Női kézi NB I: az MTK vendégeként győzött a Vác

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.02.17. 19:55
Budapesten nyert a Vác (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/mtk.budapest.kezilabda" target="_blank">MTK Budapest Női Kézilabda/Facebook</a>)
A Váci NKSE 31–29-re nyert az MTK Budapest vendégeként a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Kuczora Csenge tíz góllal, Bukovszky Anna 39 százalékos védési hatékonysággal (33/13) járult hozzá a váci sikerhez. Csapatuk sorozatban hatodszor győzött az élvonalban.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ

MTK Budapest–Váci NKSE 29–31 (14–14)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200 néző. Vezette: Andorka, Hucker
MTK: Győri B. – Juhász Eszter, Kekezovics 4, Szabó Laura, Mazák-Németh, Marincsák 4, Pelczéder 1. Csere: Hlogyik P. (kapus), Bujdosó-Gerháth F. 5, PÁL T. 5 (3), Dakos 5, Román 3, Koronczai P. 1, Bánfai K. 1, Sallai. Edző: Vida Gergő
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 6, Hámori 3, KUCZORA 10 (3), Helembai F. 5, Kácsor 2, Schatzl Natalie 2. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Ballai B. 1, Aron, Kovalcsik, Grosch 1, Szondi 1, Világos. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása: 7. perc: 5–2. 15. p.: 8–6. 26. p.: 12–10. 40. p.: 18–20. 51. p.: 26–25. 56. p.: 28–28. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Vida Gergő: – Az első félidőt szépen felépítettük, ám a Vác jó csapat, amit az Európa-liga-szereplése is bizonyít, ezért vissza tudott jönni a hátrányból. A második játékrészben végig fej fej mellett haladt a két együttes, ám kritikus szituációkban olyan technikai hibákat követtünk el, amelyek végzetesnek bizonyultak.
Ottó Katalin: – Nehéz egy ilyen eredmény után reálisan értékelni, mert az öröm nagyban befolyásolja az érzéseimet. Kiemelném rutinos játékosainkat, mint például Kuczora Csengét, Helembai Fannyt és Kácsor Grétát, akik nagyon taktikusan irányították a játékot. Bármi lehetett volna a végén, szerencse is kellett a sikerhez.

1. Győr 15 15 485–317 +168 30
2. FTC 13 12 1 391–296 +95 24
3. Debreceni VSC 14 11 3 381–331 +50 22
4. Vác NKSE 14 10 4 435–391 +44 20
5. Mosonmagyaróvár 15 8 1 6 482–445 +37 17
6. MTK Budapest 15 5 4 6 399–405 –6 14
7. Kisvárda 14 6 1 7 362–375 –13 13
8. Siófok 14 6 8 430–447 –17 12