Női kézi El-sel.: öttel nyert a Vác a Blomberg-Lippe elleni első meccsen

CS. M.CS. M.
2021.11.13. 15:38
Győzelemmel kezdtéka váciak az El-selejtező 2. fordulóját (Fotó: Dömötör Csaba)
A Vác 32–27-re legyőzte a német Blomberg-Lippét a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének második körében, az első mérkőzésen.

Szorosan alakult a német Blomberg-Lippe elleni El-selejtező első felvonása a váciak számára, akik valamivel esélyesebbek voltak a mérkőzést megelőzően. A szünetre 14–14-es döntetlennel vonultak a felek, majd a második félidőben már egyértelműen a Vác irányított, többek közt Kácsor Gréta vezérletével.

Az utolsó percekben már hétgólos is volt az egyre türelmesebben játszó hazaiak előnye. Ebből az utolsó percekben kettőt faragtak a németek, de így is megnyugtató eredmény született a visszavágó előtt. 32–27.

A hazaiaknál Kácsor, a vendégeknél Quist egyformán kilenc gólt szerzett, Kuczora Csenge hatszor volt eredményes. Pásztor Bettina kilenc, Bukovszky Anna öt védéssel járult hozzá a sikerhez.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
VÁCI NKSE–HSG BLOMBERG-LIPPE (német) 32–27
(14–14)
Vác, 350 néző. V: Cipov, Klus (szlovákok).
VÁC: Bukovszky – Diószegi 3, HÁMORI 4, Helembai F. 2, Kuczora 6 (3), KÁCSOR 9, Schatz Natalie 3. Csere: PÁSZTOR B., Csatlós (kapusok), Ballai B., Kovalcsik, Grosch 2, Szondi, Bárdy 1, Aron, Balogh P. 2. Edző: Ottó Katalin
BLOMBERG: Veith – Rajes 2, QUIST 9, Mihalczik 3 (1), Rüffieux 2, PETTERSSON 4, Reiche 3. Csere: Andresen (kapus), Kordovská 3 (1), Kynast 1, Hartstock, Hertha. Edző: Steffen Birkner
Az eredmény alakulása: 6. perc: 6–3. 11. p.: 6–7. 22. p.: 9–11. 27.p.: 11–14. 39. p.: 20–16. 47. p.: 23–18. 53. p.: 27–22. 56. p.: 30–24. Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Ottó Katalin: – Nagyon nehéz ellenféllel játszottunk. Az elején egy kicsit meglepett minket, aztán sikerült alkalmazkodnunk. Nagyon boldog vagyok, hogy hazai pályán tudtunk nyerni.
Steffen Birkner: – Nagyon jó mérkőzésen, nagyon jól harcoltak a lányok. Sajnos, a baloldali támadójátékunk nem volt sikeres. De egyébként is jobban játszottak a váciak és megérdemelten nyertek.