Női kézi NB I: az MTK vendégeként bukott el a Dunaújváros

2019.04.13. 18:48
Meglepő vereséget szenvedett a Dunaújváros női kézilabdacsapata, amely 26–24-re kikapott az MTK vendégeként az NB I-ben. A szombati bajnoki a Vivicittá miatt kialakult közlekedési helyzetre való tekintettel a negyedórával később kezdődött.

Az Alba Fehérvár az első, majd a második félidő közepén öt góllal is vezetett már Budaörsön. A hazaiak hiába jöttek fel 22–21-re az 57. percben, a vendégek 25–22-es győzelmet arattak.

NŐI NB I
MTK Budapest–Dunaújvárosi Kohász KA 26–24 (15–13)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Nagy F., Túróczy
MTK: GYŐRI – Slakta 1, DAKOS 7, KARNIK SZ. 6 (2), Kovács G., Mihálffy 4, Fekete B. 3. Csere: Lajtos (kapus), Tóth E. 3 (1), Stranigg 2, Bánfai, Zsiborás L. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 3, SZEKERCZÉS 5 (1), Szalai B. 3, Sirián 1, Ferenczy F. 4 (1), Kazai 4. Csere: Vártok (kapus), Nick 3, Cifra, Dombi L., Bouti 1, Monori, Mihály P., Molnár B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 8–6. 24. p.: 12–12. 38. p.: 18–15. 48. p.: 20–18. 56. p.: 25–22
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Korábban többször is rosszul jöttünk ki a meccsek hajrájából, ezúttal viszont türelmesen és okosan játszva ki tudtuk használni a lehetőségeinket.
György László: – Saját magunkat vertük meg a rengeteg ki nem kényszerített hibával. A mérkőzés teljes képe alapján megérdemelt az MTK győzelme.

Moyra-Budaörs–Alba Fehérvár KC 22–25 (10–13)
Budaörs, 510
néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 5 (3), Szabadfi 1, Hajduch 2, Horváth L. 3, Pálos-Bognár 4, Braun 2. Csere: Wéninger (kapus), Hornyák Á., Soós V. 2, Zsigmond 1, Gerháth 1, Ertl 1, Csáki. Edző: Neukum Tamás
FEHÉRVÁR: Györkös – Nascimento 11 (4), Gorsenyina 2, Zsilinszkajtye 3, Temes 1, Mendy 2, Pelczéder 1. Csere: Boldizsár 1, Májer, Varga E. 1, Sztankovics, Rózsás 3, Szarka A. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–3. 15. p.: 5–4. 22. p.: 5–10. 30. p.: 9–12. 34. p.: 13–14. 39. p.: 13–18. 47. p.: 18–20. 53. p.: 19–20. 57. p.: 21–22
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Neukum Tamás:
– Ennyi ki nem kényszerített hibával és kihagyott ziccerrel nem lehet nyerni. Többször is visszajöttünk, de kulcsszituációkban rendre rossz megoldásokat választottunk, így nem lehet…
Deli Rita: – Izzadtságos, a magyar bajnokságot tükröző kemény összecsapás volt. Úrrá lettünk a hullámvölgyeinken, helytálltak a lányok.

Eszterházy SC–GVM Europe-Vác 21–34 (12–20)
Eger, 200 néző. V: Őri, Pozdena
ESZTERHÁZY SC: Győrffy – Bocsi 1, Iván E. 3, Brettner 2, Sári 4 (3), Pados 4, Buzsáki 4. Csere: Leiner (kapus), HANCZVIKKEL 1, Sallai 1, Juhász R. 1, Bernát, Sepsi, Csomós, Dohány. Edző: Debre Viktor
VÁC: ARENHART – Jovetic 3, Hámori 4, LAKATOS R. 6 (2), Szamoránsky P. 3, KÁCSOR 8, Radoszavljevics 3. Csere: Bukovszky (kapus), Paróczy 2, Szabó K. 1, De Souza 2 (2), Diószegi 1, Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 7–7. 18. p.: 9–12. 24. p.: 12–16. 36. p.: 14–24. 42. p.: 15–28. 48. p: 16–31. 54. p: 20–33
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Debre Viktor:
– Az első félidőt jól kezdtük, ezután a Vác ritmust váltott, és gyorsan eldöntötte a mérkőzést. Rengeteg technikai hibát vétettünk, főleg védekezésben maradtunk el az elvártaktól.
Szilágyi Zoltán: – Rosszul kezdtünk, nem azon a sebességen, amit elterveztünk és az Eger ezt nagyon jól kihasználta. Amikor a védekezésünk feljavult, és tudtunk gyors gólokat szerezni, sikerült nagy előnyre szert tenni. A végén ismét sokat hibáztunk, ám ennek ellenére biztosan nyertük meg a találkozót.

1. Győr 21 21 789–544 +245 42
2. FTC 19 18 1 643–469 +174 36
3. Érd 20 15 1 4 607–545 +62 31
4. Vác 21 13 8 591–567 +24 26
5. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
6. Debrecen 21 11 1 9 593–559 +34 23
7. Fehérvár 21 10 2 9 578–590 –12 22
8. Kisvárda 20 8 3 9 510–502 +8 19