Női kézi Európa-liga: második meccsét is megnyerte az Óvár

K. Zs.K. Zs.
2022.01.15. 19:43
Tóth Eszter tíz góllal segítette csapatát (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Második mérkőzését is megnyerte a Mosonmagyaróvár a női kézilabda Európa-liga csoportkörében: a magyar csapat szombat este 22–19-re győzött a horvát Lokomotiva Zagreb vendégeként.

Az első három gólt a zágrábiak szerezték, de a mosonmagyaróváriak gyorsan rendezték soraikat, és 7–7-et követően átvették a vezetést. Egy darabig fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a fordulást követően, 15–15 után sorozatban hét gólt szerzett a magyar csapat, és nem engedte ki kezéből a mérkőzést.

A napokban Budaörsön váratlan bajnoki vereséget szenvedő mosoniak egyelőre hibátlanok az Európa-ligában: a zágrábiak előtt a francia Besancont is legyőzték, méghozzá nyolc góllal.

A csoportból az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
RK LOKOMOTIVA ZAGREB (horvát)–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 19–22 (11–12)
Zágráb, 200
néző. V: Bozsinovszki, V. Nacsevszki (északmacedónok)
ZAGREB: IVANCOK – Buric 1, Curic 2, LISJAK 4, T. Petika 4, Malec 4 (4), Simara 4. Csere: Besen (kapus), Mamic, Szedloszka, Japundza, Zrilic. Edző: Nenad Sostaric
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Kojics 1, Lancz 1, PÁSZTOR N. 2, Tóth G. 2, TÓTH ESZTER 10 (5), Stranigg Zs. 2. Csere: Mistina K. (kapus), KOVÁCS P. 1, Csekő, Aszanin 1, Hajtai 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 4–2. 12. p.: 6–4. 16. p.: 6–6. 20. p.: 7–8. 24. p.: 8-10. 35. p.: 13–14. 41. p.: 14 –15. 45. p.: 15–18. 55. p.: 16–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Gyurka János
: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, támadásban sokat hibáztunk, így a hazai csapat el tudott húzni három góllal. Viszont sikerült gyorsan pontosítani a játékunkon, ezután már fej fej mellett haladtunk. A védekezés dominált a találkozón, ami nálunk később még jobban összeállt. Nagy volt a küzdelem, de a második félidőben már kézben tartottuk, irányítottuk a játékot, és nagyon kevés gólt kaptunk. Egy idegenbeli mérkőzésen elsősorban a győzelmet kell megszerezni, amihez nem feltétlenül szükséges a szép játék. Annak azonban nagyon örülök, hogy igazi csapatként, valódi egységként dolgoztunk ezen a fontos találkozón.