Női kézi NB I: hét góllal verte az FTC a Kohászt

V. J.V. J.
2023.05.13. 15:50
Simán legyőzte a Dunaújvárost az FTC (Fotó: fradi.hu)
Az FTC–Rail Cargo Hungaria 31–24-re legyőzte a Dunaújvárosi Kohászt a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az élvonal második helyén álló, Emily Bölköt ezúttal nélkülöző Ferencváros szinte végig vezetett a Dunaújváros ellen, s ötgólos előnnyel vonult a szünetre. A zöld-fehérek a tíz gólig jutó Klujber Katrin vezérletével végül héttel nyertek a kora délutáni mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 31–24 (16–11)
Elek Gyula Aréna,
800 néző. V: Kiu G., Kiu T.
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 4, Szöllősi-Zácsik 3, Stolle 1, Kisfaludy 2, Szucsánszki, Márton G. 1. Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 10 (1), Cvijics 3, Kukely A. 1, Lekics 1, HÁRSFALVI 4, Papp D. 1. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Agócs 2, Krupják-Molnár 3 (1), Matucza 1, Szalai 1, HORVÁTH P. 7, Fodor 1. Csere: OGUNTOYE, Bartók (kapusok), Weisheitel 1, Poczetnyik 2, Farkas J. 4, Lakatos P. 1, Kazai 1, Borgyos, Gajdos. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–2. 13. p.: 7–3. 24. p.: 14–8. 38. p.: 22–15. 48. p.: 28–19.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc