Női kézi NB I: a Bölk húzta FTC kiütötte a Siófokot

V. Á.V. Á.
2022.04.05. 19:19
Emily Bölk 9 góllal vette ki a résztér a sikerből (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros 30–21-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I 20. fordulójában.

A Siófok öt nyertes bajnoki után érkezett a Népligetbe, ahol 10 percig tudta tartani a lépést a házigazda Ferencvárossal. A zöld-fehérek a 19. percben már 10–5-re vezettek, s négygólos előnnyel mehettek szünetre.

A második félidő elején hamar tovább nőtt a különbség (19–10, 35. perc). Az FTC végül 30–21-re győzött, a mérkőzés legeredményesebb játékosa Emily Bölk lett 9 találattal.

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC RAIL-CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KC 30–21 (13–9)
Elek Gyula Aréna,
700 néző. V: Bóna, Földesi
FTC: JANURIK – Malestein 2, E. BÖLK 9, Stolle, EDWIGE 3, Szucsánszki, Márton G. 2. Csere: Suba (kapus), Klujber 3, Kovács Anett 3, Kisfaludy, Hársfalvi 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Grbics. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: Vojnovic – BÖHME 4, KISS N. 4 (1), Debreczeni-Klivinyi 2, Jezic 1, Lapos 1, Wald 3 (1). Csere: Herczeg L., Krasznai (kapusok), Sirián 1, Juhász F. 1, Szarková 2, Janjusevics 1, Such 1, Kadlicsek. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 14. p.: 9–5. 27. p.: 11–8. 36. p.: 19–10. 44. p.: 22–16. 52. p.: 27–18
Kiállítások: 2, ill. –
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Elek Gábor:
– Érdekes mérkőzés volt. A Siófok különböző formációkat gyakorolt, míg bennünk nyomott hagyott a múlt hétvégi Bajnokok Ligája-búcsú. A második félidőben gyorsabban játszva tudtuk növelni a különbséget.
Uros Bregar: – Egyértelmű, a Fradi előttünk jár. Fontos mérkőzéseink jönnek, azokon kell eredményesebben játszanunk.

1. Győr 22 22 755–463 +292 44
2. FTC 19 18 1 597–423 +174 36
3. Debrecen 20 16 4 581–491 +90 32
4. Vác 19 12 7 594–557 +37 24
5. Mosonmagyaróvár 20 11 1 8 628–586 +42 23
6. Siófok 20 11 9 605–605 0 22
7. Kisvárda 20 9 2 9 518–537 –19 20
8. MTK 21 7 4 10 555–603 –48 18