Női kézi NB I: a Győr 12 gólos győzelemmel egy lépésre a címvédéstől

K. Zs.K. Zs.
2023.05.14. 18:32
Estelle Nze Minko hat gólt szerzett a győri csapatban (Fotó: Kisalföld/Nagy Gábor)
Nem borult a papírforma, a Győri Audi ETO 35–23-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén. Ha a kisalföldiek jövő szombaton legyőzik idegenben az MTK-t, megvédik címüket a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 35–23 (22–11)
Győr, 1821
néző. V: Ignéczi, Pánczél-Héjas
GYŐR: Sandra Toft – Győri-Lukács 3, Rju Un Hi 3, NZE MINKO 6, Broch 1, Anne M. Hansen 1, Schatzl Nadine 3. Csere: Leynaud (kapus), S. Oftedal 3, Brattset 2, Gros 3 (1), FALUVÉGI 5, Blohm 3, Farkas J., Deszpotovics 2, Ogonovszky. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic 1, AFENTALER 6, Szmbatjan 3, Boldizsár 3, Utasi 3, Takó 1. Csere: Tóth N. (kapus), Ohjama 1, Besszer, Dubán 2, Bojtos 1, Szemes 2. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–1. 11. p.: 11–3. 19. p.: 15–8. 27. p.: 20–10. 40. p.: 24–17. 45. p.: 27–18. 50. p.: 30–20. 55. p.: 33–21
Kiállítások: 4, ill. 0
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
Ambros Martín:
– Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, kemény védekezésből könnyű helyzeteket tudtunk kialakítani. A szünet után a védekezésünk kevésbé volt hatékony, és a támadójátékunk időnként nélkülözte a határozottságot, de a legfontosabb, hogy egy lépéssel közelebb kerültünk a bajnoki elsőséghez.
Józsa Krisztián: – Az első félidőben megtapasztalhattuk a Győr tempóbeli erényeit, védekezésben és támadásban egyaránt. A második félidőben már volt tartásunk, ekkor meg tudtuk nehezíteni a hazaiak dolgát, így végül is helyt álltunk, nem vallottunk szégyent.