Női kézi Európa-liga: hétgólos hátrányban az MTK

MTI, N. T.MTI, N. T.
2021.11.14. 17:55
Pál Tamara 12 gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK Budapest 34–27-re kikapott a dán Herning-Ikast csapatától a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában, a párharc vasárnapi, első mérkőzésén.

Az Elek Gyula Arénában rendezett mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok, a házigazdák Pál Tamara vezérletével a 19. percben két góllal jobban álltak, ezt követően viszont fordítottak a dánok. Az első félidő utolsó öt percében a remekül védekező vendégek egy 5–0-s sorozattal nagy lépést tettek a győzelem felé.

A második félidő elején tovább nőtt a Herning-Ikast előnye, és bár a folytatásban mindent megtett a felzárkózásért az MTK, nem járt sikerrel a remekül védekező ellenfelével szemben. A dánok a meccs háromnegyedénél már tízzel vezettek, és bár a magyar együttes a hátralévő időben csökkenteni tudta a hátrányát, a visszavágó minden bizonnyal csupán formalitás lesz.

A mezőny legeredményesebb játékosa Pál Tamara volt, aki 14 lövésből 12 gólt szerzett.

A visszavágót jövő szombaton rendezik, a párharc győztese a csoportkörbe jut.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
ELSŐ MÉRKŐZÉS

MTK Budapest–Herning-Ikast HB (dán) 27–34 (11–16)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 150 néző. Vezette: Mikelic, Paradina (horvátok)
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 1, KEKEZOVICS 4, Marincsák 3, Dakos 1, Bujdosó-Gerháth 1, Pelczéder 2. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), PÁL T. 12 (9), Mazák-Németh, Kürthi, Szabó Laura 2, Koronczai 1, Bánfai K., Sallai. Edző: Golovin Vlagyimir
IKAST: RYDE – Hougaard 2, SKOGRAND 7 (2), V. Johansen 2, Lindqvist, BAKKERUD 6, Friis 2. Csere: Englert (kapus), S. Petersen, Frey, Iversen 4, BRANDT 7, N. Kristensen 4, Axnér, Scaglione. Edző: Kasper Christensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 4–5. 18. p.: 9–7. 23. p.: 9–10. 25. p.: 11–11. 38. p.: 14–21. 46. p.: 18–29. 53. p.: 22–32.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/9, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir: – Nem erre számítottunk, ez egyértelmű. Az volt a tervünk, hogy az első meccsen olyan eredményt érjünk el, amivel még nem dől el a továbbjutás sorsa. Az elején még működött az, amit megbeszéltünk, még küzdöttünk, de a szünet előtti nulla-ötös sorozat után úgy éreztem, feladtuk és ez nem tetszett. Ami a Debrecen elleni fontos bajnokin megvalósult, az a nagy küzdelem most hiányzott, ennek köszönhető a vereség. Alul teljesítettünk, nem mutattuk meg, amit tudunk. A dánok igazi skandináv csapatként hatvan percen keresztül hozták azt a játékot, amire képesek, nem adták fel egy percre sem, harcoltak, akkor is mentek tovább, ha esetleg nem sikerült egy megoldás.