Bukovszky (kapus), Világos 1, Aron 1, Grosch, Ballai B. 1. Edző: Ottó Katalin
SIÓFOK: Herczeg L. – Such 1, DERECZENI-KLIVINYI 5, JANJUSEVICS 11, JEZIC 6, Mavsar 4, Wald 1. Csere: Vojnovic (kapus), SZARKOVÁ 6, Böhme 2, Sirián, Kiss N. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 10. p.: 5–4. 13. p.: 8–6. 15. p.: 8–9. 19. p.: 12–11. 26. p.: 16–16. 36. p.: 20–21. 43. p.: 22–25. 47. p.: 26–27. 51. p.: 28–31. 54. p.: 30–32. 59. p.: 31–35
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –
Ottó Katalin:
– A korábbi közös váci munkánk óta is tudom, hogy Uros Bregar mindig pontosan megtervezi a taktikáját, ezúttal is nagyon felkészült belőlünk a Siófok. Ennek ellenére sok jó megoldásunk volt. Ami a különbséget jelentette, hogy míg az ellenfél védekezésben egységes volt, mi sokszor elváltottuk magunkat a saját kapunk előtt és sokszor egyedül maradtak a védőink.
Uros Bregar: – Mindig érzelmes visszatérnem Vácra. Nem mondanám, hogy mérges vagyok a védekezésünk miatt, hiszen a Vácnak nagyon erős a belső hármasa támadójátékban, amit most is megmutatott. A védelmünk próbált segíteni a kapusainknak, ettől függetlenül a harminckét kapott gól sok.

ÉRD–MTK BUDAPEST 33–35 (16–17)
Érd, 650
néző. V: Horváth P., Marton B.
ÉRD: Kántor – BÓDI 6, Vukajlovics 3, Szabó Kitti 4, Paróczy 4, KOPECZ 9 (5), Fekete B. 2. Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 4, Sztankovics 1, Takács C. Edző: Horváth Roland
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 3, KEKEZOVICS 8, MARINCSÁK 4, Szabó Laura 1, PÁL T. 14 (4), Pelczéder 1. Csere: Hlogyik (kapus), Dakos 1, Mazák-Németh, Sallai N. 1, Koronczai 2. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 5–3. 12. p.: 9–6. 18. p.: 12–10. 23. p.: 13–13. 33. p.: 19–18. 42. p.: 20–22. 48. p.: 26–27. 53. p.: 28–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Horváth Roland:
– Nagyon sajnálom a vereséget, de kiderült, újra meg kell tanulnunk védekezni, mert ez a sportág enélkül nem működik.
Vida Gergő: – Mindkét csapat nagyszerűen támadott és kevésbé jól védekezett, így az döntött, hogy elöl ki fog hibázni. Az Érd a második félidőben többet rontott, így meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Mindkét csapatnak nagyon fontos volt ez a meccs, szóval nagyon örülök, hogy végül győztesen jöttünk ki belőle.